• İŞİ GÜVENİLİR YARDIMCILARA BIRAKIN.
 • BMW X6 M'de BMW ConnectedDrive Sürücü Destek Sistemleri.
 • Yükseltilmiş oturma konumu ve sportif ergonomi ile BMW X6 M'de her şeyin kontrol altında olduğundan emin olun. Buna rağmen, her işi kendi başınıza halletmek zorunda değilsiniz; bazı işlerinizi Sürücü Destek sistemlerine de devredebilirsiniz. Örneğin otomobili park etme, ya da farları ayarlama konusunda destek alabilirsiniz. BMW ConnectedDrive yenilikleri size birçok farklı durumda yardımcı olur. Maksimum konfor, daha fazla güvenlik.
 • BMW M Serisi X6M Cevre Gorus Kamera Sistemi
 • BMW M Serisi X6M Cevre Gorus Kamera Sistemi
 • ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERA SİSTEMİ.
 • Çevre Görüş Kamera Sistemi Üstten Görünüm, Geri Görüş Kamerası ve Panoramik Yandan Görünüm gibi kamera tabanlı işlevleri içerir. Dış aynalardaki kameralar ve biri önde ve diğer arkada bulunan iki geniş açılı kamera çevrenin 360°'lik panoramik bir görünümünü sunarken, otomobilin ön ve arka alanına ait panoramik görüntüleri de sağlar.
  Üstten Görünüm otomobilin etrafının 360° panoramik görünümünü elde eder ve bu veriyi kullanarak manevranın sağlanması için bilgisayar tarafından hazırlanan kuş bakışı bir görüntü elde edilir. Önde çift böbrek ızgaralar arasındaki geniş açılı Yan Görüş Kamerası ve geniş açılı Geri Görüş Kamerası otomobilin ön ve arka kısmının panoramik bir görünümünü sunar. Gelen Trafik Uyarısı önce görüntünün yan kenarlarındaki sarı çizgiler
 • ve iki yandan gelen herhangi bir trafik varsa sarı renkli bir uyarı üçgeniyle sürücüye yardımcı olur.
  Kamera sistemleri otomobil geri vitese alındığında veya PDC düğmesine ya da Yan Görünüm düğmesine basıldığında etkinleştirilir. Kameralar tarafından yakalanan görüntüler Kontrol Ekranı üzerinde gösterilir. Daha sonra sürücü Geri Görüş Kamerası, Üstten Görünüm veya Panoramik Yan Görünüm özelliği arasından seçim yapabilir. Yan Görünüm, otomobil minimum 15 km/sa hıza ulaştığında otomatik olarak devre dışı bırakılır.
BMW M Serisi X6M Head-Up Display
 • ÖZEL M EKRANLI BMW HEAD-UP DISPLAY.
 • M'e özgü işlevlere sahip tam renkli BMW Head-Up Display, seyahatle ilgili tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak dikkatinin dağılmamasını sağlar. Ekranda hız, navigasyon önerileri, Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti, telefon ve eğlence listelerinin yanı sıra çeşitli sürücü destek sistemi bilgileri ve uyarıları gibi veriler bulunur. Sürücü tek bir düğmeye basarak daha sportif M'e özgü ekrana geçebilir. Dijital hız göstergesiyle birlikte aynı zamanda seçili vites ve çok renkli devir sayacı ile en ideal vites değiştirme anını belirleyen vites değiştirme ışıkları da görüntülenir.
  Ön cama yansıtılan simgeler özellikle yüksek çözünürlüklü ve tam renkli görüntülenir.
 • Görüntünün yansıması, otomobilin 2,3 metre önündeymiş gibi gözükür. Optimal konumlamayla birlikte bu durum, bilgilerin hızlıca ve en az dikkat kaybıyla okunmasını sağlar.
  Projeksiyonun parlaklığı, dış ışık koşullarına otomatik olarak uyarlanır. Ayrıca, gündüz ve gece ayarları mevcuttur ve projeksiyonun yüksekliği ayarlanabilir. Mevcut hıza ve sürücü destek sistemlerinden gelen uyarılara ek olarak hangi bilgilerin görüntüleneceğini sürücü seçebilir.
 • BMW M Serisi X6M Dinamik Isik Spotu
 • BMW M Serisi X6M Dinamik Isik Spotu
 • DİNAMİK IŞIK SPOTU İLE BMW GECE GÖRÜŞÜ.
 • Geceleri bile mükemmel görüş: Dinamik ışık spotu ile BMW Gece Görüşü, geceleri insanların ve büyük hayvanların önemli mesafelerden kolaylıkla algılanmasını sağlar. BMW böbrek ızgaralarına monte edilmiş kızılötesi kamera, otomobilin önündeki görüntüleri Kontrol Ekranına aktarır. Böylelikle görüntü, sürücülerin 300 metreye kadar uzaklıktaki insanları ve hayvanları belirlemesini sağlar.
  Kızılötesi sistem, karanlıkta yayaları ya da hayvanları algıladığı anda ayrı ayrı kontrol edilen iki dinamik ışık spotundan birini parlak ışık etkisi yaratmadan bu nesnenin üzerine yönlendirir. Bu ışık, hem sürücünün hem de ışıkla aydınlatılan kişinin olası tehlikeli bir
 • duruma karşı etkili bir biçimde uyarılmasını sağlar.
