• DAHA KEYİFLİ SÜRÜŞE GİDEN AKILLI YOL.
 • BMW 3 Serisi Sedan'daki BMW ConnectedDrive Sürücü Destek Sistemleri.
 • Sürüşe ne kadar odaklanırsanız o kadar keyif alırsınız. İşte bu yüzden, BMW 3 Serisi Sedan sizi birçok işten kurtarır. Sürüş Desteği size olası tehlikeler hakkında uyarıda bulunur. Professional Navigation Sistemi, yabancı ortamlarda dahi hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmanızı önler. Ayrıca elinizin altındaki araç içi yardımcılar sayesinde, hiç olmadığı kadar rahat park edersiniz.
 • BMW 3 Serisi Surucu Destek
 • BMW 3 Serisi Surucu Destek
 • SÜRÜŞ ASİSTANI.
 • Sürüş Asistanı paketi Şerit Terk Uyarısı, yaklaşma kontrolü ve hafif şehir içi fren özellikli yaya uyarısı gibi kamera tabanlı sistemleri bir araya getirir.
  Şerit Terk Uyarısı şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70km/sa üzerinde hızlarda mevcut şeritten istemeden ayrılma durumunda direksiyonu titreterek sürücüyü uyarır. Sinyal lambası etkinleştirilerek, şerit değişikliği kasten yapıldıysa uyarı etkinleştirilmez.
  Hafif şehir içi fren özellikli yaklaşma uyarısı işlevinin bir otomobil algıladığı durumlarda hafif şehir içi fren özellikli yaya uyarısı işlevi yayalara tepki gösterir. Öndeki otomobil aniden durursa Yaklaşma kontrolü uyarısı etkinleştirildiğinde BMW 3 Serisi derhal yanıt verir.
 • Sistem adımlar halinde çalışır. Önce bir uyarı sembolü görüntülenir, ardından sembol yanıp sönmeye başlar ve sesli bir sinyal işitilir ve son olarak hafifçe fren uygulanır (60km/sa'in altındaki hızlarda yolculuk yaparken). Yaya uyarısı 10 ila 60km/sa hızlar arasında çalışır ve şiddetli tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı verir. Sistem potansiyel bir çarpışma konusunda uyarırsa frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda önceden hazırlanır. Acil durumda sistem fren uygular. Bu işlev karanlık ve sis tarafından sınırlanabilir.
 • BMW 3 Serisi Surucu Destek
 • DUR & KALK İŞLEVLİ AKTİF CRUISE CONTROL.
 • Radar tabanlı tam hız kesme ve frenleme özelliğine sahip Yaklaşma kontrolü uyarısı içeren Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control trafik sıkışıklıklarında daha fazla konfor ve güvenlik sunar. Sistem sürücü tarafından önceden belirlenmiş bir hızı ve öndeki sürücüyle olan mesafeyi korur. Otomobil hızlanma ve fren işlemlerini üstlenir ve yavaş ilerleyen bir trafikte ve trafik sıkışıklıklarında hareketsiz kalana dek öndeki otomobille önceden belirlenen mesafeyi korur. Otomobil öndeki otomobile yaklaşırsa veya şeride başka bir otomobil girerse sistem diğer otomobili hesaba katacak şekilde hızı hassas biçimde ayarlar. Maksimum 210km/sa hızda etkinleştirilebilir.
  Dur & Kalk işlevi yalnızca hızı durma noktasına kadar düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda trafik akışı izin verdiğinde sınırlı bir zaman içerisinde otomatik olarak arzu edilen hıza yeniden çıkar.
  Öndeki otomobil aniden durursa Yaklaşma kontrolü uyarısı etkinleştirildiğinde BMW derhal yanıt verir. Sistem aşamalar halinde çalışır. Önce bir uyarı sembolü görüntülenir, ardından sembol yanıp sönmeye başlar ve sesli bir sinyal duyulur ve son olarak sert bir fren uygulanır.
BMW 3 Serisi Surucu Destek
 • BMW HEAD-UP DISPLAY.
 • Tam Renkli BMW Head-Up Display, seyahatle ilgili tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak tamamen sürüşe odaklanmasını sağlar. Ekranda mevcut hız, navigasyon önerileri (donanıma bağlı olarak), Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti, telefon ve eğlence listelerinin yanı sıra çeşitli sürücü destek sistemi bilgileri ve uyarıları gibi veriler bulunur.
  Ön cama yansıtılan simgeler özellikle yüksek çözünürlüklü ve tam renkli görüntülenir. Görüntünün yansıması, otomobilin yaklaşık 2,3 metre önündeymiş gibi gözükür.
 • Optimal konumlamayla birlikte bu durum, bilgilerin hızlıca ve en az dikkat kaybıyla okunmasını sağlar.
  Yansıtılan bilgilerin parlaklığı dış ışık koşullarına otomatik olarak uyarlanır, gündüz ve gece için ayrı şekilde görüntülenir ve aynı zamanda ekranın yüksekliği ayarlanabilir. Mevcut hıza ve sürücü destek sistemlerinden gelen uyarılara ek olarak hangi bilgilerin görüntüleneceğini sürücü seçebilir.
 • PARK ETME.
 • BMW 3 Serisi Sedan'da park yerine girerken ve park yerinden çıkarken daha kolay manevraya imkan tanıyan akıllı sistemler opsiyonel olarak sunulur. Geri Görüş Kamerası, Park Asistanı ve Çevre Görüş Kamera Sistemi gibi yararlı asistanlar, her park durumunda ve özellikle görüşünüzün kısıtlandığı dar alanlarda konforu artırır.
 • Geri görüş kamerası

