• İŞİ GÜVENİLİR YARDIMCILARA BIRAKIN.
 • BMW 2 Serisi Cabrio'daki BMW ConnectedDrive Sürücü Destek Sistemleri.
 • Çeşitli yenilikçi teknolojiler size farklı şekillerde yardımcı olur ve en üst düzeyde konforu ve güvenliği garanti eder. Böylelikle asıl önemli olan şeye, yani kusursuz sürüş keyfine odaklanabilirsiniz.
 • BMW 2 Serisi Cabrio Surucu Destek
 • BMW 2 Serisi Cabrio Surucu Destek
 • SÜRÜŞ ASİSTANI.
 • Sürüş Asistanı, şeritten sapma uyarısı, yaklaşma kontrolü ve hafif şehir içi fren özellikli yaya uyarısı gibi kamera tabanlı sistemlerle birlikte dikkat asistanı özelliklerini bir araya getirir. Şeritten sapma uyarısı şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70km/sa üzerinde hızlarda mevcut şeritten istemeden ayrılma durumunda direksiyonu titreterek sürücüyü uyarır. Sinyal lambası etkinleştirilerek, şerit değişikliği kasten yapıldıysa uyarı etkinleştirilmez. Şehir içi fren aktivasyonu özellikli yaklaşma uyarısı fonksiyonu otomobilleri algılarken, yaya uyarı fonksiyonu yayalara tepki gösterir. Öndeki otomobil sert bir fren yaparsa yaklaşma kontrolü uyarısı etkin durumdayken BMW derhal tepki verir. Sistem kademeli olarak çalışır. Önce bir uyarı sembolü görüntülenir, ardından sembol yanıp sönmeye
 • başlar ve sesli bir sinyal işitilir ve son olarak hafifçe fren uygulanır (60km/sa'in altındaki hızlarda yolculuk yaparken). Yaya uyarısı 10 ila 60km/sa hızlar arasında çalışır ve şiddetli tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı verir. Sistem potansiyel bir çarpışma uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Bu fonksiyon karanlık ve sisten etkilenebilir. Dikkat asistanı, yorgunluk belirtilerini saptamak üzere sürücünün tepkilerini izler ve düzensiz bir sürüş tavrı belirlediğinde kontrol ekranında sürücüye mola vermesini tavsiye eden bir mesaj görüntüler.
 • BMW 2 Serisi Cabrio Surucu Destek
 • BMW 2 Serisi Cabrio Surucu Destek
 • PROFESSIONAL NAVIGATION SİSTEMİ.
 • Professional navigation sistemi, zarif bir tasarıma ve üstün servis çeşitlerine sahiptir: iDrive işletim sistemi ve dokunmatik iDrive Butonu ile birlikte sorunsuz biçimde BMW'ye entegre edilmiş basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem; USB arayüzüne sahip hands free özelliğine, ses kontrolüne, DVD sürücülü BMW Professional Radyoya ve ses dosyaları için 20 GB hafızaya sahiptir. Ayrıca, Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisinin kullanımını kolaylaştırır. Bölünmüş ekran fonksiyonuna sahip (ana ve yardımcı ekran) yerleşik 8,8 inç LCD renkli ekran kolaylıkla görülüp okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Doğrudan menü kontrolü düğmelerine, sekiz işlevsel yer işaretine ve ses kontrolüne sahip iDrive Dokunmatik Butonu, dokunmaya hassas yüzeyinde el yazısıyla varış noktanızı girmenize olanak sağlayarak sezgisel bir şekilde çalışır. Uydu görüntülerini harita arka planı olarak kullanan, seçili manzaraların fotoğraf kalitesinde görüntülerini sunan üç boyutlu harita ekranı sayesinde, navigasyonu kullanmak heyecan verici görsel bir deneyime dönüşür.
 • iDrive Touch Controller

Professional Navigation Sisteminin en yeni nesli, navigasyon haritalarını düzenli olarak BMW ConnectedDrive ile birlikte otomatik olarak günceller. Seçilen bölge için güncellenen malzemeler hazır olduğunda, güncelleme yılda maksimum dört kez otomobildeki yerleşik SIM kart kullanılarak İnternet üzerinden kablosuz olarak iletilir.
Bu güncelleme işlemi, kullanıcıyı lisans ücreti veya iletişim maliyeti ile karşı karşıya bırakmaz; navigasyon sistemi müşterinin kayıtlı olmasına veya bir portala giriş yapmasına gerek kalmadan en yeni haritalarla donatılır. Manüel güncellemeler yalnızca ek olarak satın alınan harita bilgileri için gereklidir. Bu güncellemeler BMW Yetkili Servisinde yaptırılabilir veya BMW ConnectedDrive Mağazasından satın alınarak USB bellekle navigasyon sistemine aktarılır.

