BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
 • FORMUNDA,ÖZGÜR RUHLU VE HIZLI.
 • BMW 2 Serisi Cabrio'da sürüş dinamikleri verimlilikle buluşuyor.
 • FORMUNDA,ÖZGÜR RUHLU VE HIZLI.
 • BMW 2 Serisi Cabrio'da sürüş dinamikleri verimlilikle buluşuyor.
 • Kontrastların mükemmel bileşimi. BMW 2 Serisi Cabrio'nun dinamik sürüş sistemi ve yenilikçi BMW EfficientDynamics teknolojileri, taviz vermeyen gücü ve maksimum verimliliği bir araya getirir. Bunun sonucunda, ister ECO PRO Modunda, ister daha sportif bir sürüş stilinde olsun tüm duyularınıza hitap eden, içten gelen ve heyecan verici bir paket içerisinde manevra kabiliyeti ve çevikliği doğrudan caddelere taşıyan bir BMW 2 Serisi Cabrio otomobil elde edilmiştir.
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
 • BMW EFFICIENTDYNAMICS TEKNOLOJİSİ.
 • BMW EfficientDynamics motor ailesine ait yenilikçi yeni nesil BMW benzinli ve dizel motor serisi, BMW TwinPower Turbo teknolojisi sayesinde, son derece düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri sunarken çevik bir performans sağlar ve düşük devirlerde bile üstün derecede hızlı tepki verir.Yüksek verimlilik ve optimum dinamikler çok daha yoğun sürüş keyfini garanti eder.
  Benzinli motorlar, Çift-VANOS değişken kam mili kontrolü ve Yüksek Hassasiyetli
 • Enjeksiyon dahil olmak üzere Valvetronic tamamen değişken valf kontrolünü ve yenilikçi turboşarj teknolojisini içerir. Son derece gelişmiş bileşenlerin tamamı muazzam güç üretimi ve yüksek verimlilik sağlar. Değişken türbin geometrisine sahip turboşarjlar ve en yeni nesil CommonRail direkt enjeksiyon da dizel motorlarda bir araya getirildi. Optimize edilmiş yanma, daha düşük yakıt tüketimi ve emisyona katkı sağlar.
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
 • HEYECAN DORUKTA
 • BMW 2 Serisi Cabrio'nun sürüş dinamiklerini keşfedin.
 • HEYECAN DORUKTA
 • BMW 2 Serisi Cabrio'nun sürüş dinamiklerini keşfedin.
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
 • DİNAMİK SÜRÜŞ SİSTEMİ.
 • Yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi, BMW 2 Serisi Cabrio'nun dinamik sürüş sisteminin hedefini ifade eder. BMW EfficientDynamics motor ailesine ait gelişmiş TwinPower Turbo benzinli ve dizel motorlar birden fazla kez "Yılın Motoru" ödülüne layık görüldü. Düşük emisyon değerleriyle etkilerken aynı zamanda 8 ileri Steptronic şanzımanı ve nefes kesici kesintisiz hızlanma özelliği sayesinde akıcı çalışma ve olağanüstü dinamikler sunar.
 • BMW TwinPower Turbo benzinli motorlar.

BMW TwinPower Turbo benzinli motorların en son nesli düşük motor devirlerinde bile son derece çevik bir güç üretimi ve kusursuz tepki sunar. Aynı zamanda önceki modellerine göre daha düşük emisyon ve daha iyi performansla daha verimlidir. Bu yenilikçi motorlar en son yakıt enjeksiyon teknolojisini ve en yeni turboşarj teknolojisi ile Çift VANOS dahil olmak üzere tam değişken supap kontrol özelliğini bir araya getirir ve BMW EfficientDynamics geliştirme stratejisinde bir kilometre taşı oluşturur. Bunun sonucunda, BMW motorlarının hünerlerini öne çıkaran oldukça verimli bir hareketli aksam elde edilir. BMW TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli benzinli motor dinamik güç üretimi, son derece akıcı sürüş karakteri ve etkileyici verimliliği ile kazandığı dünya çapındaki şöhretle birçok kez Yılın Motoru Ödülüyle onurlandırıldı. BMW EfficientDynamics ürün yelpazesindeki motorlar, kendisini başarıyla kanıtlamış ve neredeyse tüm benzinli motorlarda kullanıma sunulan bir teknoloji konseptine sahiptir.

