BMW i Serisi i8 Tasarim
 • YENİ BİR HEDEF ZAMANI.
 • BMW i8'in tasarımı.
 • YENİ BİR HEDEF ZAMANI.
 • BMW i8'in tasarımı.
 • İlk bakışta bir spor otomobil. Önden bakıldığında son derece alçak ve geniş, düz bir siluet, güçlü biçimde şekillendirilmiş yüzeyler ve keskin çizgilere sahiptir. Daha yakından bakıldığında, ustalıkla tasarlanmış yeni bir otomobil konsepti olduğu anlaşılır. Tek bir fonksiyona adanmış tasarımıyla sürdürülebilirlik ve verimlilik, dinamikler ve atletik yapıyla buluşuyor. BMW i8, bu kusursuz özelliklerin bir araya gelmesiyle yolda bir BMW'den beklendiği gibi eşsiz bir biçimde zemini kucaklar.
 • BMW i Serisi i8 Tasarim
 • BMW i Serisi i8 Tasarim
 • TASARIM FELSEFESİ.
 • BMW i8'in tüm şekli ve biçimi, otomobilin çığır açan sürdürülebilirlik özelliği ve premium karakteri arasındaki benzersiz bağlantıyı oluşturan BMW i8 tasarım felsefesini yansıtır. Yaklaşım siyah kuşak adı verilen bir şerit içerir. Bu ayırt edilebilir siyah tasarım unsuru, tüm BMW i modellerinde önden başlayarak tavanın üzerinden arkaya uzanır. Bununla birlikte, dinamik akıcı çizgilerden oluşan tasarım, Hava Perdeleri, özel U biçimindeki LED
 • Gündüz Farları ve LED stop lambaları gibi çarpıcı ayrıntılar BMW i modellerinin tipik özellikleridir. İç tasarımda, BMW i tasarım felsefesi sürdürülebilir bir biçimde üretilen, seçilmiş hafif malzemelerin kullanımıyla vurgulanır. Mümkün olan her yerde, yenilenebilir ham malzemelerden üretilen bileşenler sistematik olarak kullanılır.
BMW i Serisi i8 Dis Tasarim
BMW i Serisi i8 Dis Tasarim
BMW i Serisi i8 Dis Tasarim
BMW i Serisi i8 Dis Tasarim
BMW i Serisi i8 Dis Tasarim
BMW i Serisi i8 Dis Tasarim
 • DIŞ TASARIM.
 • Uzun aks aralığı, kısa aks dışı mesafeleri ve yolda sağlam duruşuyla BMW i8, safkan bir spor otomobilin tüm özelliklerine sahiptir. Ön kısım son derece alçak ve geniştir. Her şey aerodinamik özelliklere sahip olması amacıyla en uygun şekilde düzenlenir. Aynı zamanda, düz ve göze çarpan çift böbrek ızgaraları BMW genlerini ortaya çıkarır. V şeklindeki "siyah kuşak" motor bölmesi kapağı üzerinde başlar ve arka kısma kadar gövdeyi dinamik bir biçimde sarar.
 • Yandan bakıldığında, abartılı şekilde vurgulanmış kama şekli, uzun çizgileri ve düz silueti, dinamik özelliklerini öne çıkarır. Yüzeylerin ve çizgilerin çakışıp birbirine karıştırıldığı bir yöntem olan katmanlama tasarımı her yönden son derece sportif bir görünüm yaratır. Yüzeyler uyumlu bir biçimde birleşerek kompakt ve çevik bir görünüm oluşturur. Bir bütünün parçalarını oluşturan unsurlar BMW i8'e olağanüstü güçlü duruşunu kazandırır.
 • Gövde renkleri

BMW i8 dört farklı renk şemasına sahiptir:
BMW i Mavisi veya metalik Donuk Gri vurguyla Parlak efektli Sophisto Gri
BMW i Mavisi vurguyla metalik İyon Grisi
Metalik Donuk Gri vurguyla Protonik Mavi
BMW i Mavisi veya metalik Donuk Gri vurguyla Pearl efektli Kristal Beyazı

