• İLERLEME ARZUSU.
 • BMW Z4 Roadster'ta çeviklik ve sürüş dinamikleri.
 • Heyecan verici üstünlük sunan BMW Z4 gücünü göstermesi gerektiğinde taviz vermez. Opsiyonel Adaptif M süspansiyon, konfordan ödün vermeden mükemmel yol tutuşu sunar. Sürüş Deneyimi Kontrolü bir düğme dokunuşuyla yürüyen aksam ayarlarını istediğiniz sürüş stiline göre konforlu ya da sportif olarak uyarlar. 7 ileri Sport otomatik çift debriyajlı şanzıman kesintisiz hızlanma vaat eder. Aynı zamanda kendi sınıfında benzersiz bir dinamik sürüş deneyimi sunar.
BMW Z Serisi Z4 Roadster Surus Dinamikleri
 • ÇİFT DEBRİYAJLI 7 İLERİ STEPTRONIC SPOR ŞANZIMAN.
 • Yedi vites, iki debriyaj ve kesintisiz hızlanma. BMW Z4'te bulunan 7 ileri Steptronic Sport şanzıman otomobilin kesintisiz şekilde ileri atılmasını sağlar. İki debriyaj iki hareketli aksam arasında saniyeler içinde yer değiştirirken en ufak bir sarsılmaya veya çekiş kesintisine sebep olmaz.
 • Çift debriyajlı şanzıman

Sürüşün dinamik bir deneyim olmasını belirleyen yalnızca güç değil aynı zamanda mevcut kuvvetin yola etkin bir şekilde uygulanmasıdır. Çift debriyajlı 7 ileri Steptronic Sport şanzıman, gücün bir an bile boşa gitmesini engeller. Eşit veya düzensiz vitesler her biri kendi debriyajına sahip iki hareketli aksam üzerine dağıtılmıştır. Bir vites devre dışı bırakıldığında, bir sonraki devreye girer. Böylece vites değiştirme süreleri kısalırken hassasiyet arttırılır. Bu süreçte sarsıntı veya çekişte kesinti de yaşanmaz.

 • Vites kulakçıkları

Vites kulakçıkları sayesinde, düz vites değiştirme sırasında da ellerinizi direksiyonda tutabilirsiniz. Vites değiştirme işlemiyle uğraşmak istemezseniz, 7 ileri Steptronic Sport şanzıman doğru viteste kalmanızı sağlayarak yakıttan da tasarruf etme olanağı sunar. Böylece düşük yakıt tüketimiyle sürüş dinamiklerinin ve spor otomobil seviyesinde hızlanma değerlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.
* BMW Z4 sDrive35i için opsiyonel, BMW Z4 sDrive35is için standart olarak sunulur

BMW Z Serisi Z4 Roadster Surus Dinamikleri
 • ADAPTİF M SÜSPANSİYON.
 • Opsiyonel Adaptif M süspansiyon, BMW Z4'ün spor ayarlarının konfordan ödün verilmeden istenen şekilde arttırılmasına olanak sağlar.
  Yürüyen aksamın 10 mm alçaltılması daha fazla çeviklik sunar. Sürüş deneyimi düğmesini kullanarak, sürücü sportif karaktere sahip ya da konforlu ayarlar arasından tercihini yapabilir. Yolculuk sırasında seziciler verileri sürekli olarak ölçer ve Adaptif M
 • süspansiyondaki darbe emici valfleri sürüş durumuna ve yol profiline göre kontrol eder. Bu işlem her jant için ayrı ayrı gerçekleştirilir, böylece her zaman optimum yol tutuşu garanti altına alınır.
BMW Z Serisi Z4 Roadster Surus Dinamikleri
 • SPORT MODU.
 • Ayar meselesi. Sürüş Deneyimi Kontrolü’nü Sports moduna ayarlayarak BMW Z4 otomobilinizin motor ve sürüş dinamiklerinin size daha sportif bir sürüş stili kazandırarak daha doğrudan tepki vermesini sağlayabilirsiniz.
  Sport modu, merkez konsolda standart olarak yer alan Sürüş Deneyimi Kontrolü düğmesi ile etkinleştirilir. Önceden tanımlanmış bir ayar yoluyla ve seçilen donanıma göre standart ayarlarla karşılaştırıldığında bu mod, çekiş ve süspansiyonun önemli ölçüde daha sportif
 • bir şekilde ayarlanmasını sağlar. Motor daha anlık tepki verir. Steptronic şanzımanla bir arada, vites değiştirme noktaları önemli ölçüde daha sportif bir karakter kazanır. Adaptif M süspansiyon ile birleştirildiğinde yürüyen aksam daha atletik bir ayara sahip olur. Değişken spor direksiyonun seçilmesi halinde direksiyon kontrolünü daha doğrudan hissetmenizi sağlayan elektrik destekli direksiyonun verdiği destek azalır.