BMW 7 Serisi Sedan Konfor
 • RAHATLIK.EN ÜST DÜZEYDE.
 • BMW 7 Serisi'nde ferahlık ve konfor
 • RAHATLIK.EN ÜST DÜZEYDE.
 • BMW 7 Serisi'nde ferahlık ve konfor
 • Tıpkı BMW'nin diğer modelleri gibi BMW 7 Serisi de, şoför tarafından kullanılan bir otomobilin keyfini çıkarmak üzere eşsiz bir sürüş keyfi sunar. Arka kısımdaki lüks koltuklarda seyahat eden yolcular oldukça geniş olarak tasarlanan alanın tadını çıkarır. Executive Drive Pro seçeneğinin sunduğu aktif yürüyen aksam teknolojisi her durumda
 • sınırsız konfor ve dinamikleri içeren bir sürüş deneyimi sunarken, Ortam aydınlatması tasarımı ile yenilikçi konfor ve eğlence işlevlerine ait öğeler ise üst düzeyde rahat ve keyifli bir yolculuğu garanti eder.
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
 • BOWERS & WILKINS DIAMOND SURROUND SES SİSTEMİ.
 • Bowers & Wilkins Diamond surround ses sistemi otomobilinizin içinde stüdyo kalitesinde olağanüstü bir ses sunar. Hoparlörlerin dikkatli şekilde yerleştirilmesi oturdukları her yerde yolcuların ve sürücünün mümkün olan en iyi ses kalitesinin keyfini çıkarmasına olanak sağlar. Toplam 1.400 watt güce sahip on altı hoparlör hipnotize edici bir ses deneyimi sunar.
  Yenilikçi hoparlör malzemeleri ses kalitesi ve otomobilin ağırlığı arasında kusursuz bir denge sunar. Bowers & Wilkins Diamond surround ses sistemi diamond tweeter hoparlörleri saf sentetik elmastan üretilmiştir. Belirgin biçimde hafif ve son derece esnek
 • malzeme yüksek frekanslı sesler üretmek açısından idealdir. Diğer öne çıkan özellikler arasında hoparlör konisinin arka tarafından yansıyan istenmeyen seslerin yönünü değiştiren, üç boyutlu ses yaratılmasını sağlayan NautilusTM teknolojisinin yanı sıra Kevlar® teknolojisine sahip iki orta aralıkta sesleri işleyen hoparlör ve Rohacell® teknolojisine sahip iki merkezi subwoofer yer alır.
  Paslanmaz çelikten hoparlör kaplaması özel Fibonacci kesimli tasarıma sahiptir. Sistem açıldığında hoparlörler sistemin olağanüstü ses kalitesini görsel olarak da vurgulayacak şekilde uygun biçimde aydınlatılır.
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
 • EXECUTIVE LOUNGE.
 • BMW 7 Serisi'nin Executive Lounge özelliği, size eşi görülmemiş bir rahatlık içinde seyahat etme imkanı sağlar. Bu özellik, ön yolcunun arkasında oturan yolcu için çok çeşitli ayar seçenekleri, Vitality Programı ile bir araya getirilmiş opsiyonel masaj fonksiyonu ve konforlu bir dinlenme pozisyonu sağlamak üzere ayak dayaması gibi çeşitli özellikler
 • aracılığıyla maksimum konfor sunar. Ek olarak ön yolcu koltuğu elektrikli olarak ileriye doğru hareket ettirilebilir ve sırt dayaması maksimum diz boşluğu için öne doğru katlanabilir. Katlanır bir masa ve Arka koltuk eğlencesi Deneyimi donanım seçeneği, BMW 7 Serisi'nin arka bölümünü bir dinlenme yeri haline getirir.
 • Executive Lounge Koltuk Düzeni

Executive Lounge Koltuk Düzeni donanımı artırılmış diz boşluğu sayesinde ön yolcunun arka tarafında oturan yolcuya üst düzey konfor sağlar. Koltuk ve sırt dayamasının açısı, konforlu bir rahatlama konumu oluşturmak üzere bağımsız olarak ayarlanabilir. Ön yolcu sırt dayamasındaki elektrikli olarak açılan ayak dayaması konforu daha da artırır.
Otomobilin arkasında daha fazla yer açmak üzere ön yolcu koltuğu 90mm öne doğru hareket ettirilebilir ve baş dayaması aşağı doğru katlanarak ön tarafın açık şekilde görünmesi sağlanır.