BMW i Serisi i8 Lazer Led Aydinlatma
BMW i Serisi i8 Lazer Led Aydinlatma
BMW i Serisi i8 Lazer Led Aydinlatma
 • LAZER IŞIKLI LED AYDINLATMA TASARIMI.
 • BMW i8'de standart olan LED farlar olağanüstü spor otomobil konseptine mükemmel bir biçimde uyum sağlar. Tüm aydınlatma elemanları tamamen LED'dir. Ön far grubu, tipik BMW i U biçimli bir çerçeveye sahiptir ve Gündüz Farları ile sinyal lambaları burada yer alır. Opsiyonel lazer ışık teknolojisine sahip uzun farlar* seçildiğinde, ayırt edici tasarım özelliği olarak ikinci bir geniş çerçeve eklenir. Lazer ışık teknolojisine sahip uzun farlar, uzun huzmenin menzilini önemli ölçüde arttırır ve aydınlatma özelliğini iyileştirir.
 • Pasif olarak yanan mavi renkli bir çubuk, aydınlatma ünitesinin yenilikçi teknolojisine işaret eder. Ayrıca, lazer ışık içeren donanımda farların yan kapağı koyu renk değildir ve parlak metalik bir kaplamaya sahiptir. Işık konseptinin genel izlenimi, BMW i8'in fark edilmesini sağlar.
BMW i Serisi i8 Makas Kapilar
 • MAKAS KAPILAR.
 • BMW i8'in spor otomobil karakteri makas şeklinde açılan göz alıcı kapılar sayesinde hareketli bir başlangıç yaparak anında fark edilir. Yukarı doğru açılan makas kapılar aerodinamik gövdenin akıcı çizgileriyle mükemmel biçimde kaynaşan görsel bir zenginlik sağlar. İçeriden bakıldığında, kapılar iç tasarımın sportif yapısını vurgular. Yapımlarında kullanılan alüminyum, karbon ve termoplastik sayesinde, geleneksel olarak üretilmiş
 • kapılardan yaklaşık %50 daha hafiftir. Bu sayede içeriden açılıp kapatılması oldukça rahattır. Kol, kapı panelinin iç kısmına ergonomik olarak yerleştirilmiştir ve dekoratif bir özellik olarak da kullanılır.
BMW i Serisi i8 Ic Tasarim
BMW i Serisi i8 Ic Tasarim
BMW i Serisi i8 Ic Tasarim
 • İÇ TASARIM.
 • Dış tasarımın sportif görünümü, BMW i8'in iç tasarımında da kesintisiz olarak devam eder. Tüm elemanlar hafif ve dinamik bir biçimde konumlandırılmıştır. İç tasarımda katmanlama prensibi, işlevsellik ve net biçimler arasında benzersiz bir ilişki yaratır. Hafif yapı özelliği görselliğe de yansıtılmıştır, örneğin kapı eşiği vurgusunda göze çarpan karbon elemanlar BMW i8'in düşük ağırlığını vurgular.
  Klasik bir spor otomobil karakteri ve sürücü odaklı tipik BMW tasarımı tasarımda öne
 • çıkan öğelerdir. Merkez konsol sürücüye dönük yerleştirilmiştir. İki büyük ekrana sahip dijital kontrol paneli ve tüm göstergelerin kullanımı kolaydır. Tüm yolcuların oturma konumu alçaktır ve dar, hafif koltuklar hızla viraj dönerken bile güvenilir bir destek ve üst düzey konfor sağlar. iDrive Butonu otomobili görsel anlamda ikiye ayıran orta konsol üzerine yerleştirilir.
 • Sürdürülebilir malzemeler

Renk ve malzeme tasarımı akıllı, sürdürülebilir spor otomobil ana fikrini öne çıkarır. Geri dönüştürülmüş şişelerden ve diğer kaynak koruma unsurlarından elde edilen ekstra hafif plastik gibi malzemelerin kullanımı sürdürülebilirliğin varlığını hissettirmesini sağlar. İç tasarım ayrıca üç iç tasarım konseptinin tamamında açık bir biçimde ortaya konan modern sportifliği ve premium karakteri her ayrıntıda yansıtır.

 • Ortam aydınlatması

Ortam aydınlatması özel donanım seçeneğiyle sürücüler, BMW i8'in iç tasarımı için kendilerine özel iç mekan aydınlatması oluşturabilir. LED teknolojisi kullanılarak tasarlanan aydınlatma lüks ortamı vurgularken işlevsel bir ışık kaynağı olarak da kullanılabilir ve gerekirse EfficientDynamics Mavisi, Amber ve Beyaz olarak değiştirilebilir. Böylece kapıların, kontrol panelinin ve ayak boşluğuna kadar direksiyonun kenar hatları boyunca uzanan özel parlak efekti olan bir iç tasarım elde edilir.

