• İŞİ GÜVENİLİR YARDIMCILARA BIRAKIN.
 • BMW X3'de BMW ConnectedDrive Sürücü Destek Sistemleri.
 • BMW X3, planladığınız her yolculuğu kolaylaştırır. Çünkü BMW X3 sizi çeşitli şekillerde destekleyecek ve en üst düzeyde konforu ve güvenliği garanti edecek opsiyonel teknolojilere sahiptir. Böylece, benzersiz sürüş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.
 • BMW X Serisi X3 Surus Asistanı
 • BMW X Serisi X3 Surus Asistanı
 • SÜRÜŞ ASİSTANI.
 • Sürüş Asistanı özelliği Şerit Terk Uyarısı, Yaklaşma Kontrolü ve Şehir İçi Fren özellikli Yaya Uyarısı gibi kamera tabanlı sistemleri bir araya getirir.
  Şerit Terk Uyarısı şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70km/sa üzerinde hızlarda mevcut şeritten istemeden ayrılma durumunda direksiyonu titreterek sürücüyü uyarır. Sinyal lambası etkinleştirilerek, şerit değişikliği kasten yapıldıysa uyarı etkinleştirilmez.
  Şehir İçi Fren Etkinleştirme özellikli Yaklaşma Uyarısı işlevinin bir otomobil algıladığı durumlarda Şehir İçi Fren Etkinleştirme özellikli Yaya Uyarısı işlevi yayalara tepki gösterir.
 • Bir çarpışma riski olduğunda, Yaklaşma Uyarısı iki aşamalı bir uyarıyı tetikler, gösterge panelinde bir sembol yanar ve ardından sesli bir alarm verilir. Yaya Uyarısı 10 ila 60km/sa arasındaki hızlarda çalışır ve kaçınılmaz bir tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı yayınlar. Sistem potansiyel bir çarpışma uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Bu fonksiyon karanlık ve sisten etkilenebilir.
 • Sürüş Asistanı Plus

Sürüş Asistanı Plus (yalnızca Steptronic şanzımanla birlikte sunulur) Yaklaşma ve Şerit Terk Uyarısının yanı sıra Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control özelliğine de sahiptir. Kritik ve durağan trafik koşullarında otoyollarda sürüş yardım sunar.
Bu donanım yalnızca Business veya Professional Navigasyon Sistemi ile bir arada sunulur.
Yaklaşma Uyarısı aşamalı olarak tepki verir. Öndeki otomobilin aniden fren yapması veya sabit bir nesne tespit edilmesine bağlı olarak tepki görsel sinyalden aktif fren uygulamaya ve hatta tamamen durdurmaya kadar değişiklik gösterir. Otomobilin istem dışı şerit değiştirmesi durumunda Şerit Terk Uyarısı direksiyonu titreterek hızlı bir uyarı verir.
Aktif Cruise Control 30km/sa ila 210km/sa arasında seçilen sabit bir hızı korur ya da mesafe kontrolünün etkinleştirilmesi durumunda önde ilerleyen otomobillere otomatik olarak uyum sağlar. Dur & Kalk işlevi hızı durma noktasına kadar kontrol eder, örneğin yoğun ilerleyen trafikte gaz pedalına yeniden basıldığında yeniden hızlanır.

 • BMW X Serisi X3 Navigasyon
 • BMW X Serisi X3 Navigasyon
 • PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.
 • Professional Navigasyon Sistemi şık bir tasarıma ve üstün hizmet çeşitliliğine sahiptir: iDrive işletim konsepti ve dokunmatik iDrive Butonu ile birlikte sorunsuz biçimde BMW'ye entegre edilmiş, basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem; USB arayüzüne sahip hands free özelliğine, ses kontrolüne, DVD sürücülü BMW Professional Radyoya ve ses dosyaları için 20 GB hafızaya sahiptir. Ayrıca, Gerçek Zamanlı Trafik
 • Bilgisinin (yalnızca ConnectedDrive Hizmetleri ile birlikte) kullanımını kolaylaştırır. Bölünmüş ekran fonksiyonuna sahip (ana ve yardımcı ekran) yerleşik 8,8 inç renkli LCD ekran kolaylıkla görülüp okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • iDrive Dokunmatik Butonu

Sistem, sürücünün dokunmaya duyarlı yüzeye navigasyon sistemi için kendi el yazısıyla varış noktasını girmesine olanak veren iDrive Dokunmatik Butonu aracılığıyla sezgisel olarak kullanılır. Sistem, alternatif olarak, doğrudan menü kontrol düğmeleri, sekiz işlevsel yer işareti veya ses kontrolü aracılığıyla da kullanılabilir. Uydu görüntülerini harita arka planı olarak kullanan, seçili manzaraların fotoğraf kalitesinde görüntülerini sunan üç boyutlu harita ekranı sayesinde, navigasyonu kullanmak heyecan verici görsel bir deneyime dönüşür.