 • Executive Lounge arka konsolu

Executive Lounge arka konsolu otomobilin arka koltuğunda mümkün olan en iyi konforu sağlamak üzere bir dizi işlev sunar. BMW Dokunmatik Kumanda, 7 inç dokunmatik ekranlı tablet aracılığıyla konfor ve eğlence işlevlerinin rahatlıkla kullanılmasını sağlar.
Arkada yolcu tarafında dikey olarak açı verilebilen ve yatay olarak uzatılabilen katlanır masanın yanı sıra, Executive Lounge'un arka konsolu, bir saklama bölümü ve kol dayaması altındaki bir diğer bölme ile birlikte iki entegre bardak tutucu da sunar.
Ek olarak Executive Lounge'un arka konsolu BMW Dokunmatik Kumanda için bir snap-in şarj cihazı tutucusunu ve zeminde uzun tüylü özel Zemin paspaslarını içerir. Executive Lounge arka konsolu ile otomobilde dört koltuk bulunur.

 • Vitality Programı

Rahat bir şekilde yolculuk edin ve hedefinize zinde, enerji dolu bir şekilde ulaşın. Arkadaki masaj özelliğine sahip koltuklar ve Arka koltuk eğlencesi Deneyimi opsiyonel donanım kombinasyonuyla birlikte BMW Vitality Programı arka koltuktaki yolculara fiziksel olarak daha fazla rahat etmelerini sağlamak üzere gelişmiş özellikler sunar.
Sırt ve omuz kaslarını hareket ettirmek üzere sekiz farklı çalışma programı mevcuttur. Etkileşimli vücut çalışması arka koltuk eğlencesi monitöründe görüntülenirken arka koltuklara yerleştirilmiş seziciler çalışmanın ideal şekilde gerçekleştirildiğine dair geri bildirim sunar.

 • Arka koltuktaki yolcular için masaj işlevi

Arka koltuktaki yolcular omurga diskleri üzerinde daha az baskıya neden olacak şekilde, sırt dayaması ve koltuk yüzeyinde hedefe yönelik şekilde kasları harekete geçirmek veya rahatlatmak üzere sekiz farklı masaj işlevi arasından seçim yapabilir. Bu masaj programları üç yoğunluk seviyesinden birine ayarlanabilir.
Sekiz program harekete geçirme, rahatlatma ve canlandırma kategorilerine ayrılır. Harekete geçirme işlevi kalça ve üst sırt gibi bağımsız gövde bölümlerinin yanı sıra tüm gövdeye masaj yapar. Belirtilen aktif egzersizler sayesinde omurga da rahatlatılır. Sırt, omuzlar ve bel bölgesine rahatlatma işleviyle hafifçe masaj yapılır. Canlandırma işlevi ise özellikle uzun yolculuklarda faydalarını görebileceğiniz şekilde vücudun rahatlatılmasını ve canlandırılmasını sağlar. Arka koltuk eğlencesi monitörü, masaj aktüatörleriyle senkronize olarak canlandırmalı bir eğitim programı (Vitality Programı) görüntüler. Tüm program ve işlevler arka koltuk eğlence sistemine ait BMW Dokunmatik Kumanda aracılığıyla kontrol edilir.

BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
 • ORTAM AYDINLATMASI TASARIMI.
 • Doğada, sanatta, tasarımda ve BMW 7 Serisi'nde dünyamızı ışık yaratır. Çeşitli doğrudan ve dolaylı ışık kaynakları BMW 7 Serisi'nin iç tasarımına modern bir lounge karakteri kazandırır. Aydınlatma konsepti, doğal ışık kaynaklarının Ortam Aydınlatmasının renk nüanslarıyla bir araya gelerek unutulmaz bir atmosfer yaratmasını sağlayan Panoramik Cam Tavan Sky Lounge ile kusursuz hale getirilir.
 • Panoramik Cam Tavan Sky Lounge

Panoramik Cam Tavan Sky Lounge gündüz ya da gece yolculara gökyüzünün açık bir görünümünü sunarken geniş, ferah bir boşluk duygusu yaratır. Işık dolu iç tasarım olağanüstü çekici ve lüks bir izlenim bırakır. Ön ve arkadaki elektrikli makaralı perdeler doğrudan güneş ışığından korunmak üzere bağımsız olarak ayarlanır.
Karanlık bastırdığında 15.000'den fazla öğeden oluşan ışık tasarımı tarafından atmosferik bir ortam oluşturulur. Işık tasarımıyla iç ortam aydınlatmasının altı rengi arasında geçiş yapılabilir.Öndeki kaydırma ve kaldırma işlevi sayesinde iç mekanın havalandırılabilmesi için çeşitli ek seçenekler sunulur. Entegre, otomatik olarak açılan rüzgar deflektörü üstü açık olarak yolculuk edilse bile yolcuları cereyana karşı korur.

