• OLAĞANÜSTÜ DİNAMİZM. TAVİZSİZ VERİMLİLİK.
 • BMW 2 Serisi Coupé'de BMW EfficientDynamics.
 • Yeni 2 Serisi Coupé, daha fazla performans, sportiflik ve hayranlık uyandıran özellikler sunar. Ayrıca, daha az yakıt tüketimi ve daha düşük emisyon değerleri söz konusu olduğunda da üstünlüğünü ortaya koyar. ECO PRO Modu, Fren Enerjisi Geri Kazanımı veya Otomatik Start/Stop işlevi gibi özelliklerle, bu coupé otomobil akıllı BMW EfficientDynamics önlemlerini ustaca kullanır. Ayrıca BMW 2 Serisi Coupé aerodinamik tasarımı sayesinde de oldukça etkileyici bir görünüm sergiler.
Bmw 2 Serisi Coupe Verimlilik
Bmw 2 Serisi Coupe Verimlilik
 • ECO PRO MODU.
 • BMW tarafından şirket içerisinde gerçekleştirilen bir yakıt tüketimi çalışmasına göre ECO PRO Modu, sürüş stillerine bağlı olarak sürücülerin yakıt tüketimini yüzde 20 oranına kadar düşürmelerine yardımcı olur. Seyir fonksiyonu (yalnızca Steptronic şanzımanla), İleri Rota Asistanı ve ECO PRO Rota (ikisi de yalnızca Professional Navigation Sistemi ile birlikte sunulur) gibi ek fonksiyonlar daha fazla tasarruf potansiyeline sahiptir.
  Seyir fonksiyonu hareketli aksam ile motorun bağlantısını keser ve otomobilin ek bir güce gerek duymadan "seyretmesini" sağlar. Bu işlev sürücünün 50 ve 160km/sa hız arasında frene basmadan ayağını gazdan çekmesiyle harekete geçer ve İleri Rota asistanı hız limitinde herhangi bir değişiklik algılamaz.
 • İleri Rota Asistanı navigasyon sisteminden gelen verileri kullanarak virajları, trafiğin biriktiği alanları, hız limitlerini ve otoyol çıkışlarını tanır ve sürücüye ne zaman önceden yavaşlayacağına dair ipuçları sunar.
  Sürüş stilinize ve trafik ile yol koşullarına bağlı olarak ECO PRO Rota size en verimli rotayı sunar. Yol bilgisayarı, ECO PRO Rota fonksiyonu kullanılarak ne kadar yakıt tasarruf edileceği yüzdesini gösterir.
Bmw 2 Serisi Coupe Verimlilik
Bmw 2 Serisi Coupe Verimlilik
 • AERODİNAMİK ÖZELLİKLER.
 • Otomobilin tüm tasarımı BMW EfficientDynamics felsefesini sergiler. Şık silueti son derece aerodinamiktir. Ön rüzgarlık, BMW EfficientDynamics felsefesini hayata geçiren bir tasarım özelliğidir. Entegre Hava Perdesi, havayı iki dikey hava girişi boyunca ve ön çamurluk davlumbazları boyunca yönlendirir. Hızlandırılmış hava akışı tekerleklerin dış kısmında bir anlamda "perde" oluşturur.
 • Bu yenilikçi teknolojiler türbülans ve hava direncini azaltarak yakıt tüketiminin de önemli ölçüde azalmasını sağlar. Motor bölümünü ve arka aksı da koruyan düz alt gövde kapağı, otomobilin aerodinamiğini büyük ölçüde iyileştiren ek bir detaydır. Bu yeni kaplama elemanları aerodinamik açısından önemli olmasının yanı sıra; aynı zamanda ses yalımını geliştirir ve paslanmaya karşı büyük ölçüde koruma sağlar.
Bmw 2 Serisi Coupe Verimlilik
 • OTOMATİK START/STOP İŞLEVİ.
 • Otomatik Start/Stop işlevi yakıtın yalnızca otomobil hareket halindeyken kullanılmasını sağlar. Otomatik Start/Stop işlevi trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte beklerken sürücü ayağını debriyajdan çektiğinde (manuel şanzıman) veya tamamen durmak üzere fren yaptığında (Steptronic şanzıman) yakıt tasarrufu yapmak üzere motoru durdurur.
  Bilgi Ekranı'ndaki bir sinyal Otomatik Start/Stop işlevinin aktif olduğunu gösterir. Sürücü vitese alır almaz (düz şanzıman) veya ayağını frenden çeker çekmez (Steptronic şanzıman), motor otomatik olarak yeniden çalışır.