 • BMW X Serisi X3 Kamera Sistemi
 • BMW X Serisi X3 kamera Sistemi
 • KAMERA SİSTEMLERİ.
 • Opsiyonel kamera sistemleri sayesinde park etmek artık çok kolay. Çevre görüş kamera sistemi ve Geri görüş kamerası sayesinde otomobilin etrafındaki alanı her zaman tam olarak görebilirsiniz. Ayrıca ön ve arkadaki Park Mesafe Kontrolü (PDC) görsel ve işitsel sinyaller sayesinde güvenli ve rahat bir şekilde park etmeye yardımcı olur.
 • Geri Görüş kamerası

Geri Görüş kamerası manevra ve otomobilin park edilmesi sırasında sürücünün Kontrol Ekranı üzerinden otomobilin arka alanını görmesini sağlar. Geri Görüş kamerası 20 km/sa'in altındaki hızlarda (örneğin otomobilin park edilmesi sırasında) geri giderken görüş alanını genişletir. İnteraktif iz çizgileri, seçilen park alanının otomobil için yeterince büyük olup olmadığını gösterir ve Kontrol Ekranı'nda renkli işaretli bölgeler göstererek park etme sırasında sürücüye destek olur. Geri Görüş kamerası römork çekici ile birlikte kullanıldığında kullanışlı yakınlaştırma işlevi sayesinde römork bağlamak üzere yapılan yaklaşma manevrasını kolaylaştırır.

 • Çevre Görüş Kamera Sistemi

Çevre Görüş Kamera Sistemi dış aynalar üzerindeki kameralar, öndeki geniş açılı kamera ve Geri Görüş Kamerasından aldığı yardımla otomobilin etrafının 360°'lik görünümünü sunar. Sistem, dar yerlere park ederken veya manevra sırasında veya görüşün sınırlı olduğu alanlarda yönlendirme sırasında sürücüye yardımcı olur.
Çevre Görüş; Geri Görüş kamerası, Üstten Görünüm ve Yan Görünüm gibi kamera tabanlı işlevleri içerir. Üstten Görünüm daha rahat bir manevra için otomobilin yan kısımlarındaki alanı görüntüler. Önde çift böbrek ızgaralar arasındaki geniş açılı Yan Görünüm kamerası ve Geri Görüş Kamerası otomobilin ön ve arka kısmının panoramik bir görünümünü sunar. Gelen Trafik Uyarısı önce görüntünün yan kenarlarındaki sarı çizgiler ve iki yandan gelen herhangi bir trafik varsa sarı renkli bir uyarı üçgeniyle sürücüye yardımcı olur. Yan Görünüm otomobil 15 km/sa hıza ulaştığında otomatik olarak devre dışı bırakılır.
Daha sonra sürücü Geri Görüş Kamerası, Üstten Görünüm veya Panoramik Yan Görünüm özelliğini etkinleştirmek üzere seçimini yapabilir. Sistem otomobil geri vitese alındığında veya önceden belirlenmiş diğer etkinleştirme noktalarında etkinleştirilir. Görüntü, Kontrol Ekranında görüntülenir.

BMW X Serisi X3 Park Asistanı
 • PARK ASİSTANI.
 • Park Asistanı paralel park etmeyi kolaylaştırır. Sürücü, sürece yardımcı olurken direksiyonu yönlendirir.
  İster etkinleştirilsin ister etkinleştirilmesin, sistem düşük bir hızla (35km/sa'in altında) ve park etmiş otomobillerin sırasından maksimum 1,5 metrelik bir mesafeden geçerken potansiyel park boşluklarını ölçer. Yeteri kadar geniş bir alan bulunduğunda sürücü sinyal lambasını yakar ve Park Asistanı direksiyonun yönetimini üstlenirken sürücü doğru vitesi
 • seçmekten, gaz ve fren pedallarına basmaktan sorumludur.
  Sistem aynı zamanda talimatları Kontrol Ekranında gösterir ve ek sesli sinyaller yayar. Böylelikle sürücü park sırasında rahat eder ve daha fazla güvenliğin tadını çıkarır. Opsiyonel donanım olan 2VX 20 inç, stil 310M hafif alaşım jantlarla birlikte sunulmaz.
 • BMW X Serisi X3 Secici Far
 • BMW X Serisi X3 Secici Far
 • BMW SEÇİCİ FAR.
 • BMW Seçici Far ile geceleri otomobil kullanmak daha güvenli ve daha konforludur. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş kabiliyeti sunar.
  BMW Seçici Far yoldaki diğer sürücüleri algılar ve onları seçerek uzun huzmeli far ışığından korur. 400 m'lik bir ışık mesafesi risklerin erken algılanmasını sağlar ve yönelimli izleme işlevini geliştirir.