• AKILLI YOL ARKADAŞLARI.
 • BMW X5'in Sürücü Destek sistemleri.
 • İsteyebileceğiniz en iyi yardımcı sürücü. BMW X5'te yer alan Sürücü Destek Sistemlerinin tek amacı size rahatlatıcı bir sürüş sunmak ve varış noktanıza güvenle ulaşmanızı sağlamaktır.
 • BMW X Serisi X5 Surucu Destek
 • TRAFİK SIKIŞIKLIĞI ASİSTANI.
 • Trafik sıkışıklığı asistanı 60km/sa’e kadar olan hızlarda otoyollarda yoğun trafikte öndeki otomobille olan mesafeyi ve otomobilin hızını düzenler, aynı zamanda direksiyonu yönlendirir.
  Trafik sıkışıklığı asistanı otoyollarda ve monoton ilerleyen diğer trafik durumlarında yükü sürücünün sırtından alır. Sistem maksimum 60km/sa hıza kadar otomobilin trafikteki diğer otomobillerle birlikte "süzülmesini" sağlayarak trafik sıkışıklıklarını daha az stresli hale getirir. Öndeki otomobille istenilen mesafeyi otomatik olarak korumanın yanı sıra otomobilin hızını durma noktasına kadar düzenler ve aktif direksiyon desteği sağlar. Böylece otomobil, sürücü bir elini direksiyonda tuttuğu sürece otomobilin doğru şeritte kalmasına yardımcı olur.
BMW X Serisi X5 Head Up Display
 • BMW HEAD-UP DISPLAY.
 • Tam Renkli BMW Head-Up Display, sürüşle ilgili tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak tamamen sürüşe odaklanmasını sağlar.
  Navigasyon sisteminden gelen bilgileri, Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti bildirimlerini ve Check Control mesajlarını görüntüler. Aynı zamanda radyo istasyonu, parça adları, telefon rehberi kayıtları ve arama listeleri gibi bilgi/eğlence verilerini de alabilirsiniz.
  Ön cama yansıtılan simgeler, yüksek çözünürlüklü ve tam renkli görüntülenir; trafik işaretleri gerçekçi görünüme sahiptir. Ön camda görüntülenen bilgi etkili ergonomik
 • özellikleri sağlar ve bağımsız olarak uyarlanabilir. Tam renkli BMW Head-Up Display polarize gözlük takıyorsanız tam olarak görülemeyebilir.
  Aydınlatma yoğunluğu harici ışık koşullarına göre otomatik olarak ayarlanır ve sistem gece ve gündüz modlarına da sahiptir. Parlaklık ayarı iDrive menüsü aracılığıyla yapılandırılabilir. Mevcut hızınıza ve sürücü destek sistemlerinden gelen uyarılara ek olarak hangi ilave bilgilerin görüntüleneceğini de seçebilirsiniz.
BMW X Serisi X5 Surucu Destek
 • PROFESSIONAL NAVIGATION SİSTEMİ.
 • Öne geçmenizi sağlayan, yolu gösteren ve daha verimli sürmenizi sağlayan Professional Navigation Sistemi ile gideceğiniz yere daha çabuk ve kolay ulaşın. Yeni Professional Navigation Sistemi, daha iyi okunabilen ve daha fazla netlik sunan geniş, yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. Hızlı Başlatma fonksiyonu sistemin on saniye içinde çalışır hale gelmesini sağlar ve işlemler zaman gecikmesi olmadan veri girilebilmesi ile kolaylaştırılmıştır. İyileştirilmiş talimatlar ve multimedya dosyaları için daha geniş belleğe
 • sahip 3D harita navigasyonu, kullanıcı konforunu artırır. Professional Navigation Sistemi, yakıt ekonomisi söz konusu olduğunda da etkilidir. Navigasyon verilerine bağlı olarak, ECO PRO Modu, optimum, yakıt tasarrufu sağlayan hıza ulaşmak için gaz pedalından ne zaman ayağınızı kaldırmanız gerektiğini hesaplar.
 • iDRIVE DOKUNMATİK BUTONU
 • iDrive Dokunmatik Butonu, tek elle iDrive sistemini rahatça kontrol etmenizi sağlar. Butonla tümleşik dokunmatik pad sayesinde varış noktası gibi bilgileri kendi el yazınızla navigasyon sistemine kolayca girebilirsiniz.
  Çok çeşitli bilgilere ve ayarlara ulaşmanın yanı sıra listeler içerisinde gezinmek için de kullanabilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve dokunmatik olarak sezgisel bir biçimde gerçekleşir. Yola olan konsantrasyonunuzu kaybetmenize neden olmadığından büyük bir yardımcıdır. Buton kullanarak çalıştırılan tüm işlevler Kontrol Ekranından rahat bir biçimde görülebilir.
 • BMW X Serisi X5 Surucu Destek
 • BMW X Serisi X5 Surucu Destek
 • DİNAMİK IŞIK SPOTU İÇEREN BMW GECE GÖRÜŞÜ
 • Dinamik Işık Spotu içeren BMW Gece Görüşü, geceleri insanları ve büyük hayvanları belirli bir mesafeden algılayabilir ve bu nesneleri aydınlatabilir.
  BMW böbrek ızgaralarına monte edilmiş kızılötesi kamera, otomobilin önündeki insan ve hayvan görüntülerini doğrudan Kontrol Ekranına aktarır. Parlak görünüm sağlayan akıllı erken uyarı sistemi: Kızılötesi seziciler, karanlıkta çarpılabilecek yayaları ya da büyük hayvanları tespit ettiği anda ayrı ayrı kontrol edilen iki Dinamik Işık Spotunu parlak ışık etkisi yaratmadan bu nesnenin üzerine yönlendirir. Bu ışık, hem sürücünün hem de
 • yaklaşan nesnenin olası tehlikeli bir duruma karşı etkili bir biçimde uyarılmasını sağlar.
  Sürücüye tam renkli BMW Head-Up Display üzerinde veya termal görüntüleme ekranı etkinleştirilmişse gösterge panelinde ilave uyarılar gösterilir. Algılanan insan veya hayvanlarla yüksek oranda çarpışma tehlikesi varsa sesli bir alarm çalar ve frenler ani bir hareket için ön hazırlığa geçer. Dinamik Işık Spotu ile BMW Gece Görüşü, BMW ConnectedDrive'ın sunduğu bir yeniliktir.
 • BMW X Serisi X5 Surucu Destek
 • PARK ASİSTANI.
 • Park Asistanı, uygun bir park yeri bulmayı kolaylaştırır ve park etmenize aktif olarak yardımcı olur.
  Tam otomatik Park Asistanı bir BMW'deki en son nesil park konforunu sunar. Bu nesilde sistem ileri veya geri vitesi seçer, direksiyonu kontrolünü üstlenir ve otomatik olarak gaza basar veya fren yapar. Park manevrasından önce sürücü sadece sinyal verir ve park etme sırasında sadece PDC düğmesine basılı tutarak otomatik olarak devreye giren Geri Görüş Kamerasının yardımı ile çevreyi kontrol eder. Manevra tamamlandıktan sonra sistem vitesi P pozisyonuna getirir. Maksimum 35km/sa'e kadar hızlarda ilerlerken ve park edilen otomobillerle aradaki maksimum mesafe 1,5m ise BMW'nin ultrason sezicileri yol kenarına paralel park etmeyi mümkün kılabilecek potansiyel boşlukları göstermek üzere Kontrol Ekranını kullanır.
 • BMW X Serisi X5 Surucu Destek
 • BMW X Serisi X5 Surucu Destek
 • KAMERA SİSTEMLERİ.
 • Manzaranın keyfini çıkarmanızı sağlayan BMW X5'te yer alan entegre kamera sistemleri, kavşaklar ya da zorlu trafik durumlarında çok daha iyi görünürlük sunar.
 • Çevre Görüş Kamera Sistemi.