Geri Görüş Kamerası manevra ve otomobilin park edilmesi sırasında sürücünün Kontrol Ekranı üzerinden otomobilin arka alanını görmesini sağlar. Geri Görüş Kamerası 15km/sa'in altındaki hızlarda (örneğin otomobilin park edilmesi sırasında) geri giderken görüş alanını genişletir.
Kontrol Ekranında görüntülenen kılavuz çizgileri ve renkli engel işaretleri sürücüye seçilen park yerinin otomobil için yeterli büyüklüğe sahip olup olmadığını gösterir ve böylelikle park etmeyi kolaylaştırır. Direksiyon sonuna kadar çevrildiğinde sistem direksiyon hareketlerine uyarlanan kırmızı dönüş dairelerini ve yeşil kılavuz çizgilerini görüntüler.
Geri Görüş Kamerası on metre sonra veya otomobilin hızı 15km/sa'i geçtikten sonra devre dışı bırakılır. Geri Görüş Kamerası römork çekici ile birlikte kullanıldığında kullanışlı yakınlaştırma işlevi sayesinde römork bağlamak üzere yapılan yaklaşma manevrasını kolaylaştırır.

 • Park asistanı

Park asistanı yola paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır. Sistem etkin durumdayken ya da değilken düşük bir hızda (35km/sa'in altında) ve park edilmiş otomobil sırasından maksimum 1,5m mesafeden geçerken en dar paralel park alanları dahil olmak üzere potansiyel alanları ölçer. Yeterli genişlikte bir aralık bulunduğunda sürücü sinyal lambasını yakar ve Park asistanı direksiyonun idaresini üstlenirken sürücü gaz, vites ve frenleri kontrol etmeye devam eder. Sistem aynı zamanda talimatları Kontrol Ekranında gösterir ve ek sesli sinyaller yayar.
Otomobil yavaşça bir engele yaklaşırken Park asistanı "Auto PDC" (Otomatik Park Mesafesi Kontrolü) işlevi aracılığıyla otomatik olarak etkinleştirilir. Sistemin geliştirilmiş işlevselliği yola dikey boşluklara park etme durumunda da sürücüyü destekler. PDC aynı zamanda her iki yandan nesnelere çok yaklaşıldığında da bir uyarı sinyali verir. Böylelikle sürücü kendini rahat hissederek, park sırasında daha üst düzeyde bir güvenliğin keyfini çıkarabilir.

 • Çevre Görüş Kamera Sistemi

Çevre Görüş Kamera Sistemi Üstten Görünüm, Yandan Görünüm ve Geri Görüş Kamerası gibi kamera tabanlı işlevleri içerir. Dış aynalarda kameralar ve geri görüş kamerası otomobilin 270° derece çevresinin görünümünü sunar.
Üstten Görünüm daha rahat bir manevra için otomobilin yan kısımlarındaki alanı görüntüler. Yan Görünüm çıkışlar veya karmaşık kavşaklar gibi görüşün zayıf olduğu yerlerde daha güvenli şekilde yol almanızı sağlar. Otomobilin sol ve sağ önünde yer alan iki dijital kamera otomobilin önündeki trafiğin durumunu izler. Bu özellik karşıdan gelen trafiğin erken tespit edilebilmesini ve sürücünün uygun şekilde tepki verebilmesini mümkün kılar. Yan Görünüm otomobil 15 km/sa hıza ulaştığında otomatik olarak devre dışı bırakılır. Daha sonra sürücü Geri Görüş Kamerası, Üstten Görünüm veya Yan Görünüm özelliğini etkinleştirmek üzere seçimini yapabilir.
Kamera sistemleri otomobil geri vitese alındığında veya PDC düğmesine ya da Yan Görünüm düğmesine basıldığında etkinleştirilir. Kameralar tarafından yakalanan görüntüler Kontrol Ekranı üzerinde gösterilir.