 • BMW TwinPower Turbo dizel motorlar

BMW TwinPower Turbo dizel motorların yeni nesli, düşük yakıt tüketimi ile beraber güç üretimi ve performansta yüksek puanları bir araya getiren BMW EfficientDynamics felsefesinin özenli uygulamasının bir ifadesidir. Dizel motorlar mükemmel tepkiselliği ve tüm motor devirlerinde çevik güç üretimi özelliğinin yanı sıra düşük yakıt tüketimi ile göze çarpar. Maksimum sürüş keyfini garanti etmek üzere çok düşük emisyon ve sürtünme üretirken olağanüstü verimlilikleri ve dinamikleri ile tanınır. BMW EfficientDynamics ürün yelpazesinde yer alan yeni dizel motorlar hafif alüminyum yapıya ve değişken türbin geometrili bir, iki ya da üç turboşarja sahiptir. Aynı zamanda yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu daha da azaltmak üzere optimum yanma özelliğini garantileyen en son CommonRail direkt enjeksiyon teknolojisi ile birlikte sunulur.

 • 8 ileri Steptronic şanzıman

BMW EfficientDynamics'in temel bir öğesi olan 8 ileri Steptronic şanzıman, konfor ve dinamik performans açısından yeni standartları belirler. Vitesler arasındaki hassas artışlar tüm devirlerde ideal güç üretimini kolaylaştırır. Bu da yakıt tüketimini azaltırken, daha fazla sportif sürüş ve dinamik performansın keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Motor devri özellikle yüksek hızlarda düşürülür ve karşılığında hem yakıt tüketimi hem de motor gürültüsü azalır.
Otomobil manuel moddayken bile dönüştürücü debriyaj buna yardımcı olur. Hızlı motor devri geçişleri ve hassas şanzıman ayarı son derece akıcı vites değişimlerini garantiler. Önsezili hareketli aksam, sürücü tanıma ve otomobilin hareketlerinin ve trafik durumunun sürekli olarak izlenmesi gibi entegre işlevler şanzımanın vites değiştirme yöntemini önemli ölçüde etkiler. Geçerli sürüş modundan bağımsız olarak sistem, düz modda bile her zaman en uygun vitesi seçer. Sport modunda daha tepkisel motor ayarları ve navigasyon sisteminden gelen verileri kullanan bir dizi entegre fonksiyon sürüş dinamiklerini daha da artırır. Comfort modu daha konforlu bir şanzıman ayarına yöneliktir ve daha az vites değiştirilmesini sağlar.

 • BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
 • BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
 • ECO PRO MODU.
 • ECO PRO Modu, BMW tarafından şirket içerisinde gerçekleştirilen bir yakıt tüketimi çalışmasına göre, sürüş stillerine bağlı olarak sürücülerin yakıt tüketimini yüzde 20 oranına kadar düşürmelerine yardımcı olur. Seyir işlevi, İleri Rota Asistanı ve ECO PRO Rota, yüzde beş daha fazla yakıt tasarrufuna olanak sağlar.
  Seyir fonksiyonu (yalnızca 8 ileri Speedtronic şanzımanla birlikte sunulur), yürüyen aksamı motordan ayırır ve sürücü 50 - 160 km/sa arasındaki bir hızda ayağını gazdan çektiğinde ve frene basmadığında otomobil herhangi bir itiş kuvveti olmadan ilerlemeye (veya "seyrine") devam eder, rota asistanı bu arada hız ayarı gerçekleştirmez.
  İleri Rota Asistanı (yalnızca Professional Navigation Sistemi ile birlikte kullanılır),
 • navigasyon sisteminden gelen verilere bağlı olarak virajları, trafiğin biriktiği alanları, hız limitlerini ve otoyol çıkışlarını tanır ve sürücüye hızlanmayı ne zaman durduracağına dair ipuçları sunar.
  ECO PRO rota (yalnızca Professional Navigation Sistemi veya Business Navigation Sistemi ile birlikte kullanılır) trafik durumuna, sürüş tarzına ve yol koşullarına bağlı olarak en verimli rotayı gösterir. Yol bilgisayarı, ECO PRO Rota fonksiyonu kullanılarak otomobil seçilen rota boyunca sürüldüğünde tasarruf edilecek yakıt miktarını gösterir.
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
 • SPORTİF SÜRÜŞ.
 • Baştan aşağıya dışa dönük, enerjik ve sportif. BMW 2 Serisi Cabrio'nun kendine güvenli görünümünün ardındaki güçle tanışmak için marş düğmesine bir kez basmak yeterlidir. Performansı, kusursuz 50:50 aks yükü dağılımı ve çevik kullanım özellikleri kendi otomobil sınıfında benzersizdir ve BMW M235i formunda kusursuzluğa ulaşır.
 • BMW M235i

