• GÜVENEBİLECEĞİNİZ YENİLİKLER.
 • BMW i8'de güvenlik.
 • BMW i8 için otomobile özel mükemmel bir güvenlik konsepti geliştirilmiştir. Yüksek dayanımllı karbon yolcu bölümü yolcuları korumanın yanı sıra Drive modülünün iki parçası arasında bulunan yüksek gerilimli bataryayı da harici etkilere karşı korur. Yenilikçi BMW ConnectedDrive Sürücü Destek sistemleri sürücünün etrafta olanların farkında olup herhangi bir durumda doğru tepki vermesine yardımcı olur. Herhangi bir sorun çıkarsa, çok çeşitli birbirine bağlı hizmetler daima hareket halinde kalmanızı sağlar.
 • BMW i Serisi i8 Surucu Destek Sistemleri
 • BMW i Serisi i8 Surucu Destek Sistemleri
 • SÜRÜCÜ DESTEK SİSTEMLERİ.
 • Sürüş Asistanı seçeneğiyle donatılan BMW i8 çok sayıda kamera tabanlı destek sistemine sahiptir.
  Bir yaya veya engel tespit edildiğinde, yayalar için frenleme işlevi özellikli şehir içi çarpışma uyarısı otomobili yaklaşık 10 km/sa ila 60 km/sa hız aralığına yavaşlatır. Ayrıca, çarpışma uyarısı yüksek hızlarda öndeki otomobille tampon çarpışması riskine karşı da koruma sağlar. Kazanın kaçınılmaz olması halinde frenleme işlevleri çarpma hızını azaltmaya yardımcı olur.
 • Nesne algılama özelliğiyle Çevre Görüş ve Yan Görüş kamera sistemleri maksimum konfor sunar ve park etmeyi kolaylaştırır. Uzun Huzme Asistanı ve Hız Limit Bilgisi gibi ilave işlevler yolculuğunuz boyunca daha fazla güvenlik ve konfor sunar.
BMW i Serisi i8 Head-Up Display
 • BMW HEAD-UP DISPLAY.
 • Opsiyonel, tam renkli BMW Head-Up Display, sürüş için gerekli olan ilgili bilgiyi görüş alanınıza doğrudan iletir, böylelikle yola daha fazla odaklanmanıza yardımcı olur.
  Otomobil donanımınıza bağlı olarak, bu bilgiler sollama yapılmaz göstergesini de içeren Hız Limit Bilgisi gibi ayrıntıları da içerebilir. Aynı zamanda radyo istasyonları ve müzik parçaları hakkında bilgiler ile telefon rehberi girişleri ve çağrı listeleri gibi haber-eğlence ayrıntılarını da görüntüleyebilirsiniz.
 • Ön cama yansıtılan semboller, trafik sembollerinin doğru resmedilmesi için parlak çözünürlükle tam renkli olarak gösterilir. Görüntüler ön camda özellikle ergonomik açıdan uygun bir konumda belirir ve bunları ayrı ayrı uyarlayabilirsiniz.
  Yansıtma yoğunluğu harici aydınlatma koşullarına göre otomatik olarak uyarlanır; ayrıca farklı gündüz ve gece görünümleri de vardır.
 • BMW i Serisi i8 Guvenlik
 • LİTYUM İYON YÜKSEK GERİLİMLİ BATARYA.
 • Lityun iyon yüksek gerilimli batarya Drive modülün iki bölümünü birleştirir ve bu sayede dış etkilerden ideal bir biçimde korunur. Özel olarak geliştirilen ısıtma ve klima sistemi ısı dalgalanmalarını mümkün olan en düşük seviyeye indirerek, bataryanın hizmet ömrünü uzatır.
  Batarya Denetimi otomobilin yüksek gerilimli bataryasını izleyerek sizi destekler ve planlanan şarj prosedüründen bir sapma olduğunda ya da örneğin otomobilin farları çok uzun süre açık bırakılırsa sizi bilgilendirir. Bu istenmeyen aşırı boşalmanın önlenmesi anlamına gelir. Kaza durumunda yüksek gerilimli bataryanın bağlantısı otomatik olarak kesilerek istenmeyen fazla enerjinin otomobile akması önlenir.
  BMW i8'in yüksek gerilimli bataryası 8 yıl veya 100.000 km (hangisi önce gelirse) garantiye sahiptir.
BMW i Serisi i8 Destek Hizmetleri
 • DESTEK HİZMETLERİ.
 • BMW i Destek Hizmetleri özellikle BMW i için geliştirilmiş ve BMW i8'inizle yola henüz çıkmadan rahatlamanızı ve her yolculuktan keyif almanızı sağlayacak kapsamlı servisler sunar. BMW i ConnectedDrive hizmetleri sizi batarya şarj seviyesi ve şarj süreçlerini akıllı telefonunuz aracılığıyla takip etme konusunda destekler; aynı zamanda menzilin ve mevcut güzergah üzerindeki trafik sıkışıklıkları gibi harici unsurların sürekli takip edilip değerlendirilmesi gerektiğinde BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetlerinde de kullanılır.
 • BMW TeleServices paketindeki kapsamlı hizmetler sayesinde, bir bakım randevusu alınması gerektiğinde sizi hemen bilgilendirir. Böyle bir durumda olası maliyetleri düşünmek zorunda kalmamak için bir bakım ve onarım paketi seçebilirsiniz. Ulaşım desteği bir bakım, onarım çalışması veya arıza durumunda bile hareket etmeye devam etmenizi sağlar.
 • Şarj hizmeti.

