• İŞİ GÜVENİLİR YARDIMCILARA DEVREDİN.
 • BMW 7 Serisi'ndeki BMW ConnectedDrive Hizmet ve Uygulamaları.
 • BMW ConnectedDrive Hizmet ve Uygulamaları, iletişim, bilgi ve eğlenceyi bir araya getirerek size yeni bir mobilite deneyimi sunuyor. Örneğin BMW 7 Serisi otomobilinizin klimasını akıllı telefonunuz üzerinden önceden ayarlayabilirsiniz.
 • BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • DOKUNMATİK EKRANLI PROFESSIONAL NAVIGATION SİSTEMİ.
 • Professional Navigation Sistemi şık bir tasarıma ve bir dizi üstün hizmete sahiptir. Bu özellik, Dokunmatik iDrive Butonu ve Dokunmatik Ekranı içeren iDrive işletim konsepti dahil olmak üzere BMW'ye sorunsuz şekilde entegre edilmiş basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem, Ses kontrolü, DVD sürücülü BMW Professional radyo ve ses dosyaları için 20 GB hafızadan oluşur. Ayrıca, Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisinin (RTTI) kullanımını kolaylaştırır. Bölünmüş ekran fonksiyonuna sahip (ana ve yardımcı ekran) yerleşik 10,25 inç LCD renkli ekran kolaylıkla görülüp okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Bu işlem, dokunmaya hassas yüzeyinin hedefin navigasyon sistemine elle kolayca girilebilmesini sağlayan Dokunmatik iDrive Butonu, dokunmatik ekran işlevine sahip ekran, Harekete Duyarlı Kumanda veya Sesli kumandanın yanı sıra yedi adet sık kullanılanlar düğmesi aracılığıyla giriş seçenekleri arasında kesintisiz geçişe izin verir.
  Sistem yurt içi pazarında BMW ConnectedDrive'ın bir parçası olarak belirli Avrupa ülkelerinde haritalarını üç yıl boyunca yılda maksimum dört kez otomatik olarak günceller.
  Burada gösterilen resimler değiştirilebilir.
 • Otomatik harita güncelleme

Professional Navigation Sisteminin en yeni nesli navigasyon haritalarını yılda maksimum dört kez BMW ConnectedDrive ile birlikte otomatik olarak günceller. Seçilen bölge için yeni bir harita yayınlanır yayınlanmaz güncelleme mobil telefon şebekesi üzerinden kablosuz olarak otomobilin yerleşik SIM kartına iletilir.
Otomatik harita güncellemeleri için lisans veya indirme ücreti yoktur ya da kayıt olmak gerekli değildir. BMW Yetkili Servisi tarafından bir veri depolama cihazı kullanılarak manuel güncelleme gerçekleştirmeye artık gerek yoktur. Güncelleme işlemi tamamlanırken navigasyon sistemi işlevselliğini korur.

 • BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • DİREKSİYON VE ŞERİT KONTROL ASİSTANINA SAHİP SÜRÜŞ ASİSTANI PLUS.
 • Sürüş Asistanı Plus donanımı Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control ile Direksiyon ve şerit kontrol asistanı sayesinde kısmen bağımsız sürüş konforu sunar. Aktif güvenlik, Sürüş Asistanı işlevlerinin yanı sıra, Şeritten Ayrılma Uyarısı, aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma asistanı, Yaklaşma kontrolü uyarısı, şehir içi frenleme işlevi özellikli Yaya uyarısı ve karşıdan gelen trafik uyarısı özellikleriyle zenginleştirilir.
  Aktif Cruise Control arzu edilen hızı (maksimum 210km/sa) ve önde seyreden otomobil ile
 • aradaki mesafeyi korur. Aynı hız aralığında uygun Direksiyon ve şerit kontrol asistanı da mevcuttur. Bu özellik, direksiyonu yönlendirme görevini üstlenir ve BMW'yi otomatik olarak şeridin ortasında tutar. Yavaş hareket eden trafik ve trafik sıkışıklıklarında otomobil otomatik frenleme ve hızlanma özelliği sayesinde önünde seyreden otomobille olan mesafesini korur.
  Burada gösterilen resimler değiştirilebilir.
 • Trafik sıkışıklığı asistanını içeren Direksiyon ve şerit kontrol asistanı