Turboşarjlı 326 bg (240 kW) sıralı 6 silindirli benzinli motor BMW 2 Serisi Cabrio'nun güçlü yanını ortaya çıkardığında sürüş keyfi garantilidir. Adaptif M süspansiyon, M frenler veya M aerodinamik paketi gibi motor sporları teknolojileri BMW 2 Serisi Cabrio'yu titizlikle antrenman yapmış bir atlete dönüştürür. M jantlar, M deri direksiyon, spor koltuklar veya özel olarak ayarlanmış spor direksiyon bu atak otomobili tamamlar. Herkes net bir şekilde görebilir: Bu cabrio neredeyse rüzgarla yarışabilecek niteliktedir.

 • Kullanım

BMW 2 Serisi Cabrio hava koşulları ne olursa olsun asfalt üzerinde görkemli bir biçimde kayıp gider. Otomobil, BMW'nin arkadan itiş teknolojisi, Sürüş Deneyimi Kontrolü, değişken spor direksiyonu ve kendi sınıfında benzersiz 50:50 aks yükü dağılımı sayesinde, olağanüstü çeviklik, üstün manevra kabiliyeti ve son derece hassas kullanım özellikleri sunar.

 • Adaptif M süspansiyon

Çok daha dinamik bir kullanım için ideal süspansiyon; Adaptif M süspansiyonda yer alan elektronik olarak kontrol edilebilen amortisörler sürüş stiline ve yol koşullarına uyum sağlar. Sürücü Sürüş Deneyimi Kontrolünü kullanarak amortisör karakterini değiştirebilir. Süspansiyon çevikliğini daha da artıracak şekilde 10 mm alçaltılmıştır. Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla Sport Modu seçildiğinde, fark edilir derecede daha sert bir amortisör ayarı etkinleştirilir. Sport+ modunda, Dinamik Denge Kontrolü (DSC), DSC müdahale etmeden önce daha fazla esnekliğe izin vererek daha dinamik sürüş için yerini Dinamik Çekiş Kontrolüne (DTC) bırakır.

 • Kalkış Kontrolü

Kalkış Kontrolü 8 İleri Steptronic Şanzımanın fonksiyonlarından biridir ve otomobil çalıştığı andan itibaren maksimum hız artışı sağlar. Bu fonksiyondan yararlanmak için DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü) özelliğini DSC (Dinamik Denge Kontrolü) düğmesine basarak aktif hale getirdikten sonra vitesi "S" pozisyonuna getirin, ayağınız fren pedalına sıkıca basılıyken vites küçültmek için gaz pedalına basın. Vites küçültmeyi korurken, fren serbest bırakıldığında, gaz pedalı bırakılana dek otomobil maksimum seviyeye hızlanır. Bu özellik dinamik, sportif sürüşten hoşlanan sürücülerin memnuniyetine yöneliktir.

 • BMW 2 Serisi Cabrio Surus Dinamikleri ve Verimlilik
 • BMW xDRIVE.
 • Akıllı xDrive dört çeker sistemi.
 • Akıllı dört çeker xDrive sistemi en zorlu yol yüzeyi koşullarına bir kusursuz şekilde uyum sağlar ve her zaman olağanüstü bir çekiş sunar. xDrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile otomobil yönlendirme açısından dengede ve bulunduğu şeritte kalır. Saniyenin çok küçük bir aralığında gerçekleşen tepki süreleri xDrive'ın ideal tutuş için motor gücünü iki aks arasında dağıtmasını sağlar. Bu yolla xDrive dört çekerin çekiş, yön dengesi ve güvenlik gibi avantajlarını klasik BMW çevikliğiyle bir araya getirir.