BMW X Serisi X6 Surus Dinamikleri
 • HER HAREKETİYLE ETKİLEYİCİ.
 • BMW X6'nın sürüş dinamikleri.
 • HER HAREKETİYLE ETKİLEYİCİ.
 • BMW X6'nın sürüş dinamikleri.
 • BMW X6'nın çarpıcı tasarımı gerçek anlamda benzersizdir. Bununla beraber her şeyden önemlisi bu otomobilin güç aksamının verdiği histir. BMW X6'nın yürüyen aksamı yeni standartları belirler. Hava ve yol şartları ne olursa olsun BMW xDrive mükemmel çekiş sunar. Buna mükemmel yön dengesi ve anında dikkat çeken çevikliği eşlik eder. Çok daha fazla sürüş keyfine yönelik seçenekler arasında adaptif süspansiyon paketleri ve Aktif Direksiyon Sistemi yer alır.
BMW X Serisi X6 Surus Dinamikleri
 • HEDEF: MAKSİMUM.
 • BMW X6'nın tasarım ve sürüş dinamiklerini keşfedin.
 • HEDEF: MAKSİMUM.
 • BMW X6'nın tasarım ve sürüş dinamiklerini keşfedin.
 • BMW X Serisi X6 Surus Dinamikleri
 • BMW X Serisi X6 Surus Dinamikleri
 • BMW X6 M50d.
 • BMW X6 M50d, özel, hassas şekilde ayarlanmış motoru, süspansiyonu ve tasarımı ile BMW M mühendislerinin benzersiz uzmanlığının eseridir. Böylece gerçek dinamizm, konfor ve günlük kullanım özelliklerine sahip bir otomobil elde edilmiştir.
 • M Performance TwinPower Turbo 6 silindirli dizel motor

Üç turboşarjlı BMW M Performance TwinPower Turbo sıralı 6 silindirli dizel motor çarpıcı performansı en yüksek devirlere kadar devam eden ivme ile birleştirir. EfficientDynamics motor ailesinden gelen güç aktarma organları Commonrail Direkt Enjeksiyon ve değişken türbin geometrisine sahip üç kademeli turboşarja sahiptir. Bu sayede son derece hızlı tepkiler elde edilir ve çok düşük motor devirlerinde bile yüksek torka ulaşılır. 2000 ve 3000 dev/dak arası devirlerde 740 Nm maksimum tork sağlanır. 3,0 litre motor 4000 - 4400 dev/dak arasında 381 bg maksimum güç çıkışı üretir. BMW X6 M50d, 0'dan 100 km/sa hıza yalnızca 5,2 saniyede ulaşır. 100 km'de 6,6 litre ortalama yakıt tüketimi ve 174 g/km CO2 emisyonu ile birlikte bu çarpıcı performans, dinamikler ve verimlilik arasındaki güçlü ilişkiyi bir kez daha ortaya koyarak BMW'nin motor konusunda sahip olduğu efsanevi beceriyi vurgular.

 • Adaptif M süspansiyon

M Performance özel ayarları ile adaptif M süspansiyon, BMW X modellerinin karakteristik çevikliğini çok daha sportif bir yapıda sunar. Dinamik Amortisör Kontrolü ve arka aks üzerinde hava yastıkları son derece sportif sürüş özellikleri ve hassas şekilde kontrol edilebilen kullanım özellikleri sunar.
'Dynamic' adaptif süspansiyon paketi, BMW X6 M50d'ye maksimum çeviklik, hassasiyet ve yanal dinamikler kazandırır. M Performance'a özgü Dinamik Performans Kontrolü ve Dinamik Sürüş çok daha doğal bir direksiyon kullanımı sağlar ve virajlarda gövdenin yana eğilmesini azaltır.

 • Dış tasarım

BMW X6 M50d'nin M genleri daha ilk bakışta dinamik bir üstünlük havası yaratır. Çeşitli farklı ve ayrıcalıklı detayları sayesinde sportif tasarımı öne çıkar. Bunu kısmen BMW Individiual Parlak Siyah Dış Kaplama ile birlikte özel ön ve arka tamponlar gibi standart olarak sunulan M Sport Paket içeriği sağlar.
BMW X6 M50d uzaktan bakıldığında bile diğerlerinden ayrılır. Özel olarak geliştirilen isteğe bağlı 20 inç hafif alaşım jantlar birçok otomobil arasından kolaylıkla ayırt edilebilmesini sağlar. Geniş ön rüzgarlıktaki büyük hava girişlerini çevreleyen Ferric Gri çerçeveler otomobilin çarpıcı görünümünü zenginleştirir. Ferric Gri rengindeki dikkat çekici spor dış aynalar karşıdan gelen rüzgâra dayanıklıdır. Güçlü arka kısmında yer alan olağanüstü özellikler arasında göze çarpan koyu Krom ‘X6 M50d’ model yazısı ve dinamik tavrını daha da öne çıkaran parlak siyah renkteki egzoz çıkışı kaplamasının eşsiz görünümü yer alır.