Trafik sıkışıklığı asistanını içeren Direksiyon ve şerit kontrol asistanı sürücüyü monoton ilerleyen trafikte desteklemek üzere etkinleştirilir. 0 ve 210km/sa arasında sistem otomobili otomatik olarak yönlendirir ve her zaman şeridin ortasında tutar.
Son teknoloji yönlendirme fonksiyonu çoklu alan izleme özellikli radar sistemi ve bir stereo kamera kullanır. Sistem kendisini şerit işaretlerini ve varsa öndeki otomobili kullanarak konumlandırır. Öndeki otomobille arzu edilen mesafeyi otomatik olarak korumanın yanı sıra otomobilin hızını durma noktasına kadar düzenler ve aktif direksiyon desteği sağlar. Direksiyon ve şerit kontrol asistanı yüksek oranda otomatik sürüşe yönelik diğer bir kilometre taşını simgeler.
Sistem otomobili bağımsız olarak sürme kapasitesine sahip olsa da sürücünün otomobilini iki eli direksiyonda olacak şekilde sürmesi halen yasal bir zorunluluktur. Sürücünün bu gerekliliğe uyum göstermemesi durumunda sistem sezicileri durumu algılar ve bir süre sonra sürücüyü uyarır. Ardından bekleme moduna girer. Bu durum şerit değiştirilirken sinyal verilmesi durumunda ya da örneğin şerit çok dar olduğundan sistem gerekliliklerinin karşılanmaması durumunda da geçerlidir.

 • Aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma yardımı

Aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma yardımı istem dışı şerit değiştirme veya otomobilin yan kısmında yer alan engellerle çarpışma durumunda direksiyona aktif olarak müdahale eder. Yaklaşma kontrolü uyarısı etkinleştirilirse ve önde seyreden otomobil fren yaparsa BMW kademeli olarak artan uyarılarla, hafif frenleme ve son olarak sert bir frenlemeyle hızlı şekilde tepki göster

BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • BMW HEAD-UP DISPLAY.
 • Tam renkli BMW Head-Up Display, seyahatle ilgili tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak tamamen sürüşe odaklanmasını sağlar. Hız, navigasyon önerileri, Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti, telefon ve eğlence listelerinin yanı sıra çeşitli sürücü destek sistemi bilgileri ve uyarıları gibi veriler görüntülenir.
  Ön cama yansıtılan simgeler özellikle yüksek çözünürlüklü ve tam renkli görüntülenir. Görüntünün yansıması, otomobilin 2,3 metre önündeymiş gibi gözükür.
 • Optimal konumlamayla birlikte bu durum, bilgilerin hızlıca ve en az dikkat kaybıyla okunmasını sağlar.
  Yansıtılan bilgilerin parlaklığı dış ışık koşullarına otomatik olarak uyarlanır, gündüz ve gece için ayrı şekilde görüntülenir ve aynı zamanda ekranın yüksekliği ayarlanabilir. Mevcut hıza ve sürücü destek sistemlerinden gelen uyarılara ek olarak hangi bilgilerin görüntüleneceğini sürücü seçebilir.
BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • PARK ETME.
 • Park Asistanı, Uzaktan Kumandalı Park ve Aktif Park Mesafe Kontrolü gibi birlikte kusursuz biçimde çalışan üç işlev sayesinde BMW 7 Serisi ile bir park alanına girmek üzere manevra yapmak zahmetsizdir. Dar garajlar bile sorun değildir. Otomobilden çıkın ve BMW 7 Serisi otomobilinizi uzaktan kumandayla ve BMW ekranlı anahtarınızı kullanarak bir düğmeyle park edin.
 • Uzaktan Kumandalı Park

Uzaktan Kumandalı Park işlevi, sürücünün otomobilden indikten sonra otomobili uzaktan kumanda aracılığıyla ileri veya dar bir alandan ya da garajdan çıkmadan önce geri hareket ettirerek park edebilmesini sağlar. Sürücü BMW ekranlı anahtar aracılığıyla otomobilin dışından uzaktan kumandalı park işlevini etkinleştirir.
Tüm park süreci Park Mesafe Kontrolü (PDC), Park asistanı ve Çevre Görüş Kamera Sistemi sezicileri aracılığıyla izlenir. Uzaktan kumandalı park işlevini kullanmak için otomobilin park boşluğuna veya garaja bakar şekilde düz ve ortalanmış olması gerekir. Park işlemi tamamlandığında motor anahtar kullanılarak kapatılabilir. Hareket etme zamanı geldiğinde motor anahtar aracılığıyla yeniden çalıştırılabilir. Bir park yerinden uzaktan kumanda kullanarak çıkarken, otomobil otomatik olarak bir düz çizgi üzerinde geri gider.

