BMW X Serisi X3 Verimlilik
 • TAM GEREKEN MİKTARDA HEYECAN VERİCİ DİNAMİKLER.
 • BMW X3'te Bmw EfficientDynamics.
 • TAM GEREKEN MİKTARDA HEYECAN VERİCİ DİNAMİKLER.
 • BMW X3'te Bmw EfficientDynamics.
 • BMW X3 her türlü mücadeleye hazırdır. Bu özellikle tahrik sistemi için geçerlidir. BMW EfficientDynamics akıllı teknolojilerinin yanı sıra ileri enerji yönetimi ile sürüş keyfi ve çeviklik sunarken aynı zamanda yakıt tüketimini ve emisyon değerlerini azaltır.
BMW X Serisi X3 Verimlilik
 • DİNAMİKLERLE VERİMLİLİĞİ BİR ARAYA GETİREN TEKNOLOJİLER.
 • DİNAMİKLERLE VERİMLİLİĞİ BİR ARAYA GETİREN TEKNOLOJİLER.
 • Ekonomik BMW Twinpower Turbo motorlar, akıllı hafif yapı ve gelişmiş aerodinamikler, BMW EfficientDynamics teknolojileri ve 8 ileri Steptronic şanzıman gibi seçeneklerle oldukça artırılan verimlilik özelliğinin temelini oluşturur.
BMW X Serisi X3 Akilli Hafif Yapi
 • AKILLI HAFİF YAPI.
 • BMW X3 otomobilinin yapısında hafif alüminyum, yüksek dayanıklılığa sahip çelik, son teknoloji plastikler ve magnezyum gibi bir dizi yüksek teknoloji ürünü malzeme kullanılır.
  Bu akıllı hafif yapı, otomobilin ağırlığını hafifletir, gövdeyi olağanüstü derecede sağlamlaştırır, pasif güvenliği ve dinamikleri artırır.
 • BMW X Serisi X3 Enerji Yonetimi
 • BMW X Serisi X3 Enerji Yonetimi
 • ENERJİ YÖNETİMİ.
 • BMW X3 akıllı enerji koordinasyonunu kullanan, standart özellik olarak sunulmuş teknolojilere sahiptir. Yüksek seviyede verimliliğin ardında enerji yönetimi yatar. Otomobil yalnızca tüm bu teknolojilerin birbiriyle etkileşimde bulunması durumunda yakıt tüketimi ve emisyon açısından etkileyici rakamlara ulaşır.
 • Optimum Vites Değiştirme Göstergesi

Kusursuz ve en iyi şekilde zamanlanmış vites değişimleri, özellikle şehir içinde ve uzun mesafelerde yakıt tasarrufu yapılabilmesini mümkün kılar. Doğru zamanda vites değişimi sayesinde daha az yakıt tüketimi. Motorun elektronik sistemi sürüş durumuna ve motor devrine göre en verimli vitesi seçer. Bir üst veya bir alt vitese geçmenin ne zaman daha verimli olacağını gösteren bir ok Bilgi Ekranında yanar. Sistem aynı zamanda otomobilin çabuk hızlandığını algılar ve motor devri yükselene kadar önerisini geciktirir. Karşılaştırmalı testler Optimum Vites Değiştirme Göstergesi özelliği bulunan otomobillerin yaklaşık yüzde dört oranında daha az yakıt tükettiğini göstermiştir.

 • Otomatik Start/Stop işlevi

Otomatik Start/Stop işlevi yakıtın yalnızca otomobil hareket halindeyken kullanılmasını sağlar. Otomatik Start/Stop işlevi trafik ışıklarında beklerken veya sıkışık trafikte otomobil geçici olarak durduğunda sürücü ayağını debriyajdan çektiğinde (manuel şanzıman) veya tamamen durmak üzere fren yaptığında (Steptronic şanzıman) yakıt tasarrufu yapmak üzere motoru durdurur.
Bilgi Ekranı'ndaki bir sinyal Otomatik Start/Stop işlevinin aktif olduğunu gösterir. Debriyaja basılır basılmaz (manuel şanzıman) veya ayak fren pedalından çekildiğinde (Steptronic şanzıman) motor otomatik olarak yeniden kendi kendini çalıştırır.
Otomatik Start/Stop işlevi, sürüş konforu veya güvenliğinden asla taviz vermez. Motor ideal çalışma sıcaklığına ulaşmadığında, iç kısım yeteri kadar ısınmadığında veya soğumadığında, akü seviyesi çok düşük olduğunda ya da direksiyon döndürüldüğünde devre dışı kalır. Otomobil hareketsiz durumda olsa bile, örneğin otomobilin ileri doğru hareket etmeye başlaması veya ön camın buğulanması gibi durumlarda, gerekirse bir merkezi kontrol ünitesi motoru yeniden çalıştırır. Otomatik Start/Stop işlevi bir düğmeyle istenildiği zaman kapatılabilir.

 • Elektrikli Direksiyon

Sürücü direksiyonu her çevirdiğinde, enerji tüketilir. Peki direksiyon döndürülmediğinde neden enerji tüketilsin? BMW Elektrikli Direksiyon sadece ihtiyaç duyulduğunda devreye girer. Geleneksel hidrolik direksiyon sistemlerinden farklı olarak BMW EPS yalnızca direksiyon aktif olarak döndürülürken enerji harcar. Direksiyon hareketsiz konumdayken, örneğin otoyolda yüksek hızda düz bir şekilde ilerlerken, elektrikli motor devre dışı kalır.