 • Otomatik harita güncelleme

Professional Navigation Sisteminin en yeni nesli, navigasyon haritalarını düzenli olarak BMW ConnectedDrive ile birlikte otomatik olarak günceller. Seçilen bölge için güncellenen malzemeler hazır olduğunda, güncelleme yılda maksimum dört kez otomobildeki yerleşik SIM kart kullanılarak İnternet üzerinden kablosuz olarak iletilir.

 • BMW 2 Serisi Cabrio Surucu Destek
 • SOLLAMA YAPILMAZ İŞARETİ İÇEREN HIZ LİMİT BİLGİSİ
 • Sollama yapılmaz işareti içeren Hız Limit Bilgisi mevcut hız limitinin yanı sıra sollama yapılmasının yasak olduğu alanlara ait bilgileri de gösterge panelinde gösterir. Bu bilgiler gösterge panelindeki Bilgi Ekranında gösterilir. Arka görüş aynasına entegre kamera ilgili trafik işaretlerini algılar. Ardından bir kontrol ünitesi bu bilgileri navigasyon sisteminden gelen bilgiyle beraber işler ve görüntüler. Günün belli saatlerinde veya yağış durumunda uygulananlar dahil olmak üzere, otomobildeki diğer özelliklerin kullanımıyla değişken hız limitleri de bazı durumlarda görüntülenebilir.
 • BMW 2 Serisi Cabrio Surucu Destek
 • BMW 2 Serisi Cabrio Surucu Destek
 • PARK ASİSTANI.
 • Park asistanı yola paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır. Sistem etkin durumdayken ya da değilken düşük bir hızda (35km/sa'in altında) ve park edilmiş otomobil sırasından maksimum 1,5m mesafeden geçerken en dar paralel park alanları dahil olmak üzere potansiyel alanları ölçer. Yeterli genişlikte bir aralık bulunduğunda sürücü sinyal lambasını yakar ve Park asistanı direksiyonun idaresini üstlenirken sürücü gaz, vites ve frenleri kontrol etmeye devam eder.
 • Sistem aynı zamanda ilave talimatları Kontrol Ekranında gösterir ve ek sesli sinyaller yayar. Sistemin geliştirilmiş işlevselliği yola dikey boşluklara park etme durumunda da sürücüyü destekler. Böylelikle sürücü park sırasında rahat eder ve daha fazla güvenliğin tadını çıkarır.
 • BMW 2 Serisi Cabrio Surucu Destek
 • GERİ GÖRÜŞ KAMERASI.
 • Geri Görüş Kamerası, manevra ve otomobilin park edilmesi sırasında sürücünün Kontrol Ekranı üzerinden otomobilin arka alanını görmesini sağlar. Geri Görüş Kamerası 15 km/sa'in altındaki hızlarda (örneğin otomobilin park edilmesi sırasında) geri giderken görüş alanını genişletir.
  Kontrol Ekranında görüntülenen kılavuz çizgileri ve renkli engel işaretleri sürücüye seçilen park yerinin otomobil için yeterli büyüklüğe sahip olup olmadığını gösterir ve böylelikle park etmeyi kolaylaştırır. Direksiyon sonuna kadar çevrildiğinde sistem direksiyon hareketlerine uyarlanan kırmızı dönüş dairelerini ve yeşil kılavuz çizgilerini görüntüler.
  Geri Görüş Kamerası on metre sonra veya otomobilin hızı 15km/sa'i geçtikten sonra otomatik olarak devre dışı bırakılır. Geri Görüş Kamerası römork çekici ile birlikte kullanışlı bir yakınlaştırma işleviyle beraber sunulur.