• FAYDALARI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARIR.
 • BMW X5'in verimliliği.
 • BMW X5'in güç ve verimliliğini sağlayan birkaç sebep bulunur: Yakıt tasarrufu sağlayan benzinli ve dizel motorlar, gelişmiş aerodinamikler ve diğer BMW EfficientDynamics önlemleri dizisi.
 • BMW X Serisi X5 Verimlilik
 • BMW EFFICIENTDYNAMICS.
 • Minimum yakıt tüketimi için maksimum performans.
 • Hedef ister maksimum performans, ister minimum yakıt tüketimi olsun bizim için odak noktası her zaman saf BMW sürüş keyfidir.
  BMW EfficientDynamics, yakıt tüketimini ve emisyonu en aza indirirken aynı anda dinamikleri ve sürüş keyfini artırmak üzere BMW tarafından geliştirilen bir stratejidir. Motor, enerji yönetimi ve otomobil konseptini içeren ve her BMW ile birlikte standart olarak sunulan kapsamlı bir teknoloji paketidir.
  BMW TwinPower Turbo ailesinin üyesi olan yeni nesil benzinli ve dizel motorlar gelişmiş performans ve düşük yakıt tüketimi sağlar. Optimize edilmiş aerodinamikler, akıllı hafif yapı ile birlikte verimliliğin artışına katkıda bulunur. Akıllı hafif yapı otomobilin ağırlığını azaltırken, sağlamlığını da arttırır. BMW akıllı hafif yapı konsepti her malzemenin kendine özgü güçlü yönleri olduğundan, doğru malzemeyi doğru yerde kullanmayı içerir. Son derece hafif ve yüksek sertliğe sahip karbon fiber (CFRP) kullanan tek büyük otomobil üreticisi olan BMW'nin yenilik konusunda etkileyici liderliğinin göstergesidir. BMW aynı zamanda %100 elektrikli hareketli aksam ve plug-in hibritten oluşan BMW eDrive teknolojisi gibi ileriye dönük hareketli aksam teknolojilerine de odaklanır.
BMW X Serisi X5 Verimlilik
BMW X Serisi X5 Verimlilik
BMW X Serisi X5 Verimlilik
BMW X Serisi X5 Verimlilik
BMW X Serisi X5 Verimlilik
 • BMW CONCEPT X5 eDrive
 • BMW Concept X5 eDrive'da yenilikçi BMW EfficientDynamics sürüş teknolojisi BMW eDrive ve akıllı dört çeker sürüş sistemi BMW xDrive ilk kez olarak bir araya getirilmiştir. BMW TwinPower Turbo 4 silindirli yanmalı motor ve 95 bg (70 kW) elektrikli motorun bir araya gelmesiyle BMW xDrive dinamikleri daha da arttırırken tipik BMW sürüş keyfi elde edilmiştir. Bu dinamik ikili aynı zamanda etkileyici verimliliğe sahiptir. EU test döngüsüne göre 3,8l/100km ortalama tüketim bu sınıftaki otomobiller arasında benzersizdir ve
 • kilometre başına 90 gramın altında CO2 emisyonu da yeni standartları belirler. Sürüş modları aracılığıyla, sürüş karakteri bağımsız olarak ayarlanabilir. Yerel emisyon üretmeyen tamamen elektrikli sürüş modunda, 120km/sa hıza kadar yaklaşık 30 km menzile ulaşılabilir.
 • Günlük ihtiyaçlar için mükemmel.

BMW Concept X5 eDrive, elektrik enerjisini yerden tasarruf edecek şekilde düz bagaj bölümü zemini altına yerleştirilmiş (lityum-iyon) yüksek gerilimli bataryadan alır. Böylece otomobilin içindeki alan yine esnek şekilde ve neredeyse aynı bagaj hacmi ile kullanılabilir. Yüksek gerilimli batarya, BMW Wallbox kullanılarak hızlı ve kolay bir şekilde şarj edilebilir. Alternatif olarak herhangi bir standart ev tipi güç prizi ile ya da ev-dışı şarj istasyonunda şarj edilebilir.
Dış tasarımda, böbrek ızgaraları çubukları ve özel geliştirilmiş BMW i Blue kaplamada hava girişi destekleri gibi tasarım özelliklerinin yanı sıra aerodinamik olarak optimize edilmiş 21 inç hafif alaşım jantlar metalik Silverflake gövde rengiyle çarpıcı bir kontrast yaratır.