BMW i ConnectedDrive, mevcut batarya şarj seviyesi ve tamamen şarj olana dek kalan şarj süresini BMW i Remote Uygulaması aracılığıyla ve BMW i8 içinde görüntüler. Şarj sürelerinin yanı sıra klimanın çalışma saati de tasarlanabilir ve böylelikle yolculuk başlamadan önce BMW i8 ideal iç sıcaklığa sahip olur. Şarj işlemi sırasında herhangi bir sorun oluşursa, sürücü BMW i Uygulaması, SMS veya e-posta aracılığıyla kritik batarya şarj seviyesi hakkında otomatik bir mesaj alır.

 • BMW TeleServices.

BMW TeleServices, yaklaşan bakım ya da gerekli hizmetler hakkında BMW i8'in sürücü ya da BMW i Yetkili Satıcısı ile iletişim kurabileceği ve ilgili verileri doğrudan aktarabileceği kapsamlı bir müşteri paketidir. Bir bakım randevusu alınması gerektiğinde sürücü otomatik olarak bilgilendirilir ve BMW i Yetkili Satıcısı ile istediği zaman temasa geçer ve otomobille ilgili verileri manüel olarak aktarır. Bu oluşabilecek her türlü sorunun telefonla veya BMW i Yetkili Satıcısının tesislerinde daha hızlı çözülmesine olanak sunar.

 • Ulaşım Desteği.

Ulaşım Desteği otomobiliniz bakımda veya onarımdayken bile hareket halinde kalmanızı sağlar. Bir BMW i8 satın aldığınızda, arıza durumunda kapsamlı BMW i Mobile Care ulaşım paketine hak kazanırsınız. Öngörülmeyen herhangi bir olay otomobili veya şarj altyapısını etkilerse, bu paket telefonla veya gerekirse hızlı yerinde destekle uzman tavsiyesi sunar.

 • Maintenance and repair packages.

The following packages with different scopes of service are available as options: Service Inclusive (maintenance), Service Inclusive Plus (maintenance and wear-and-tear repairs) or Repair Inclusive (extended warranty).
With BMW i Service Inclusive/Service Inclusive Plus, you can enjoy driving pleasure in your new BMW i vehicle to the full. Depending on the package selected, it means that the costs are covered for maintenance, inspection or wear-and-tear repairs, including Original BMW i Parts. And this not only applies in your own country but worldwide, with all participating BMW i Service Partners. Should you ever wish to sell your BMW i8, the BMW i Service package is automatically transferred to the next owner, thus increasing the resale value of your vehicle.
In addition, Repair Inclusive offers you the possibility – depending on the package booked – of having repairs carried out without any further costs beyond the statutory warranty period of 24 months.

BMW i Serisi i8 Guvenlik
 • BMW i SERVICE INCLUSIVE.
 • BMW i Service Inclusive sorunsuz bir sürüş için BMW i Destek Hizmetleri ile kapsamlı bir bakım ve onarım paketi sunar. Dünyadaki katılan tüm BMW i Yetkili Satıcılarında geçerli olan Orijinal BMW i Parçaları dahil çok sayıda BMW i Servisi tek seferlik ödeme ile sunulur. Bu servis maliyet konusunda eksiksiz bir şeffaflık sağlar ve tüm sözleşme süresi boyunca sizi fiyat artışlarına veya beklenmedik masraflara karşı korur. Tüm BMW i Service Inclusive paketleri ilk otomobil kaydının yapıldığı günden itibaren geçerlidir ve paketlerin geçerliliği sözleşme süreniz bittiğinde veya üzerinde anlaştığınız kilometreye ulaşıldığında sona erer.
 • Tercih ettiğiniz ürün portföyünün kilometresi, süresi ve içeriğini istediğiniz zaman yükseltmenizin mümkün olduğunu söylemeye gerek bile yok. Otomobilinizi satmanız durumunda BMW i Service Inclusive paketiniz otomobilin yeni sahibine devredilir. BMW i Yetkili Servisiniz size sağlanan servislerin kapsamı hakkında bilgi vermekten memnuniyet duyar.
 • BMW i Service Inclusive paketi.

Servis kaydına uygun olarak otomobil kontrolünün yanı sıra mikro filtre ve fren hidroliği değişimi ile BMW i Service Inclusive paketi tüm temel servis ve bakım işlemlerini kapsar.

 • BMW i Service Inclusive Plus paketi.

BMW i Service Inclusive Plus paketi sınırsız sürüş keyfini garanti eder. Plus paketi BMW i Service Inclusive paketinin içeriğinde yer alan servislere ek olarak yılda bir kez sileceklerin değiştirilmesinin yanında fren balata ve disklerinin aşınma ve yıpranma onarımını kapsar.