 • İç tasarım

M Sport Paket içeriği BMW X6 M50d içerisinde benzersiz bir atmosfer oluşturarak sportiflik ve şıklığın birleşimini yansıtır.
Sürücü kapısını açar açmaz, kapı eşik kaplamalarındaki 'M50d' yazısı hemen dikkatinizi çeker. Yüksek kaliteli malzemeleri ve eşsiz ortamı ile iç tasarım BMW X6 M50d'de yaşadığınız müthiş sürüş zevkini yansıtır. M deri direksiyon kavrama hissinin birden fazla şekilde hissedilmesini sağlayarak BMW X6 M50d'nin her zaman kesin olarak kontrol altında olmasını sağlar. Entegre vites kulakçıklarına sahip 8 ileri Steptronic spor şanzıman sayesinde vitesleri konforlu veya sportif biçimde değiştirebilir (kişisel tercihinize bağlı olarak) ve çok daha fazla sürüş keyfi elde edebilirsiniz. Adrenalin dolu bir viraj dönüşü için Alcantara/deri antrasit kombinasyonuyla sunulan spor koltukların ideal ergonomisi optimum denge sağlar.

 • BMW X Serisi X6 xDrive
 • BMW X Serisi X6 xDrive
 • BMW xDrive.
 • Akıllı BMW xDrive dört çeker sistemi en zorlu yol yüzeyi koşullarına bile kusursuz şekilde uyum sağlar ve her zaman olağanüstü bir çekiş sunar. xDrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile BMW X6 yönlendirme açısından dengede ve bulunduğu şeritte kalır. Saniyenin çok küçük bir aralığında gerçekleşen tepki süreleri xDrive'ın ideal tutuş için motor gücünü iki aks arasında dağıtmasını sağlar. Bu yolla xDrive dört çekerin çekiş, yön dengesi ve güvenlik gibi avantajlarını klasik BMW çevikliğiyle bir araya getirir.
 • xDrive durumu

Zorlu durumlarda bile net bir mesaj; xDrive Durum Göstergesi ile sürücüler her zaman büyük resmi görebilir. Sürücü, arazi sürüşüne ilişkin verilere gösterge paneli ve merkezi Kontrol Ekranı üzerinden erişebilir. Kolay okunabilir pusulanın yanı sıra (yalnızca Professional Navigation Sistemi ile sunulur) otomobilin eğim açısı ve çapraz eğimi de sayısal olarak ve otomobilin 3D grafiği ile birlikte gösterilir.

BMW X Serisi X6 Surus Dinamikleri
 • YÜRÜYEN AKSAM.
 • İddialı. İz genişliği ve beş kollu arka aksı ile BMW X6 mükemmel yol tutuşuyla etkileyicidir. Aynı zamanda son derece konforludur ve dinamiklerden ödün vermez.
BMW X Serisi X6 Surus Dinamikleri
 • ADAPTİF SÜSPANSİYON PAKETLERİ.
 • BMW X6'nızın yürüyen aksamını kendi zevkinize göre ayarlayın. Toplamda dört ayrı versiyon arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Konfor

Tipik BMW sürüş dinamikleriyle bir araya getirilen sürüş konforunda son nokta: "Comfort" adaptif süspansiyon paketi, süspansiyon ve amortisör ayarlarının her zaman ayarlanabilmesini sağlar.
"Comfort" adaptif süspansiyon paketinin ana bileşenleri Dinamik Amortisör Kontrolü ve arka akstaki havalı süspansiyondur. Standart ayar mükemmel sürüş ve amortisör konforu için tasarlanmıştır ve Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla bağımsız olarak ayarlanabilir. Dinamik Amortisör Kontrolü aracılığıyla amortisör özelliklerini değiştirir. Arka aksa ait havalı süspansiyon, donanım paketine dahildir ve otomobilin taşıdığı yük ne olursa olsun sürekli bir üst düzey sürüş konforunu garantiler.
Daha dinamik bir süspansiyon ayarı istenildiğinde Sport ve Sport+ modları Sürüş Deneyimi Kontrolü kullanılarak seçilebilir. Amortisörü sertleştirerek otomobilin dönüş tepkilerinin daha yüksek olmasını sağlar ve genel olarak daha sportif yol tutuş özellikleri ortaya koyar.

 • Dynamic

Son teknoloji sürüş dinamikleri: "Dynamic" adaptif süspansiyon paketi sürücünün otomobilin tüm sürüş dinamiklerinden yararlanabilmesini sağlar. Hem Dinamik Performans Kontrolü hem de Dynamic Drive özelliklerini içeren bu paket doğası gereği sportif sürüş dinamiklerini sunmayı garanti ederken, son derece nötr direksiyon tepkisi ve virajlarda en düşük seviyede gövde savrulması özelliklerinden de anlaşılacağı gibi üstün sürüş konforunu korur.
Dinamik Performans Kontrolü tahrik gücünü arka aks üzerinde sol ve sağ tekerlekler arasında sorunsuz biçimde dağıtır. Örneğin virajlarda, güçlü tutuş için tork virajın dış kısmındaki tekerleklerde arttırılır. Böylece maksimum dinamikler ve optimum denge elde edilir. Aynı zamanda Dinamik Sürüş, ön ve arka akslarda bulunan aktif dengeleyiciler sayesinde yana yatma hareketinin neredeyse hissedilmeyecek seviyeye inmesini sağlar.
BMW X6 M50d modelinde, 'Dynamic' adaptif süspansiyon paketi çok daha sportif bir yapı sağlar.

