• İŞİ GÜVENİLİR YARDIMCILARA BIRAKIN.
 • BMW X4'de BMW ConnectedDrive Sürücü Destek Sistemleri.
 • Ortağınıza güvenebileceğinizi bildiğinizde kendinize güveniniz de artar. BMW X4 otomobilinizde en üst düzey güvenlik ve konfor sunan Sürücü Destek sistemlerine güvenebilirsiniz. Buna en iyi örneklerden biri tam renkli BMW Head-Up Display özelliğidir. Sürüş ile ilgili tüm bilgileri doğrudan görüş alanınıza yansıtarak, gerçekten önemli olana, yani zahmetsiz sürüş keyfine odaklanmanıza olanak sağlar.
 • BMW X Serisi X4 Konfor
 • BMW HEAD-UP DISPLAY.
 • Tam Renkli BMW Head-Up Display, sürüşle ilgili tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak (polarize güneş gözlükleriyle tam görülmeyebilir) tamamen sürüşe odaklanmasını sağlar. Otomobilin donanımına bağlı olarak, ekranda Sollama Yapılmaz İşaretine Sahip Hız Limit Bilgisi, ECO PRO ipuçları, Check Control mesajlarının yanı sıra sürücü destek sistemlerinden gelen bilgi ve uyarılar da görüntülenir. Telefon ve eğlence gibi sık kullanılan hizmetler de görüntülenebilir ve buradan yönetilebilir.
  Ön cama yansıtılan simgeler, yüksek çözünürlüklü ve tam renkli görüntülenir; trafik işaretleri gerçekçi görünüme sahiptir. Görüntünün yansıması, otomobilin 2,3 metre önündeymiş gibi gözükür. Optimal konumlamayla birlikte bu durum, bilgilerin hızlıca ve en az dikkat kaybıyla okunmasını sağlar.
 • BMW X Serisi X4 Surucu Destek
 • BMW X Serisi X4 Surucu Destek
 • SÜRÜŞ ASİSTANI.
 • Sürüş Asistanı özelliği Şerit Terk Uyarısı, Yaklaşma Kontrolü ve Şehir İçi Fren özellikli Yaya Uyarısı gibi kamera tabanlı sistemleri bir araya getirir.
  Şerit Terk Uyarısı şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70km/sa üzerinde hızlarda mevcut şeritten istemeden ayrılma durumunda direksiyonu titreterek sürücüyü uyarır. Sinyal lambası etkinleştirilerek, şerit değişikliği kasten yapıldıysa uyarı etkinleştirilmez.
  Şehir İçi Fren Etkinleştirme özellikli Yaklaşma Uyarısı işlevinin bir otomobil algıladığı durumlarda Şehir İçi Fren Etkinleştirme özellikli Yaya Uyarısı işlevi yayalara tepki gösterir.
 • Bir çarpışma riski olduğunda, Yaklaşma Uyarısı iki aşamalı bir uyarıyı tetikler, gösterge panelinde bir sembol yanar ve ardından sesli bir alarm verilir. Yaya Uyarısı 10 ila 60km/sa arasındaki hızlarda çalışır ve kaçınılmaz bir tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı yayınlar. Sistem potansiyel bir çarpışma uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Bu fonksiyon karanlık ve sisten etkilenebilir.
 • Sürüş Asistanı Plus

Sürüş Asistanı Plus (yalnızca Steptronic şanzımanla birlikte sunulur) Yaklaşma ve Şerit Terk Uyarısının yanı sıra Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control özelliğine de sahiptir. Kritik ve durağan trafik koşullarında otoyollarda sürüş yardım sunar. Bu donanım yalnızca Business veya Professional Navigasyon Sistemi ile bir arada sunulur.
Yaklaşma Uyarısı aşamalı olarak tepki verir. Öndeki otomobilin aniden fren yapması veya sabit bir nesne tespit edilmesine bağlı olarak tepki görsel sinyalden aktif fren uygulamaya ve hatta tamamen durdurmaya kadar değişiklik gösterir. Otomobilin istem dışı şerit değiştirmesi durumunda Şerit Terk Uyarısı direksiyonu titreterek hızlı bir uyarı verir.
Aktif Cruise Control 30km/sa ila 210km/sa arasında seçilen sabit bir hızı korur ya da mesafe kontrolünün etkinleştirilmesi durumunda önde ilerleyen otomobillere otomatik olarak uyum sağlar. Dur & Kalk işlevi hızı durma noktasına kadar kontrol eder, örneğin yoğun ilerleyen trafikte gaz pedalına yeniden basıldığında yeniden hızlanır.

