BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • SİSTEMATİK GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI
 • eDrive Teknolojisine Sahip Bmw 330e Sedan
 • GÜÇLÜ VE TEDBİRLİ.DOĞUŞTAN SPORCU
 • BMW 3 Serisi Sedan'ın sürüş dinamikleri ve verimliliği
 • BMW 330e modelinde, elektrikli motor ve BMW TwinPower turbo teknolojisi her iki seçeneğin en iyi yönlerini son derece dinamik ve konforlu bir sedanda birleştirir. Bu modelde, görkemli özellikler, yenilikçi özelliklerle bir araya gelir ve BMW 3 Serisi'nin sportifliği ve şıklığı buna eklenir. Etkileyici sürüş dinamikleri, gerçek verimlilikle ve sıfır emisyon sayesinde çevre dostu konseptle bir araya gelir. Bu benzersiz konsept BMW 3 Serisi Sedan'ın nitelikleriyle mükemmel şekilde uyumlu hale getirilmiştir.
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • OTOMOBİL KONSEPTİ.
 • BMW 3 Serisi, küçük bir otomobilin yakıt tüketimi değerlerini sunar. BMW EfficientDynamics tarafından sunulan BMW eDrive teknolojisi sayesinde, yerel emisyon üretmeden ve sıfır yakıt tüketimiyle tamamen elektrikli modda 35 kilometreye kadar menzil elde edilebilir. Yüksek gerilimli batarya 370 litrelik bagaj bölümünün altında yer aldığından, bagaj bölümü konfor, işlevsellik ya da ferahlıktan ödün vermeden günlük ihtiyaçları karşılamaya uygundur. Ayrıca plug-in hibrit model, sportif şekilde ayarlı süspansiyon sayesinde optimum çekiş ve çeviklik sunar ve tüm sürüş modlarında olağanüstü dinamikleri garantiler. Böylece BMW 330e Sedan, sürüş dinamikleri açısından da tüm beklentileri fazlasıyla karşılar. Rakipsiz ve geleceğe yönelik bir otomobil konsepti.
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • KİŞİSEL SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ.
 • Plug-in hibrit olarak, BMW 330e Sedan, sürücünün gerçek enerji tüketimini önemli oranda etkilemesine olanak sağlayan farklı sürüş modları sunar. Bu değerler seçilen sürüş moduna ve sürücünün kişisel sürüş stiline bağlı olarak değişir. Batarya tam dolu durumdayken, 35 kilometre boyunca tek bir damla yakıt tüketmeden ilerleyebilirsiniz. AUTO eDrive modunda, elektrikli motor ve yanmalı motorun optimum kombinasyonu en üst kalite verimliliğe odaklanılmasını sağlar.
 • Şehir içi sürüş

Şehir içi kullanımda, BMW 330e Sedan bir plug-in hibrit otomobilin tüm gücünü kullanır. Kısa mesafeler tamamen elektrikli modda kat edilebilir ve hibrit modda sürüşte ortalama yakıt tüketimi 2,1-2,4 lt/100km'dir ve CO2 emisyonu 49-55 gr/km'dir (tahmini değerler henüz onaylanmamıştır). Bu açıdan bakıldığında BMW 330e'nin şehir içi sürüşlerde gerçek bir iki litrelik otomobil olduğunu söyleyebiliriz.

 • Günlük kullanıma yönelik sürüş

BMW 330e Sedan, otomobilini işle ev arasında kullananlar için de idealdir. 50 kilometreye kadar olan mesafelerde ortalama 3,5-4,5 lt/100km (tahmini değerler henüz onaylanmamıştır) yakıt tüketimi, bu otomobil sınıfındaki diğer otomobillerin oldukça altındadır. Kısacası BMW 3 Serisi Sedan modelinin dinamik performansını mükemmel yakıt ekonomisi ile bir arada deneyimleyebilirsiniz.

 • Uzun mesafeli sürüş

Uzun mesafelerde bile düşük tüketimlü sürüşün keyfini çıkarın. Yüksek gerilimli bataryanın şarj durumuna bağlı olarak, yaklaşık 7,0 lt/100km (tahmini değerler henüz onaylanmamıştır) ortalama yakıt tüketimi ile otomobille çıktığınız seyahatin keyfini çıkarabilirsiniz.

 • BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • HAREKETLİ AKSAM.
 • BMW 330e Sedan, gücünü BMW TwinPower Turbo 4 silindirli benzinli motor ve yüksek verimliliğe sahip eDrive elektrikli motordan alır. Bu EfficientDynamics teknolojilerinin birleşimi, düşük yakıt tüketiminin yanı sıra tüm sürüş koşullarında olağanüstü sürüş dinamikleri ve denge sunan yenilikçi bir otomobil yaratılmasını sağladı.
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • AKILLI ENERJİ YÖNETİMİ.
 • İster günlük olarak işe giderken, ister haftasonu seyahatlerinde 35 kilometreye kadar olan kısa yolculuklar tamamen elektrikli modda gerçekleştirilebilir. Bu da emisyonsuz ve yakıt tüketimi olmadan sürüş anlamına gelir. Daha uzun mesafeler veya daha zorlu rotalarda, akıllı enerji yönetimi elektrikli motor ve yanmalı motorun en verimli şekilde birleştirilmesini sağlar.
 • eDrive butonu sürücünün üç farklı elektrikli sürüş modu arasından seçim yapmasına olanak sağlar. Bu modlar standart AUTO eDRIVE modu, tamamen elektrikli MAX eDRIVE modu ve yüksek gerilimli bataryanın şarj durumunun sabit bir değerde tutulduğu SAVE BATTERY modudur.
 • AUTO eDRIVE modu

AUTO eDRIVE modunda, akıllı BMW EfficientDynamics sistemi sürüş hızına ve batarya şarj durumuna göre elektrikli motor ve yanmalı motorun en verimli kombinasyonunu belirler. Bu moda iki aşamadan oluşur. Batarya şarj durumu %12 - %100 arasındaysa, 80km/sa hıza kadar tamamen elektrikli sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Daha yüksek hızlarda ve daha zorlu gerekliliklerde, otomatik olarak benzinli motora geçiş yapılır. Batarya şarj durumu %12'nin altına düşerse, BMW 330e Sedan 20km/sa hıza kadar ortalama hızlanma ile ve 55km/sa hıza kadar hafif hızlanma ile tamamen elektrikli modda sürülebilir.

 • MAX eDRIVE modu

Maksimum elektrikli sürüş keyfi. MAX eDRIVE modu maksimum 120km/sa hıza kadar tamamen elektrikli sürüşü mümkün kılar. Daha yüksek hızlarda veya hızlanma potansiyeli olmadığından, otomatik olarak yanmalı motora geçiş yapar.

 • SAVE BATTERY modu

Batarya şarj seviyesi düşük olduğunda SAVE BATTERY modu bataryanın yanmalı motorla şarj olmasını sağlar veya şarj seviyesinin korunmasını sağlar. Böylece sürücü, batara kapasitesini daha sonra tamamen elektrikli sürüş için saklayabilir.

 • Öngörülü seçim

Navigasyon sistemine varış noktası girildikten sonra öngörülü enerji yönetimi, hız limiti ve mevcut trafik durumu hakkındaki gerçek zamanlı bilgiler gibi verileri kullanarak planlanan rotayı analiz eder. Bu yolla, sistem elektrik enerjisini verimli, uygun şekilde ve en faydalı rota (ör. şehirde sürüş sırasında) üzerinde kullanır.

BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • ŞARJ.
 • İster geleneksel evde kullanıma uygun priz, ister kapsamlı 360° ELEKTRİKLİ ürün ve hizmet yelpazesinden BMW i Wallbox kullanıyor olun, yüksek gerilimli bir bataryanın şarj edilmesi hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çok sayıda ChargeNow ev-dışı şarj istasyonu sayesinde dışarıdayken de otomobilinizi şarj edebilirsiniz.
 • Evde şarj

Otomobil, temin edilen standart şarj kablosu ile prize bağlanarak kolaylıkla evde şarj edilebilir ve yaklaşık iki ila dört saat içinde tam dolu bir bataryaya sahip olur. Şarj işlemi, ayrı olarak sunulan BMW i Wallbox ile çok daha hızlı ve kolay şekilde de yapılabilir. Ev kullanımı için bu duvara monte edilen şarj istasyonu şarj etme kapasitesini artırır, şarj süresini azaltır ve böylece BMW otomobilleri için ideal tasarım aksesuarıdır. Kurulum hizmeti, bireysel gerekliliklere esnek bir şekilde yardımcı olabilir. Şarj kapasitesini daha fazla arttırmanın yanı sıra BMW i Wallbox Pro aynı zamanda enerji yönetim sistemleriyle beraber ev ağına ve akıllı ev işlevlerine de entegrasyon sağlar.
Otomobilin şarj soketi ön sol panel üzerindeki flapın arkasında yer alır. Şarj portu üzerindeki LED ışık halkaları şarj durumunu görsel olarak bildirir.