BMW 3 Serisi Surucu Destek
BMW 3 Serisi Surucu Destek
BMW 3 Serisi Surucu Destek
BMW 3 Serisi Surucu Destek
BMW 3 Serisi Surucu Destek
 • PROFESSIONAL NAVIGATION SİSTEMİ.
 • Professional Navigation sistemi, zarif bir tasarıma ve üstün servis çeşitlerine sahiptir: Professional Navigation Sistemi, iDrive işletim sistemi ve dokunmatik iDrive Butonu ile birlikte sorunsuz biçimde BMW'ye entegre edilmiş basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem; USB arayüzüne sahip hands free özelliğine, ses kontrolüne, DVD sürücülü BMW Professional radyoya ve ses dosyaları için 20 GB hafızaya sahiptir.
 • Ayrıca,Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisinin (RTTI) kullanımını kolaylaştırır. 1.280 x 480 pikselli, bölünmüş ekran işlevine sahip yerleşik (ana ve yardımcı ekran) 8,8 inç renkli LCD ekran, kolaylıkla görülüp okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • iDrive Dokunmatik Butonu

Doğrudan menü kontrolü düğmelerine, sekiz işlevsel yer işaretine ve ses kontrolüne sahip iDrive Dokunmatik Butonu, dokunmaya hassas yüzeyinde el yazısıyla varış noktanızı girmenize olanak sağlayarak sezgisel bir şekilde çalışır. Uydu görüntülerini harita arka planı olarak kullanan, seçili manzaraların fotoğraf kalitesinde görüntülerini sunan üç boyutlu harita ekranı sayesinde, navigasyonu kullanmak heyecan verici görsel bir deneyime dönüşür.

 • Otomatik harita güncelleme

Harita güncellemeleri üç yıl boyunca lisans ücreti olmadan BMW Yetkili Satıcılarında mevcuttur. BMW ConnectedDrive çerçevesinde, seçili Avrupa ülkelerinde sistem üç yıl boyunca, yılda dört defa otomatik olarak haritaları günceller.

 • ŞERİT DEĞİŞTİRME UYARISI.
 • 20km/sa veya daha yüksek hızlarda, radar tabanlı Şerit Değiştirme Uyarısı kör noktadan yaklaşan otomobillerin yanı sıra yan şeritteki araçları da tespit eder. Sürücü dış aynalarda görüntülenen üçgen uyarı sembolü ile kritik alanlar içerisinde otomobil bulunduğu konusunda uyarılır. Bunun yerine sürücü sinyal vererek şerit değiştirme işleminin kasıtlı olarak gerçekleştirdiğini belirtirse, tehlikeli durumlardan direksiyonun titretilmesi ve dış aynalarda yanıp sönen üçgen uyarı sembolüyle haberdar edilir.
 • SOLLAMA YAPILAMAZ İŞARETİNİ İÇEREN HIZ LİMİT BİLGİSİ.
 • Önce güvenlik: Sollama yapılmaz işareti içeren Hız Limit Bilgisi mevcut hız limitinin yanı sıra sollama yapılmasının yasak olduğu alanlara ait bilgileri de gösterge panelinde gösterir. Bu bilgiler gösterge panelindeki Bilgi Ekranında gösterilir. Geri görüş kamerasına entegre bir kamera ilgili trafik işaretlerini tespit eder.
 • Ardından bir kontrol ünitesi bilgileri navigasyon sisteminden gelen verilerle birlikte görüntüler. Günün belli saatlerinde veya yağış durumunda uygulananlar dahil olmak üzere, otomobildeki diğer özelliklerin kullanımıyla değişken hız limitleri de bazı durumlarda görüntülenebilir.
 • BMW 3 Serisi Surucu Destek
 • BMW SEÇİCİ FAR.
 • BMW Seçici Far geceleri otomobil kullanmayı daha rahat ve daha güvenli hale getirir. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş kabiliyeti sunar. Sistem yoldaki diğer sürücüleri algılar ve onları seçip ayırarak uzun huzmeli far ışığından korur. 400 m'lik bir ışık mesafesi risklerin erken algılanmasını sağlar ve yönelimli izleme işlevini geliştirir.