• 360° ELEKTRİKLİ İLE DİLEDİĞİNİZ YERE VE DİLEDİĞİNİZ ZAMAN RAHAT ULAŞIM.
 • BMW i8'in şarj edilmesi.
 • Esnek mobiliteye yönelik çeşitli destek hizmetlerine ek olarak, kapsamlı 360° ELEKTRİKLİ servis paketi de yenilikçi bir şarj konsepti sunar. BMW i8 evde BMW i Wallbox veya şarj kablosu veya gerekirse BMW Green Energy çözümleriyle sürdürülebilir bir şekilde üretilen elektrik kullanılarak rahat bir şekilde şarj edilebilir. Yol üzerinde ChargeNow kartı
 • kullanılarak kolay ve rahat erişilebilir, sayıları gittikçe artan ev-dışı şarj istasyonları mevcuttur. BMW i8 tam bağlantılı BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetleri gibi yenilikler sayesinde en yakın şarj istasyonunu kolayca bulabilir.
BMW i Serisi i8 Sarj
 • HER YÖNÜYLE ELEKTRİKLİ.
 • .
BMW i Serisi i8 Evde Sarj
BMW i Serisi i8 Evde Sarj
BMW i Serisi i8 Evde Sarj
 • EVDE ŞARJ.
 • Evde BMW i8'i BMW i Wallbox Pure veya Pro ile kolayca şarj edebilirsiniz. Eve veya garaja monte edilen bu şarj istasyonları BMW i8 otomobillerinin görsel olarak benzersiz tasarımını tamamlamanın yanı sıra BMW i8'i standart olarak temin edilen şarj kablosundan daha hızlı şarj eder; böylelikle BMW i8 iki saatten daha kısa bir sürede tam kapasitesinin %80'ine kadar şarj edilebilir.
  BMW i tarafından sunulan kurulum hizmeti BMW i Wallbox Pure veya Pro'nun evinize monte edilip güç kaynağına bağlanıp bağlanamayacağını yerinde kontrol eder. BMW i Kurulum Çözüm Ortağının kalifiye elektrik teknisyenleri de talep halinde teslimat, kurulum
 • ve devreye alma işleriyle ilgilenecektir. Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla erişebileceğiniz çevrim içi kontrolü kullanarak önceden BMW i Wallbox'u evinize kurup kuramayacağınızı öğrenebilirsiniz. BMW i, e-mobilite konusunda tam sürdürülebilirliği desteklediğinden, talebiniz üzerine seçeceğiniz bir BMW i Yetkili Satıcısıyla yeşil elektrik sözleşmesi düzenlenebilir veya BMW i tarafından düzenlenecek bir güneş enerjili otoparkla kendi enerjinizi üretebilirsiniz.
  *Yerel elektrik altyapısına bağlıdır.
 • BMW i Wallbox.

BMW i Wallbox Pure özellikle hızlı ve rahat şarj işlemini kolaylaştıran ileriye dönük ve ergonomik olarak tasarlanmış bir evde şarj istasyonudur. BMW i Wallbox Pure'un işlevi ve çalışması BMW i otomobilleriyle tam uyumlu hale getirilmiştir.
Arzu edildiği takdirde kapsamlı bir araştırma ve gerekirse evin elektrik sisteminin genişletildiği, yerinde yapılan bağımsız bir incelemenin ardından BMW i Wallbox Pure'un kurulumu tamamlanır. Bu tek bir kaynaktan eksiksiz hizmet alabilmenizi sağlar. BMW i, aynı zamanda satış sonrası hizmetlerden de sorumludur.

 • BMW i Wallbox Kurulum Hizmeti.

BMW i Wallbox Pure'un kurulumu için cazip, her şeyi kapsayan bir hizmet teklifinde bulunur: Online ön kontrol sayesinde, bir BMW i Wallbox'ın takılıp takılamayacağını çabucak görebilirsiniz. BMW i Çözüm Ortağınız gerekirse bu hızlı testi gerçekleştirir. Doğrudan BMW i Çözüm Ortağınızdan talep edebileceğiniz wallbox kurulum keşfi hizmeti, elektrik tesisatınızın ve uygulama durumununBMW i Wallbox kurulumuna uygun olup olmadığını öğrenmenizi sağlar. Son adım, yine BMW i Çözüm Ortağınızdan talep edebileceğiniz wallbox ünitesinin Wallbox Kurulum Hizmeti aracılığıyla montajıdır ve seçilen bir premium çözüm ortağı tarafından gerçekleştirilir.