 • Hareket halinde şarj

Otomobili evde şarj etme olanağının yanı sıra BMW tarafından sunulan ChargeNow mobilite hizmetiyle BMW elektrikli ve plug-in hibrit otomobilleri hareket halindeyken de şarj etmek mümkündür. Çeşitli sağlayıcıların sunduğu ev-dışı şarj istasyonları ağı hayatı kolaylaştırır.
Tüm ChargeNow şarj istasyonları BMW ConnectedDrive, BMW Remote Uygulaması veya ChargeNow web sitesi aracılığıyla navigasyon sistemi üzerinde gösterilir. Otomobilin şarj soketi ön sol panel üzerindeki flapın arkasında yer alır. Burada şarj soketi üzerindeki bir LED ışık halkası otomobilin şarj durumu hakkında bilgi verir.
ChargeNow kartı ve interchange uygulamasının geliştirilmesiyle, sürücüler şarj istasyonunlarına nakit kullanmadan erişebilir ve şarj olanaklarını kullanabilir. Şarj işlemleri hakkında genel bilgilere chargenow.com adresinde müşteri portali üzerinden erişilebilir. ChargeNow aynı zamanda müşterilerin oluşan maliyetlerin kapsamlı bilgilerine de erişmelerini sağlar. Müşterilere ay sonunda konsolide bir fatura gönderilir ve ödeme kredi kartıyla yapılır.

 • BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • BAĞLANTI.
 • BMW otomobilinizde her zaman bağlantıda kalın. Akıllı telefon (iOS veya Android) aracılığıyla uzaktan kilitleme gibi BMW Uzaktan Erişim hizmetlerinin yanı sıra hibrit otomobillere özel işlevler de kullanılabilir. Bu durum BMW 330e Sedan otomobilinizle ilgili yakıt tüketimi ve verimlilik rakamları ile ilgili genel bilgilerin elinizin altında olmasını sağlar. Her duruma yönelik BMW Hizmeti otomobilin içinden veya dışından kullanılabilir.
 • BMW ConnectedDrive Uygulaması

iOS ve Android uyumlu BMW ConnectedDrive Uygulaması, otomobilin konumu, akü şarj seviyesi ve kalan mesafe gibi konularda, otomobilin mevcut durumuna ilişkin detaylı bilgi sunar.
Şarj işlemi haftalık zamanlayıcı görünümü ile uzaktan kontrol edilebilir ve otomobilin sıcaklığı bir sonraki yolculuğunuz için zamanında uzaktan ayarlanır. Varış noktaları, ilgi çekici yerler ve şarj istasyonlarının konumu uygulama üzerinden kolayca, doğrudan otomobile gönderilebilir.
BMW ConnectedDrive Uygulaması her yolculukta verimliliği ölçer ve otomobilin daha verimli şekilde nasıl kullanılacağı ve menzilinin nasıl uzatılacağına ilişkin yararlı öneriler sunar.

 • Ön iklimlendirme

BMW 330e plug-in hibrit modelindeki sabit ısıtma ve klima sayesinde yazın konforlu ve serin bir otomobile kışın ise sıcak ve camların buğulanmadığı bir otomobile binebilirsiniz. Elektrikli soğutma sıvısı kompresörü ve deposuz elektrikli ısıtıcı sayesinde, otomatik klima, motor kapalı olduğunda bile neredeyse sessiz çalışır. Önceden iki farklı yola çıkma zamanı belirlenebilir.
Planlanan hareket saatinden yarım saat önce akıllı kontrol sistemi sayesinde ısıtma, soğutma ve havalandırma seçilen sıcaklığa göre ayarlanmak üzere devreye sokulur. Sistem otomobilin içinde iDrive Butonu aracılığıyla veya BMW Uzaktan Erişim Uygulaması kullanılarak uyumlu bir akıllı telefon üzerinden rahat bir biçimde çalıştırılır.
Sabit ısıtma ve klima, yüksek gerilimli bataryanın yeterli şarj seviyesine sahip olması koşuluyla otomobilin harici olarak şarj edilip edilmediğine bakılmaksızın devreye girer.

BMW 3 Serisi Sedan eDrive
BMW 3 Serisi Sedan eDrive
 • KONFOR.
 • BMW 330e Sedan gibi yenilikçi bir otomobilin gerçek konfor sunduğunu belirtmemize gerek bile yok. Yüksek gerilimli bataryanın yerleştirilme şekli, yaklaşık 370 litre bagaj bölümünün günlük gereklilikler için yeterli alanı sunmasını sağlar. Standart süspansiyon, uzun seyahatlerde ve hatta otomobil ağır yüklü olduğunda bile tam sürüş dinamikleri, denge ve sürüş keyfi sunar.