• BİRÇOK AÇIDAN ETKİLEYİCİ BİÇİMDE SPORTİF.
 • BMW 3 Serisi Gran Turismo'nun sürüş dinamikleri.
 • Adaptif M süspansiyon, Sport Modu ve değişken spor direksiyon gibi opsiyonel donanımlarla BMW 3 Serisi Gran Turismo'nuzu çok daha sportif ve çok daha çevik hale getirebilirsiniz. Aktif arka spoyler havalanmayı en düşük seviyeye indirmek üzere hava akışını kullanır ve daha fazla verimlilik ve dinamikler sunar.
 • BMW 3 Serisi Gran Tursimno Surus Dinamikleri
 • BMW 3 Serisi Gran Tursimno Surus Dinamikleri
 • SPORT MODU.
 • Sürüş Deneyimi Kontrolü’nü Sports moduna ayarlayarak BMW 3 Serisi Gran Turismo otomobilinizin motor ve sürüş dinamiklerinin daha sportif bir sürüş stili için daha doğrudan tepki vermesini sağlayabilirsiniz.
  Sport modu, merkez konsolda standart olarak yer alan Sürüş Deneyimi Kontrolü düğmesi ile etkinleştirilir. Önceden tanımlanmış bir ayar yoluyla ve seçilen donanıma göre standart ayarlarla karşılaştırıldığında bu mod, çekiş ve süspansiyonun önemli ölçüde daha dinamik
 • bir şekilde ayarlanmasını sağlar. Motor daha anlık tepki verir. Steptronic şanzımanla bir arada, vites değiştirme noktaları önemli ölçüde daha sportif bir karakter kazanır.
  Adaptif M süspansiyon ile birleştirildiğinde yürüyen aksam daha atletik bir ayara sahip olur. Değişken spor direksiyonun seçilmesi halinde direksiyon kontrolünü daha doğrudan hissetmenizi sağlayan elektrik destekli direksiyonun verdiği destek azalır.
 • BMW 3 Serisi Gran Tursimno Surus Dinamikleri
 • DEĞİŞKEN SPOR DİREKSİYON.
 • Değişken spor direksiyon özellikle direkt bir sürüş stilini teşvik eder ve daha fazla çeviklik ve park etme rahatlığı için Servotronic içerir.
  Değişken spor direksiyon mevcut hızınızdan bağımsız olarak çalışır, direksiyon oranını direksiyon açısıyla paralel şekilde değiştirir. Servotronic fonksiyona sahiptir ve özellikle sert bir direksiyon açısı elde etmek için gerekli direksiyon hareketini azaltır. Bu durum park ve manevra sırasında konforu, sert ve dar virajlarda sportif beceriyi artırır. Dar direksiyon açılarında sistem kusursuz bir yönlendirme dengesi ve çok üst düzey bir direksiyon hassasiyeti sunar.
BMW 3 Serisi Gran Tursimno Surus Dinamikleri
 • AKTİF ARKA SPOYLER.
 • Aktif arka spoyler kusursuz yol tutuşunu sağlamak ve klasik BMW sürüş dinamiklerini elde etmek üzere hızınız arttıkça otomobilin arkasındaki hava akışını optimize eder.
  Arka spoyler 110 km/sa'in üzerindeki hızlarda otomatik olarak açılır, hız 70 km/sa'in altına düştüğünde kapanır. Aynı zamanda aktif arka spoyleri sürücü yan kapısındaki düğme aracılığıyla da manuel olarak kontrol edebilirsiniz (elektrikli cam kumandaları altında).
 • BMW 3 Serisi Gran Tursimno Surus Dinamikleri
 • ADAPTİF M SÜSPANSİYON.
 • Adaptif M süspansiyon otomobilin tüm dinamik potansiyelini artıracak şekilde on milimetre daha aşağıya yerleştirilmiştir. Sürücü konforlu sürüşten son derece atletik bir sürüş stiline kadar o an tercih ettiği sürüş stilini mümkün kılacak şekilde Sürüş Deneyimi Kontrolü özelliğini kullanarak sürüş karakterini ayarlayabilir. Hangi ayar seçilirse seçilsin Adaptif M süspansiyonun elektronik olarak kontrol edilen amortisörleri saniyenin çok kısa bir bölümünde yol koşullarına uyum sağlayacak şekilde kalibre edilir. Sistem aynı zamanda ideal amortisör ve otomobil güvenliğini sağlamak üzere tekerlek titreşimlerinin yanı sıra otomobilin hızını da ölçen çeşitli seziciler kullanır.
  Rahat bir yolculuk için COMFORT modu seçilebilir. SPORT modu hissedilir derecede sıkı amortisör ayarlarıyla fark edilir şekilde atletik bir süspansiyon ayarını mümkün kılar. Son derece dinamik bir sürüş için SPORT+ modu en iyi seçenektir: Otomobilin dinamik sınırlarını zorlamak üzere itişi gerçekleştiren tekerleklerin biraz daha fazla kaymasına izin veren DTC işlevi (Dinamik Çekiş Kontrolü) etkinleştirilir. Ancak DSC işlevi tamamen devre dışı değildir bunun yerine otomobili dengede tutmak için fiziksel olarak mümkün ve güvenli sınırlar içerisinde daha geç müdahalede bulunur.
BMW 3 Serisi Gran Tursimno Surus Dinamikleri
 • BMW xDRIVE.
 • Akıllı BMW xDrive dört çeker sistemi en zorlu yol yüzeyi koşullarına bile kusursuz şekilde uyum sağlar ve her zaman olağanüstü bir çekiş sunar. xDrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile otomobiliniz yön açısından dengede ve kontrol edilebilir durumda kalır.
  xDrive tahrik gücünü esnek olarak ön ve arka tekerleklere dağıtırken ideal şekilde zeminle temas sağlamak üzere ayarlamaları hızlı şekilde gerçekleştirir. Bu yolla xDrive dört çekerin çekiş, yön dengesi ve güvenlik gibi avantajlarını klasik BMW çevikliğiyle bir araya getirir.