 • Yeşil Enerji.

Bir yeşil enerji sözleşmesi BMW i8'inizi şarj etmek için gereken elektriği yenilenebilir kaynaklardan satın alabilmenizi sağlar. Böylece yaptığınız yolculuğun yanı sıra, şarj işlemi de tamamen emisyondan arındırılmış olur. BMW Green Energy ürün portföyü ile sürdürülebilir şekilde üretilen elektrikten (örn. rüzgar ya da hidroelektrik enerjisi) My Green Energy çözümleri ile kendi enerji üretiminizi kendi evinizde gerçekleştirmeye kadar (örn. bir güneş enerjili elekktrik santarli ile) tüm bu seçeneklerin sunduğu avantajları kolaylıkla ve rahatça tek bir kaynaktan elde edebilirsiniz. BMW i Yetkili Satıcınız kendi elektriğinizi üretebilmeniz için premium güneş enerjili bir otopark kurabilir.

BMW i Serisi i8 Evde Disi Sarj
 • EV-DIŞI ŞARJ.
 • BMW i, BMW i8 için yolculuk sırasında en uygun şarj seçeneklerini sunacak yenilikçi bir konsept yarattı. BMW i tarafından sunulan bir mobilite hizmeti olan ChargeNow, BMW i8'in şarj edilebileceği en büyük mobil şarj istasyonu tedarikçileri birliğidir. Bu konsept ayrıca, çok katlı otoparklar gibi yerlerde i8 sürücüleri için şarj olanakları içeren uzun süreli park alanları sunan Uzun Süreli ParkNow çözümünü de içerir.
 • BMW i8 navigasyonu, BMW i Remote Uygulaması ve BMW ConnectedDrive İnternet portali aracılığıyla otomobilde görüntülenen uygun şarj seçeneklerini ararken sizi destekler.
 • ChargeNow.

ChargeNow BMW i Yetkili Satıcılarının ev-dışı şarj istasyonlarına erişim sunar. Farklı tekliflerin ve teknolojilerin kolay ve ideal kullanımını sağlamak için BMW i ChargeNow ağında çok sayıda tedarikçi bulunur. ChargeNow kartı erişim ve kullanım olanağı sunar. Ay sonunda, ChargeNow kartını kullanarak gerçekleştirdiğiniz tüm şarj işlemlerine dair anlaşılır bir hesap özeti size ulaştırılır. BMW i ConnectedDrive sayesinde mevcut tüm şarj istasyonları BMW i ConnectedDrive navigasyon hizmetleri tarafından görüntülenir.

 • Uzun Süreli ParkNow.

Uzun Süreli ParkNow Servisi BMW i'nizi park edebileceğiniz ve şarj edebileceğiniz şarj istasyonu içeren uzun süreli park seçenekleri bulmanıza yardımcı olur.
Bu hizmet özellikle otomobillerini evlerinde şarj etme şansına sahip olmayan müşterilere yöneliktir.
Tüm gün boyunca, gece veya çalışma saatleri sırasında olması fark etmeksizin Uzun Süreli ParkNow Servisi ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru çözümler sunar.