 • Professional

Her iki dünyanın en iyisi: "Professional" adaptif süspansiyon paketi, "Comfort" ve "Dynamic" adaptif süspansiyon paketlerinin içeriğini birleştirir ve böylelikle sürüş dinamiklerini en üst seviyeye çıkarken en yüksek sürüş konforunu sağlar. Otomobilin süspansiyon ayarları, Sürüş Deneyimi Kontrolü kullanılarak istenildiği zaman ayrı şekilde ayarlanabilir.
Üstün sürüş dinamiğini destekleyen sayısız yenilikçi teknoloji bulunur. Örneğin Dinamik Performans Kontrolü gücü sürekli olarak arka aks üzerinde sol ve sağ tekerlekler arasında dağıtır. Örneğin bir viraj dönülürken (daha iyi çekişe sahip) virajın dışında kalan tekerleğe uygulanan tork artırılır. Böylece maksimum dinamik özellikler ve optimum denge elde edilir. Bu esnada Dynamic Drive ön ve arka aks üzerindeki dengeleyiciler sayesinde gövdenin savrulmasını neredeyse anlaşılmayacak seviyede minimuma indirir.
Özellikle sürücü daha konfor odaklı bir sürüş istediğinde yana yatışın minimuma indirilmesi tercih edilir. Çünkü yana yatma ne kadar az olursa sürüş o kadar konforlu olur. Engebeli yollarda daha üstün bir sürüş konforu için amortisör karakteri Dinamik Amortisör Kontrolü aracılığıyla daha da hassas şekilde ayarlanabilir. Arka aksa ait havalı süspansiyon, donanım paketine dahildir ve otomobilin taşıdığı yük ne olursa olsun sürekli bir üst düzey sürüş konforunu garantiler.

 • Adaptif M süspansiyon

Adaptif M süspansiyon sayesinde BMW X6'da bulunan sürüş dinamiği potansiyeli daha da artar. Dinamik Amortisör Kontrolü ve arka aks üzerinde hava yastıkları son derece sportif sürüş özellikleri sunacak şekilde ayarlanmıştır.
Sürüş Deneyimi Kontrolünde Sport ve Sport+ modları bulunur. Otomobile daha sert şok emici ayarı ile birlikte daha dinamik bir yol tutuş kazandırır. Ayrıca otomobil, direksiyon ve gaz pedalına çok daha doğrudan tepki verir. Sport+ modunda Dinamik Çekiş Kontrolü de (DTC) devreye girerek iddialı ve dinamik bir sürüş ve kontrollü sürüklenme sağlar. BMW X6 M50d'de tüm modlar için daha sportif temel ayarlar bulunur.
Uzun mesafede daha konforlu bir sürüş için Comfort modu seçilebilir.

BMW X Serisi X6 Aktif Direksiyon
 • AKTİF DİREKSİYON.
 • Direksiyon konforunda yeni boyut; Aktif Direksiyon her türlü sürüş durumunda hassasiyet, çeviklik ve konfor sunar.
  Aktif Direksiyon şehir içinde otomobil kullanırken, park sırasında veya keskin virajlara girerken olduğu gibi düşük hızlarda direksiyon açısını artırır. Sürücü zahmetli bir biçimde direksiyonu döndürmeye gerek kalmadan yalnızca hafifçe çevirerek otomobile hassas manevralar yaptırabilir. Bu durum BMW X6'nın çevikliğini hissedilir şekilde artırır ve park etmeyi kolaylaştırır.
  Üst hız aralıklarında (model ve yapılandırmaya bağlı olarak yaklaşık 120-140km/sa) daha fazla kontrol için Aktif Direksiyonun direksiyon üzerindeki etkisi daha dolaylıdır. Böylelikle Aktif Direksiyon, tekerleklerin dönüş derecesini azaltır. Avantajı: Direksiyonun daha geniş şekilde döndürülmesiyle sürücü tekerlekleri daha hassas şekilde kontrol edebilir, böylece dengeyi ve konforu artırır.
 • Aktif direksiyon aynı zamanda arkadan savrulma veya farklı zemin koşullarında fren yapma gibi kritik durumlarda örneğin hızlı reaksiyon süresiyle yalpalama hareketlerini sönümleyerek sürücüyü desteklemek amacıyla müdahale eder.
  Aktif Direksiyon hidrolik tabanlı bir destek sistemi olduğundan ve sürücü ve tekerlekler arasındaki doğrusal bağlantıyı bozmadığından BMW X6'nın manevra yapabilme kabiliyeti sistem arızalansa bile tam olarak korunur. Ayar mekanizmasındaki güvenlik devresi herhangi bir hata tespit ederse bir pim Aktif direksiyonu derhal engeller ve kontrolü yeniden sürücüye verir.