 • Fren Enerjisi Geri Kazanımı

Her fren yaptığınızda kinetik enerji ortaya çıkar, ancak şimdiye kadar bu enerji boşa gidiyordu. Fren Enerjisi Geri Kazanımı, daha önce göz ardı edilmiş bu potansiyelden yararlanır. Sürücü her fren yaptığında veya ayağını gazdan çektiğinde, üretilen rölanti enerjisini toplayarak elektrik enerjisine dönüştürür. Bu elektrik enerjisi daha sonra otomobilin aküsünün şarj edilmesinde kullanılır. Akıllı enerji yönetimi sistemi, alternatörün artık sürekli olarak çalışması gerekmediği anlamına gelir ve jeneratör üzerindeki gerilimi azaltır. Böylece, klasik BMW EfficientDynamics felsefesine uygun olarak yakıt tüketimi azalır ve performans artar.

BMW X Serisi X3 Aerodinamik Ozellikler
 • AERODİNAMİK ÖZELLİKLER.
 • Otomobil tasarımının tamamı BMW EfficientDynamics felsefesini yansıtır. Her BMW, optimize edilen ve bunun sonucunda verimlilik ve yakıt tüketimi üzerinde olumlu etki yaratan aerodinamik öğeler sayesinde mükemmel hava direnci değerlerine sahiptir.
  Örneğin motor bölümü kapağının altında yer alan düz alt taşıyıcı ve arka aks kalkanı otomobilin aerodinamik özelliklerini artırır. Bu yeni muhafaza elemanları aerodinamik açısından önemli olmasının yanı sıra; aynı zamanda ses yalımını geliştirir ve paslanmaya
 • karşı büyük ölçüde koruma sağlar. Aerodinamik açıdan gerçekleştirilen diğer yenilikler arasında belirgin arka spoyler kenarı ve aerodinamik olarak optimize edilmiş dış aynalar yer alır. Dış aynalar aerodinamik özelliklere ek olarak akustiği iyileştirir ve yan camların kirlenmesini önler.
 • BMW X Serisi X3 Aero Jant
 • Aero jantlar.
 • 17 inç, stil Streamline 306, hafif alaşım jantlar, 8 J x 17, düşük sürtünme oranına sahip "Aero jantlar" 245/55 R17 lastiklerle, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunu azaltmaya yardımcı olur.
BMW X Serisi X3 Eco Pro Mod
BMW X Serisi X3 Eco Pro Mod
BMW X Serisi X3 Eco Pro Mod
BMW X Serisi X3 Eco Pro Mod
 • ECO PRO MODU.
 • ECO PRO Modu, sürüş stiline bağlı olarak sürücünün yakıt tüketimini yüzde 20'ye kadar azaltmasına yardım eder. Seyir özelliğine ait (yalnızca 8 ileri Steptronic şanzımanla birlikte sunulur) ek fonksiyonlar olan İleri Rota Asistanı (yalnızca Professional Navigasyon Sistemi ile birlikte) ve ECO PRO Route (yalnızca Business ve Professional Navigasyon sistemi ile birlikte) tüketimi yüzde 5 oranında daha azaltır.
 • Seyir

Seyir fonksiyonu hareketli aksam ile motorun bağlantısını keser ve otomobil şanzıman olmaksızın seyreder. Sürücü 50 ve 160 km/sa arasında ayağını gaz pedalından çektiğinde ve frene basmadığında ve İleri Rota Asistanı hızı ayarlamadığında otomobil "vitesi boşa alarak" ilerler.

 • ECO PRO Modunda Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control

ECO PRO Modundayken frene basıldıktan sonra Aktif Cruise Control ile birlikte otomobil daha verimli şekilde hızlanır.

 • İleri Rota Asistanı

İleri Rota Asistanı, navigasyon sisteminden gelen verilere bağlı olarak virajları, trafiğin biriktiği alanları, hız limitlerini ve otoyol çıkışlarını tanır ve sürücüye hızlanmayı ne zaman durduracağına dair önceden öneriler sunar.

 • ECO PRO Rota

Trafik durumuna, sürücünün tavrına ve yol koşullarına bağlı olarak ECO PRO Rota izlenecek en verimli yolu gösterir. Yol bilgisayarı, ECO PRO Rota fonksiyonu kullanılarak tasarruf edilecek yakıt miktarını gösterir.

 • BMW X Serisi X3 8 Ileri Steptronic Sanziman
 • 8 İLERİ STEPTRONIC ŞANZIMAN.
 • BMW EfficientDynamics'in temel bir öğesi olan 8 ileri Steptronic şanzıman, konfor ve dinamik performans açısından yeni standartları belirler.
  Vitesler arasındaki hassas artışlar tüm devirlerde ideal güç üretimini kolaylaştırır. Bu da yakıt tüketimini azaltırken, daha fazla sportif sürüş ve dinamik performansın keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Özellikle yüksek hızlarda, ek dişliler motor devrini düşürerek yakıt tüketimini ve motor gürültüsünü de azaltır.
  Otomobil manuel moda alındığında da dönüştürücü debriyaj buna yardımcı olur. Yüksek motor devri geçişleri ve hassas şanzıman ayarı ile bir araya gelerek, vites geçiş konforunu artırır ve gürültüyü belirgin şekilde azaltır.

  BMW EfficientDynamics tarafından sunulan 8 ileri Steptronic şanzıman sayesinde Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla yeni Önsezili Hareketli Aksam ile otomobilin performansını artırmak mümkündür. "Sport" modunda, şanzıman yönetimi rotanın özelliklerine göre daha dinamik ve daha anlık bir tepki sunmak üzere navigasyon sisteminden gelen verileri kullanır. Adından da anlaşılacağı gibi "Comfort" modu, daha az sayıda vites değişimiyle konfora yönelik bir vites değiştirme programı sunar.