 • BMW X Serisi X4 Surucu Destek
 • BMW X Serisi X4 Surucu Destek
 • DOKUNMATİK iDRIVE BUTONU ÖZELLİKLİ PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.
 • Professional Navigasyon Sistemi şık bir tasarıma ve üstün hizmet çeşitliliğine sahiptir: iDrive işletim konsepti ve dokunmatik iDrive Butonu ile birlikte sorunsuz biçimde BMW'ye entegre edilmiş, basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem; USB arayüzüne sahip hands free özelliğine, ses kontrolüne, DVD sürücülü BMW Professional Radyoya ve ses dosyaları için 20 GB hafızaya sahiptir. Ayrıca, Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisinin (yalnızca ConnectedDrive Hizmetleri ile birlikte) kullanımını kolaylaştırır. Bölünmüş ekran fonksiyonuna sahip (ana ve yardımcı ekran) yerleşik 8,8 inç renkli LCD ekran kolaylıkla görülüp okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • iDrive Dokunmatik Butonu

Sistem, sürücünün dokunmaya duyarlı yüzeye navigasyon sistemi için kendi el yazısıyla varış noktasını girmesine olanak veren iDrive Dokunmatik Butonu aracılığıyla sezgisel olarak kullanılır. Sistem, alternatif olarak, doğrudan menü kontrol düğmeleri, sekiz işlevsel yer işareti veya ses kontrolü aracılığıyla da kullanılabilir. Uydu görüntülerini harita arka planı olarak kullanan, seçili manzaraların fotoğraf kalitesinde görüntülerini sunan üç boyutlu harita ekranı sayesinde, navigasyonu kullanmak heyecan verici görsel bir deneyime dönüşür.

 • BMW X Serisi X4 Surucu Destek
 • BMW X Serisi X4 Surucu Destek
 • BMW SEÇİCİ FAR.
 • BMW Seçici Far ile geceleri otomobil kullanmak daha güvenli ve daha konforludur.
  Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş kabiliyeti sunar. BMW Seçici Far yoldaki diğer sürücüleri algılar ve onları seçerek uzun huzmeli far ışığından korur. 400 m'lik bir ışık mesafesi risklerin erken algılanmasını sağlar ve yönelimli izleme işlevini geliştirir.
BMW X Serisi X4 Surucu Destek
 • ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERA SİSTEMİ.
 • Çevre Görüş Kamera Sistemi dış aynalar üzerindeki kameralar, öndeki geniş açılı kamera ve Geri Görüş Kamerasından aldığı yardımla otomobilin etrafının 360°'lik görünümünü sunar. Sistem, dar yerlere park ederken veya manevra sırasında veya görüşün sınırlı olduğu alanlarda yönlendirme sırasında sürücüye yardımcı olur.
  Çevre Görüş; Geri Görüş kamerası, Üstten Görünüm ve Yan Görünüm gibi kamera tabanlı işlevleri içerir. Üstten Görünüm daha rahat bir manevra için otomobilin yan kısımlarındaki alanı görüntüler. Önde çift böbrek ızgaralar arasındaki geniş açılı Yan Görünüm kamerası ve Geri Görüş Kamerası otomobilin ön ve arka kısmının panoramik bir
 • görünümünü sunar. Gelen Trafik Uyarısı önce görüntünün yan kenarlarındaki sarı çizgiler ve iki yandan gelen herhangi bir trafik varsa sarı renkli bir uyarı üçgeniyle sürücüye yardımcı olur. Yan Görünüm otomobil 15 km/sa hıza ulaştığında otomatik olarak devre dışı bırakılır. Daha sonra sürücü Geri Görüş Kamerası, Üstten Görünüm veya Panoramik Yan Görünüm özelliğini etkinleştirmek üzere seçimini yapabilir. Sistem otomobil geri vitese alındığında veya önceden belirlenmiş diğer etkinleştirme noktalarında etkinleştirilir. Görüntü, Kontrol Ekranında görüntülenir.