 • BMW X Serisi X5 Verimlilik
 • BMW X Serisi X5 Verimlilik
 • ECO PRO MODU.
 • ECO PRO Moduna geçiş yapar yapmaz her şey daha fazla verimliliğe göre ayarlanır ve kişisel sürüş stilinize göre bu özellik yakıt tüketiminde yüzde 20'ye kadar tasarruf yapabilmenizi sağlar (bir şirket içi BMW yakıt tüketimi çalışmasına göre).
  Seyir, önizleme asistanı ve ECO PRO Rota gibi ek fonksiyonlarla yüzde beş tasarruf daha sağlanır. Bu mod gaz ve şanzıman tepkisinin yanı sıra vites değiştirme noktalarını da optimize eder ve ısıtma/klima stratejisini akıllı şekilde uyarlar. Kontrol Ekranı yakıt tüketimini o anda hangi EfficientDynamics teknolojisinin azalttığını gösterir. Verimliliği daha fazla artırabilmeniz için mevcut sürüş durumunuzla ilgili ECO PRO önerileri de gösterilir.
  ECO PRO modunun bir diğer özelliği de seyir fonksiyonudur: 50 km/sa ile 160 km/sa gibi bir hız aralığında herhangi bir tahrik gücü gerekli değilse, sistem motor bağlantısını keser ve otomobil kendiliğinden seyretmeye başlar.
 • Professional Navigation Sistemi ile birlikte çalışan önizleme asistanı, ECO PRO modunun yenilikçi bir özelliğidir. Navigasyon verilerine dayanarak yol boyunca virajları, yerleşim alanlarını, ada kavşakları, T kavşakları, hız limitlerini ve otoyol çıkışlarını tespit eder ve hızınızı önceden azaltabilmeniz için önceden öneride verir.
  ECO PRO modu, ECO PRO Rota özelliğini de içerir. Bu özellik, yeni nesil Professional Navigation Sistemi ile bir araya gelerek, yakıt tasarrufu açısından en elverişli yolları hesaplamak için mevcut trafik durumu ve yol koşullarının yanı sıra kişisel sürüş tarzı gibi çeşitli parametreleri kullanır. Yol bilgisayarı, bonus milinizi; başka bir deyişle, ECO PRO modu'nu kullanarak ne kadar ek kilometre kazandığınızı gösterir.
BMW X Serisi X5 Verimlilik
 • AERODİNAMİK ÖZELLİKLER.
 • Otomobil tasarımının tamamı BMW EfficientDynamics felsefesini yansıtır. Optimize edilmiş, aerodinamik ön rüzgarlık ve alt gövde, hava direncini ve yakıt tüketimini azaltan yenilikçi geliştirmeleri içerir.
 • Hava Perdesi ve Havalandırma.

Ön rüzgarlık, BMW EfficientDynamics felsefesini hayata geçiren bir tasarım özelliğidir. Entegre Hava Perdesi, havayı iki dikey hava girişi boyunca ve ön çamurluk davlumbazları boyunca yönlendirir. Hızlandırılmış hava akışı tekerleklerin dış kısmında bir anlamda "perde" oluşturur. Hava akışını ön tekerleklere yönlendiren Havalandırma da mevcuttur. Bu yenilikçi teknolojiler türbülans ve hava direncini azaltarak yakıt tüketiminin de önemli ölçüde azalmasını sağlar.

 • Havalandırma kontrolü.

Otomatik havalandırma kontrolü sezici yardımıyla motorun mevcut soğutma ihtiyacını düzenli olarak değerlendirir ve buna karşılık radyatör havalandırmalarını açar ya da kapatır. Bu da aerodinamiği iyileştirirken, daha az yakıt tüketimi için ısınma aşamasını kısaltır.

 • Arka spoyler ve Hava Kanadı

Tavanın kenarında yer alan arka spoyler ve yanlardan buna eklenen Hava Kanatları, son derece verimli "çekiş sınırı"nı oluşturmak üzere bir araya gelir. Hassas bir şekilde tanımlanmış hava akışı dengeyi bozucu hava girdabını azaltır ve negatif basıncın kırılma etkisini en aza indirir.

BMW X Serisi X5 Verimlilik
 • BMW X5 sDrive25d.
 • BMW X5 sDrive25d, model yelpazesinin en verimli versiyonudur. Dört çeker sürüş yerine, BMW X5 sDrive25d arkadan itişlidir. Otomobilin bu kadar düşük yakıt tüketimi ve emisyon seviyelerine sahip olmasının sebepleri arasında bunun sağladığı ağırlık avantajı da yer alır. 281bg (160kW) çıkış gücüne sahip BMW X5 sDrive25d, 100 kilometrede yalnızca 5,6 litre yakıt tüketimiyle dinamik bir sürüş sunar. Yakıt verimliliğine rağmen, 0'dan 100km/sa'e etkileyici bir şekilde 8,2 saniyede ulaşır.
BMW X Serisi X5 Verimlilik
 • EU6 EMİSYON STANDARDI.
 • BMW X5 motorlarının öncü teknolojileri EU6 emisyon standardını şimdiden karşılar.
  1917 yılından bu yana BMW'nin temel rekabet alanında yer aldıklarından BMW motorları daima zamanının ötesindedir. BMW X5'in motorları bunu özellikle etkileyici bir biçimde kanıtlar. Olağanüstü performans, anında tepki ve akıcı sürüş özellikleriyle sürüş konforunun yüksek standartlarını karşılar.
  Geleceğe güvenle bakmamızın bir diğer sebebi tüm dizel modellerde standart olarak yer alan BMW BluePerformance teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde, dizel motorların emisyon tepkilerini daha da azaltmak mümkün olmuştur. Dizel partikül filtresi ve
 • oksidasyon katalitik konvertörüne ek olarak, bir nitrojen oksit katalizörü egzoz gazı içerisindeki azot oksidi çok daha fazla azaltır. Azot oksidin azaltılması için bir başka yöntem daha kullanılır: AdBlue enjeksiyonu ile SCR katalitik konvertörü (SCR= Seçici Katalitik Azaltma). Üre çözeltisi AdBlue enjeksiyonu ile harekete geçirilen kimyasal reaksiyon, azot oksit emisyonunu büyük oranda azaltır. Böylece EU6 emisyon standardının katı gerekliliklerini karşılayan oldukça azaltılmış egzoz emisyon değerlerine sahip, dünyanın en temiz dizel otomobillerinden birini sürdüğünüzden emin olabilirsiniz.