Çevre Görüş Kamera Sistemi, park ederken ve dar yerlerde manevra yaparken destek olur. Bu amaçla, otomobilin yan tarafında ve arkasında bulunan alan, Kontrol Ekranı'nda kuşbakışı olarak (360° Üstten Görünüm) gösterilir

 • Yan Görüş.

Görüşün yetersiz olduğu alanlarda destek olmak amacıyla Yan Görüş de içerir (ör. çıkışlar, kör kavşaklar). Otomobilin sol ve sağ ön kısmında yer alan iki dijital kamera, yandan akan trafiğin durumunu izler ve Kontrol Ekranına yansıtır. Bu da çapraz trafiğin önceden algılanmasını sağlayarak, gerekli önlemin alınmasına olanak tanır.

 • Geri Görüş.

Geri görüş kamerası, manevra ve otomobilin park edilmesi sırasında Kontrol Ekranı üzerinden otomobilin arka alanını görmenizi sağlar. Geri Görüş kamerası 20 km/sa'in altındaki hızlarda (örneğin otomobilin park edilmesi sırasında) geri giderken görüş alanını genişletir. İnteraktif iz çizgileri, seçilen park alanının otomobil için yeterince büyük olup olmadığını gösterir ve Kontrol Ekranı'nda renkli işaretli bölgeler göstererek park etme sırasında size destek olur. Çeki demiri ile bir arada, geri görüş kamerası römork bağlarken yaklaşmayı kolaylaştıran kullanışlı yakınlaştırma işlevine sahiptir.
Geri Görüş Kamerası, Çevre Görüş Kamera Sistemi ve Yan Görüş Kamerası seçeneklerinden birini tercih ederek aktif hale getirmek de mümkündür. Seçilen görünüm Kontrol Ekranında görüntülenir.

BMW X Serisi X5 Surucu Destek
 • BMW SEÇİCİ FAR
 • BMW Seçici Far özelliği ile gece otomobil sürmek daha rahat ve güvenlidir. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş kabiliyeti sunar.
  Sistem yoldaki diğer sürücüleri algılar ve onları seçip ayırarak uzun huzmeli far ışığından korur. 400 m'lik bir ışık mesafesi risklerin erken algılanmasını sağlar ve yönelimli izleme işlevini geliştirir.