  Otomatik Start/Stop işlevi, sürüş konforu veya güvenliğinden asla taviz vermez.
 • Motor ideal çalışma sıcaklığına ulaşmadığında, iç kısım yeteri kadar ısınmadığında veya soğumadığında, akü seviyesi çok düşük olduğunda ya da direksiyon döndürülürken devre dışı kalır.
  Otomobil hareketsiz durumda olsa bile, örneğin otomobilin ileri doğru hareket etmeye başlaması veya ön camın buğulanması gibi durumlarda, gerekirse bir merkezi kontrol ünitesi motoru yeniden çalıştırır. Otomatik Start/Stop işlevi bir düğmeyle istenildiği zaman kapatılabilir.
Bmw 2 Serisi Coupe Verimlilik
 • FREN ENERJİSİ GERİ KAZANIMI.
 • Her fren yaptığınızda, kinetik enerji ortaya çıkar. Şimdiye kadar bu enerji kullanılmadan boşa gidiyordu. Fren Enerjisi Geri Kazanımı, daha önce göz ardı edilmiş bu potansiyelden yararlanır. Sürücü her fren yaptığında veya ayağını gaz pedalından çektiğinde, üretilen rölanti enerjisini toplayarak elektrik enerjisine dönüştürür. Bu elektrik enerjisi daha sonra otomobilin aküsünün şarj edilmesinde kullanılır.
 • Akıllı enerji yönetimi sistemi, alternatörün artık sürekli olarak çalışması gerekmediği anlamına gelir ve jeneratör üzerindeki gerilimi azaltır. Böylece, klasik BMW EfficientDynamics felsefesine uygun olarak yakıt tüketimi azalır ve performans artar.
Bmw 2 Serisi Coupe Verimlilik
 • 8 İLERİ STEPTRONIC ŞANZIMAN.
 • BMW EfficientDynamics'in temel bir öğesi olan 8 ileri Steptronic şanzıman, konfor ve dinamik performans açısından yeni standartları belirler. Vitesler arasındaki hassas artışlar tüm devirlerde ideal güç üretimini kolaylaştırır. Bu da yakıt tüketimini azaltırken, daha fazla sportif sürüş ve dinamik performansın keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Özellikle yüksek hızlarda, ek dişliler motor devrini düşürerek yakıt tüketimini ve motor gürültüsünü de azaltır.Otomobil manuel moda alındığında da dönüştürücü debriyaj buna yardımcı olur. Yüksek motor devri geçişleri ve hassas şanzıman ayarı ile bir araya gelerek, vites geçiş konforunu artırır ve gürültüyü belirgin şekilde azaltır.
 • BMW EfficientDynamics tarafından sunulan 8 ileri Steptronic şanzıman sayesinde Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla yeni Önsezili Hareketli Aksam ile otomobilin performansını artırmak mümkündür. "Sport" modunda, şanzıman yönetimi rotanın özelliklerine göre daha dinamik ve daha anlık bir tepki sunmak üzere navigasyon sisteminden gelen verileri kullanır. Adından da anlaşılacağı gibi "Comfort" modu, daha az sayıda vites değişimiyle konfora yönelik bir vites değiştirme programı sunar.
Bmw 2 Serisi Coupe Verimlilik
 • OPTİMUM VİTES DEĞİŞTİRME GÖSTERGESİ.
 • Kusursuz ve en iyi şekilde zamanlanmış vites değişimleri, özellikle şehir içi trafiğinde ve uzun mesafelerde yakıt tasarrufu yapılabilmesini mümkün kılar. Doğru zamanda vites değişimi sayesinde daha az yakıt tüketimi. Motorun elektronik sistemi yol koşullarına ve motor devrine göre en verimli vitesi seçer. Bir üst veya bir alt vitese geçmenin ne zaman daha verimli olacağını gösteren bir ok Bilgi Ekranında yanar.
 • Sistem aynı zamanda çabuk hızlandığınızı algılar ve motor devri yükselene kadar önerisini geciktirir. Düz vites değiştirme modunda Steptronic şanzımana sahip sürücüler de ilgili vites değiştirme önerilerini alır. Karşılaştırmalı testler Optimum Vites Değiştirme Göstergesi özelliği bulunan otomobillerin yaklaşık yüzde dört oranında daha az yakıt tükettiğini göstermiştir.