BMW i Serisi i8 Surus Sirasinda Sarj
 • SÜRÜŞ SIRASINDA ŞARJ.
 • Elektrikli olmayan sürüş modlarında, yüksek gerilimli batarya doğrudan benzinli motor tarafından şarj edilir ve böylelikle boost fonksiyonu için hazır hale gelir. Bataryaya en çok enerji SPORT Modunda beslenir ve enerji geri kazanımı itiş ve fren safhalarında da maksimum seviyeye ulaşır. COMFORT ve ECO PRO modlarında yüksek gerilimli bataryaya nispeten az enerji akışı olur. BMW i8'inizi HİBRİT modda kullanıyorsanız, yüksek gerilimli batarya yalnızca Fren Enerjisi Geri Kazanımı tarafından şarj edilir.
BMW i Serisi i8 Kisisel Surus Tavri
 • KİŞİSEL SÜRÜŞ TAVRI.
 • BMW i8'in gerçek tüketimi tamamen kişisel kullanım stillerine bağlıdır. Elektrikli sürüş bileşenleri nedeniyle, kişisel sürüş tavrının benzin tüketimi üzerinde klasik otomobillerde olduğundan çok daha fazla etkisi vardır. Tamamen dolu bir bataryayla, yalnızca elektrik enerjisi kullanılarak maksimum 37 km yol kat edilebilir. eDrive düğmesi aktifse, 120km/sa hıza kadar tamamen elektrikli sürüş mümkündür. COMFORT ve ECO PRO sürüş modlarında, akıllı çalışma stratejisi tarafından otomatik olarak benzinli motor çalıştırılır ve
 • batarya yeniden şarj edilir. SPORT modunda benzinli motor sürekli olarak çalışır. Sürüş tipi ve gidilecek yolun uzunluğuna bağlı olarak, bu BMW i8'in tüketimini etkiler. Yüksek gerilimli bataryayı kablo veya Wallbox ile ne kadar sık şarj ederseniz elektrik enerjisini o kadar uzun süre kullanabilir ve toplam tüketimi azaltabilirsiniz.
 • Şehir içi sürüş

Şehir içi kullanımda, BMW i8 bir plug-in hibrit otomobilin tüm gücünü kullanır. Kısa mesafeler tamamen elektrik enerjisi kullanılarak alınabilir ve HİBRİT modunda kullanım 2,1 l/100 km ortalama yakıt tüketimi ve 49 g CO2/km emisyon değeri sunar. Şehrin sokaklarında BMW i8 gerçek bir üç litrelik otomobil olarak görülebilir.

 • Günlük sürüş

BMW i8'i günlük yaklaşık 60 ila 80 km menzilde kullanıyorsanız, benzin tüketimi yaklaşık 5 l/100 km'ye denk gelir. Yani, safkan bir spor otomobilin sürüş keyfini yaşarken, aynı zamanda kompakt bir otomobille eşit tüketim miktarına sahip olabilirsiniz.

 • Uzun mesafeli sürüş

BMW i8, uzun mesafelerde yeni bir verimlilik tipi sergiler. Ancak, yüksek gerilimli bataryanın mevcut şarj seviyesine bağlı olarak, benzin tüketimi bir sonraki tatil yolculuğunuzda yine 8 litre/100 km'nin altında kalacaktır.

 • Sportif sürüş

SPORT modunda BMW i8'in tüm gücünü kullanmak isterseniz, benzinli motor şarj sürecinde bataryayı destekler ve böylelikle her zaman tam sistem performansını garanti eder. Bunun sonucunda pratikte ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede maksimum 12 litredir ve bu değer karşılaştırılabilir bir performansa sahip klasik bir spor otomobilin ulaştığı rakamların yaklaşık üçte biridir.

BMW i Serisi i8 Sarj
 • İLAVE TEKLİFLER.
 • BMW i, 360° ELEKTRİKLİ paketiyle BMW i8'inizi satın almadan önce ve satın aldıktan sonra güvenilir tam kapsamlı bakımı garanti eden ve her durumda hareket halinde kalmanızı sağlayan sürdürülebilir bir hizmet konseptine sahiptir.
 • Destek Hizmetleri

BMW i Destek Hizmetleri özellikle BMW i için geliştirilmiş ve BMW i8'inizle yola henüz çıkmadan rahatlamanızı ve her yolculuktan keyif almanızı sağlayacak kapsamlı servisler sunar.

 • BMW Add-on Mobility

BMW i her durum için doğru mobilite çözümünü size sunar. BMW Add-on Mobility ile belirli kullanım günlerinde BMW otomobil havuzuna esnek erişim hakkına sahip olarak, uzun yolculuklara çıkmak istediğinizde (örn. bir kayak yolculuğu için BMW X3'ünüzü kullanabilirsiniz) bu avantajdan yararlanabilirsiniz. BMW i Yetkili Satıcınız size kişisel bir teklif sunmaktan mutluluk duyacaktır.