 • Park asistanı

Doğrusal yönlendirme özellikli park asistanı otomobili caddede dik veya paralel park alanlarına tamamen otomatik bir şekilde park eder. İster etkinleştirilsin ister etkinleştirilmesin, sistem düşük bir hızla (35km/sa'in altında), park etmiş otomobillerin sırasından maksimum 1,5 metrelik bir mesafeden geçerken potansiyel park boşluklarını ölçer.
Yeterli boyutta bir park alanı bulunduğunda sürücü sinyal lambalarını çalıştırır ve Park asistanı direksiyonu kontrol etme görevinin yanı sıra doğru vitesi seçme, hızlanma ve fren yapma görevini üstlenir. Sürücü yalnızca park işlemini izlemekten sorumludur. Sistem aynı zamanda talimatları Kontrol Ekranında gösterir ve ek sesli sinyaller yayar. Park asistanı park işlemi tamamlandığında bir sesli sinyal verir ve vitesi P konumuna alır.
Park asistanı olmadan park edilirken Yan park yardımı otomobilin yan kısımlarındaki alanı izlemek üzere ek sezicileri kullanır ve engelleri Kontrol Ekranı'nda gösterir. Aktif Park Mesafe Kontrolü (PDC) geri manevrayla bir boşluğa girerken herhangi bir engele çarpma durumuyla karşılaşırsa otomatik olarak fren yapar. Böylelikle sürücü kendini rahat hissederek, park sırasında daha üst düzeyde bir güvenliğin keyfini çıkarabilir.

 • Aktif PDC

Fren işlevi Aktif PDC çarpışmaları önlemek ve bir kazanın şiddetini azaltmak üzere geri manevrayla park yaparken sürücüye destek sağlar. Böylelikle sürücü kendini rahat hissederek, park sırasında daha üst düzeyde bir güvenliğin keyfini çıkarabilir.

 • BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • 3D GÖRÜNÜM, ÜSTTEN GÖRÜNÜM VE PANORAMİK GÖRÜNÜM ÖZELLİKLİ ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERASI.
 • Çevre Görüş Kamera Sistemi Geri Görüş kamerası, Panoramik Görünüm, Üstten Görünüm ve 3D Görünüm gibi kamera tabanlı işlevleri içerir. Dış aynaların önünde ve arkasında bulunan kameralar otomobilin 360 çevresinin görünümünü sunar.
  Arkadaki alanın basit bir tasvirine ek olarak Üstten Görünüm daha rahat bir manevra için sürücüye kapı üzerinden ve şerit alanından otomobilin yanlarına doğru bir görüş açısı sunar. 3D görünümünde ise park sırasında daha iyi bir genel görüş için aynı anda bilgisayar tarafından bir 3D görüntü üretilir.
  Panoramik Görünüm çıkışlar veya karmaşık kavşaklar gibi görüşün zayıf olduğu yerlerde daha güvenli şekilde yol almanızı sağlar. Otomobilin sol ve sağ önünde yer alan iki dijital
 • kamera otomobilin önündeki trafiğin durumunu izler. Bu özellik karşıdan gelen trafiğin erken tespit edilebilmesini ve sürücünün uygun şekilde tepki verebilmesini mümkün kılar. Yan Görünüm otomobil 15 m/sa hıza ulaştığında otomatik olarak devre dışı bırakılır.
  Sürücü Üstten Görünüm, Panoramik Görünüm ve 3D Görünüm gibi üç işlev arasında geçiş yapabilir. Sistem bir sonraki sefer kullanıldığında son seçilen işlev otomatik olarak yeniden etkinleştirilir. Kamera sistemleri otomobil geri vitese alındığında veya PDC düğmesine ya da Panoramik Görünüm düğmesine basıldığında etkinleştirilir. Kameralar tarafından yakalanan görüntüler Kontrol Ekranı üzerinde gösterilir.
  Burada gösterilen resimler değiştirilebilir.
 • BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • BMW 7 Serisi Sedan Surucu Destek Sistemleri
 • KİŞİ TANIMA ÖZELLİKLİ BMW GECE GÖRÜŞÜ.
 • Kişi tanıma özellikli BMW Gece Görüşü, uzun farkların ışık mesafesini aşarak geceleri insanların ve büyük hayvanların oldukça uzak bir mesafeden tanımlanmasını sağlar. Aynı zamanda elektrokrom farlarda bulunan Dinamik İşaretleme Işığı ile seçime bağlı olarak aydınlatılır. BMW böbrek ızgaralarına monte edilmiş kızılötesi kamera, otomobilin önündeki görüntüleri Kontrol Ekranına aktarır. Böylelikle sürücülerin 300 metreye kadar uzaklıktaki insanları ve hayvanları belirlemesini sağlar.
  Ayrıca otomobil hızını ve direksiyon açısını hesaba katarak tanımlanan nesnelerin tehlike
 • oluşturup oluşturmadığını belirler. Büyük bir tehlike durumunda, video görüntüsünde ve BMW Head-Up Display'de yanıp sönen kırmızı bir simge (insan veya hayvan) görüntülenir. Bununla birlikte akustik bir alarm sesi etkinleştirilir ve frenler otomobilin durması için ön hazırlığa geçer.
  Bu uyarı sistemi, otomobil çalıştırıldığında otomatik olarak etkinleşir. Bir tehlike durumunda görüntüleme ekranı etkinleştirilmediğinde sistem uyarı verir. Kişi tanıma özellikli BMW Gece Görüşü, BMW ConnectedDrive'ın sunduğu bir yeniliktir.