BMW i Serisi i8 Ic Tasarim
BMW i Serisi i8 Ic Tasarim
BMW i Serisi i8 Ic Tasarim
 • İÇ TASARIMLAR.
 • Ayırt edilebilir, sportif, modern ve sürdürülebilir. Geleceğin spor otomobillerinin ardındaki ana fikir iç tasarımda kullanılan renklerin ve malzemelerin tasarımına yansıtılır. HALO, CARPO ve NESO yüksek kaliteli donanım seçenekleri sunar. Üçü de sürdürülebilirlik ve premium kalitenin kesinlikle bir arada bulunabileceğini ve bu özelliklerin gelecekte de
 • uyumlu olabileceklerini müjdeler. İç tasarım için hafif, geri dönüştürülmüş malzemelerin ve zeytin yapraklarından elde edilen ekstrakt ile hafifçe tabaklanmış deri kullanımı buna en iyi örnektir.
 • NESO

NESO sportif mobilitenin geleceğini son derece açık bir biçimde yansıtır. Kapılarda ve yan panellerde kullanılan geri dönüştürülmüş malzemeler, net kontrastlar ve malzeme vurguları canlı bir atmosfer oluşturur ve cazip, huzurlu bir his verir. BMW i8'in sürdürülebilir konsepti böylelikle açık bir şekilde vurgulanır. Son derece hafif Carum Grisi Spheric deri, Özel siyah deri ve Nappa siyah deri yüzeyleri tamamlayarak tüm iç tasarımın sade, hafif ve modern bir etkiye sahip olmasını sağlar.

 • CARPO

Tamamen CARPO deri kaplı donanım, perfore vurgular da dahil olmak üzere koltuk döşemeleri için özenle işlenmiş hafif Spheric deriyi, kontrol panelinde ve kapıların iç astarlarında kullanılan siyah Özel deri ve siyah Nappa deriyle birleştirir. Ortaya çıkan şık ve sportif görünüm BMW i8'in genel konseptiyle mükemmel bir biçimde örtüşür. Pearl Parlak Krom ve Saten Gümüş vurgulara sahip deri direksiyon ile koyu gri Metalik Amido yüksek kaliteli lake vurgulu yüzeyler konsepti tamamlar.
CARPO'nun iki modeli bulunur. Özel deride siyah yüzeylerle kontrast oluşturan klasik renkler üzerine Fildişi Beyazı ile zenginleştirilmiş model. Kapılarda, kontrol panelinde ve koltuklardaki dinamik kıvrımlı, hafif deri yüzeyler iç tasarımın hafifliğini ve şeffaflığını vurgular. Antrasit Amido tonuna sahip deri modelinde Özel deriyle bir arada kullanım otomobile sportif ve modern bir karakter katar.

 • HALO

HALO donanım line'ı, yeni ve sürdürülebilir bir biçimde lüksü tanımlar. Tamamen deri bu donanım, premium tutkuyu doğal estetik unsurlarla birleştirir. Bitki ekstraktlarıyle özel olarak tabakalanmış Özel Dalbergia Kahverengisi, Carum Grisi vurgulara sahiptir. Dikişlerdeki, emniyet kemerlerindeki ve deri direksiyondaki BMW i Mavisi vurgularla, iç tasarımın yüksek kaliteli ve ince tasarımı ön plana çıkar. Kapılarda, yan panellerde ve kontrol panelinde açık ve koyu renkler arasındaki öne çıkarılan kontrast, otomobilin sportif yönünü gözler önüne serer. BMW i'nin yenilikçi teknik yönünü de yansıtan Metalik Amido rengi daha fazla vurgu yaratır.

BMW i Serisi i8 Louis Vuitton Babul Seti
BMW i Serisi i8 Louis Vuitton Babul Seti
BMW i Serisi i8 Louis Vuitton Babul Seti
 • LOUIS VUITTON BAVUL SETİ.
 • Olağanüstü bir otomobil için olağanüstü bavul. Louis Vuitton, BMW i8 için yolcu bölümüyle uyumlu olması amacıyla tamamen karbon fiber malzemelerden üretilen yeni bir bavul serisi tasarladı. Son derece hafif ve bir o kadar sağlam yüksek teknoloji malzemeden yapılan kumaş darbeye, yırtılmaya ve aşınmaya karşı mükemmel direnciyle ön plana çıkar. Bavul serisi de tıpkı BMW i8 gibi şık, kaslı yapıda ve ayırt edici benzersiz tasarımıyla hayranlık uyandırıyor.
  Bavul seti optimum alan kullanımı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Elinizde veya
 • omzunuzda taşıyabileceğiniz geniş seyahat çantası BMW i8'in bagajına tam olarak sığar. Arka rafta elbise çantası için alan bulunur. Dizüstü bilgisayar için ideal, sağlam, sert kaplamalı iş çantası arka koltuklara mükemmel bir şekilde yerleştirilir. Ayrıca, küçük bir seyahat çantası da iş çantasının üzerine koyulabilir. Bavul setindeki tüm parçaların deri tutacakları ve isim etiketlerinin yanı sıra ünlü Louis Vuitton asma kilidi bulunur.