 • Ortam ışığı

Dışarısı karanlıkken Ortam aydınlatması iç kısımda rahat, keyifli bir aydınlatma atmosferi yaratır. Ortam aydınlatma donanımının bir parçası olan Işıklı Karşılama Halısı otomobile binerken veya otomobilden inerken kapıların önündeki alanı aydınlatır.
Beyaz Işıklı Karşılama Halısı ile birlikte donanım Beyaz, Mavi, Turuncu, Bronz, Lila ve Yeşil renklerde altı karartılabilir ışık tasarımı içerir.
Donanım, ek olarak, ön ayak boşluklarında lambalar, torpido gözü, arkada merkez kol dayaması ve kol dayaması saklama bölümü ile ön koltuk sırt dayamalarında ön ve arka okuma ışıkları; bagaj kapağı aydınlatması; kaplama, dış aynalar, kart bölümü aydınlatması ve ayak boşluğu aydınlatmasının yanı sıra tüm kapılarda çıkış lambaları içerir.

BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
 • ORTAM HAVASI PAKETİ.
 • Ortam Havası Paketi bir düğmeyle otomobilin içini hafif, keyif verici bir kokuyla doldurur. Tümü otomobil için özel olarak hazırlanmış dört temalı, sekiz koku mevcuttur. Otomobilde alternatif olarak tek seferde iki koku kullanılabilir. Kokunun yoğunluğu üç seviye şeklinde ayarlanabilir. Bu işlev iDrive Butonu ve iDrive menüsü ya da doğrudan klima ünitesinin üzerindeki düğme aracılığıyla etkinleştirilebilir. İşlev, Kontrol Ekranı'nda görüntülenir.
  Koku yayılırken, dışarıdan gelen hava filtrelenir ve saflaştırılır. Aynı zamanda hava kalitesi oksijen iyonizasyonu sayesinde önemli oranda artırılır.
 • Sekiz koku dört kategoriye ayrılır. Bunlar, su ferahlığıyla "Blue Suite", taze bitkilerin kokusuyla "Green Suite", sıcak, zengin kokusuyla "Golden Suite" ve doğal kokusuyla "Authentic Suite" olarak sunulur. Tüm kokular ortalama kullanımla yaklaşık altı ay boyunca yeterli olacaktır ve Orijinal BMW Aksesuarları'ndan sipariş edilebilir.
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
 • ARKA KOLTUK EĞLENCESİ DENEYİMİ.
 • Arka Koltuk Eğlencesi Deneyimi donanımı arka koltukta mükemmel eğlenceyi garanti eder.
  Arka Koltuk Eğlencesi Deneyimi BMW Dokunmatik Kumanda kullanılarak çalıştırılır. Ön koltuk sırt dayama bölümlerinde iki adet 10 inç renkli ekrana sahiptir. Aynı zamanda bir Blu-ray oynatıcı, mobil cihazlar için bir HDMI bağlantısının yanı sıra MP3 çalarlar, oyun
 • konsolları vb. cihazlar için de çeşitli bağlantılara sahiptir. Entegre kablosuz arayüz aracılığıyla maksimum üç adet kulaklık bağlantısı yapılabilir.
  Arka masaj özellikli koltuklarla birlikte, Vitality programı Arka Koltuk Eğlencesi Deneyimi donanımı ile birlikte de kullanılabilir.
BMW 7 Serisi Sedan Konfor
 • EXECUTIVE DRIVE PRO.
 • Executive Drive Pro üstün sürüş kontrolünü dinamik sürüş özellikleri ile bir araya getiren bir süspansiyon kontrol sistemidir. Elektro mekanik olarak çalışan ilk aktif kayma dengesi özelliği sayesinde düz hareket ederken ve virajları dönerken gövde hareketi en aza indirilir. Sistem ön ve arka akslarda yer alan aktif stabilizatörlere dayanır ve yolculuk
 • sırasında süspansiyonu sürekli olarak düzenler. Dinamik Amortisör Kontrolü özelliğine navigasyon sisteminden gelen ek bilgiler, sürüş stili analizi ve kameradan alınan Rota bilgilerinin eklenmesiyle sürüş konforu daha da artırılır.