  Sürücü, kritik durumlarda standart ekran ve BMW Head-Up Display aracılığıyla ek uyarılar alır. Kaçınılmaz bir çarpışma riski varsa yanıp sönen bir kırmızı simge (hayvan veya insan) görüntülenir. Bununla birlikte akustik bir alarm sesi duyulur ve frenler otomobilin durması için ön hazırlığa geçer. Bu uyarı sistemi, otomobil çalıştırıldığında otomatik olarak devreye girer. Görüntüleme ekranı etkinleştirilmediğinde sistem uyarı verir. Dinamik ışık spotu ile BMW Gece Görüşü, BMW ConnectedDrive'ın sunduğu bir yeniliktir.
 • BMW M Serisi X6M Surus Asistani
 • BMW M Serisi X6M Surus Asistani
 • SÜRÜŞ ASİSTANI.
 • Sürüş Asistanı paketi Şerit Terk Uyarısı, yaklaşma kontrolü ve hafif şehir içi fren özellikli yaya uyarısı gibi kamera tabanlı sistemleri bir araya getirir.
  Şerit Terk Uyarısı şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70km/sa üzerinde hızlarda mevcut şeritten istemeden ayrılma durumunda direksiyonu titreterek sürücüyü uyarır. Şerit değişikliği isteyerek gerçekleştirildiğinde yani sinyal lambası kullanıldığında uyarı etkinleştirilmez.
  Şehir içi fren aktivasyonu özellikli yaklaşma uyarısı fonksiyonu otomobilleri algılarken, şehir içi fren aktivasyonu özellikli yaya uyarı fonksiyonu yayalara tepki gösterir. Öndeki
 • otomobil sert bir fren yaparsa yaklaşma kontrolü uyarısı etkin durumdayken BMW derhal tepki verir. Sistem kademeli olarak çalışır. Önce bir uyarı sembolü görüntülenir, ardından sembol yanıp sönmeye başlar ve sesli bir sinyal işitilir ve son olarak hafifçe fren uygulanır (60km/sa'in altındaki hızlarda yolculuk yaparken). Yaya Uyarısı 10 ila 60km/sa arasındaki hızlarda çalışır ve kaçınılmaz bir tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı yayınlar. Sistem potansiyel bir çarpışma uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Bu fonksiyon karanlık ve sisten etkilenebilir.
BMW M Serisi X6M Serit Degistirme Uyarisi
 • ŞERİT DEĞİŞTİRME UYARISI.
 • 20km/sa veya daha yüksek hızlarda, radar tabanlı Şerit Değiştirme Uyarısı kör noktadaki otomobillerin yanı sıra yan şeritteki araçları da tespit eder. Sürücü dış aynalarda görüntülenen üçgen uyarı sembolü ile kritik alanlar içerisinde otomobil bulunduğu konusunda uyarılır. Bunun yerine sürücü sinyal vererek şerit değiştirme işleminin kasıtlı olarak gerçekleştirdiğini belirtirse, tehlikeli durumlardan direksiyonun titretilmesi ve dış aynalarda yanıp sönen üçgen uyarı sembolüyle haberdar edilir.
 • BMW M Serisi X6M Navigasyon Sistemi
 • BMW M Serisi X6M Navigasyon Sistemi
 • PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.
 • Professional Navigasyon Sistemi şık bir tasarıma ve üstün hizmet çeşitliliğine sahiptir: iDrive işletim konsepti ve dokunmatik iDrive Butonu ile birlikte sorunsuz biçimde BMW'ye entegre edilmiş, basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem; USB arayüzüne sahip hands free kitine, ses kontrolüne, DVD sürücülü BMW Professional Radyoya ve ses dosyaları için 20 GB hafızaya sahiptir. Ayrıca, Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisinin (yalnızca BMW ConnectedDrive Hizmetleri ile birlikte) kullanımını kolaylaştırır. Bölünmüş ekran işlevine sahip yerleşik 10,25 inç renkli LCD ekran (ana ve yardımcı ekran) en iyi şekilde okunabilmesi ve gözden geçirilebilmesi için tasarlanmıştır.
 • iDrive Dokunmatik Butonu

Sistem, sürücünün dokunmaya duyarlı yüzeye navigasyon sistemi için kendi el yazısıyla varış noktasını girmesine olanak veren iDrive Dokunmatik Butonu aracılığıyla sezgisel olarak kullanılır. Sistem, alternatif olarak, doğrudan menü kontrol düğmeleri, sekiz işlevsel yer işareti veya ses kontrolü aracılığıyla da kullanılabilir. Uydu görüntülerini harita arka planı olarak kullanan, seçili manzaraların fotoğraf kalitesinde görüntülerini sunan üç boyutlu harita ekranı sayesinde, navigasyonu kullanmak heyecan verici görsel bir deneyime dönüşür.

 • BMW M Serisi X6M Park Asistani
 • BMW M Serisi X6M Park Asistani
 • PARK ASİSTANI.
 • Tam otomatik Park Asistanı bir BMW'deki en son nesil park konforunu sunar. Bu nesilde sistem ileri veya geri vitesi seçer, direksiyonun kontrolünü üstlenir ve otomatik olarak gaza basar veya fren yapar. Park manevrasından önce sürücü sadece sinyal verir ve park etme sırasında sadece PDC düğmesine basılı tutarak otomatik olarak devreye giren Geri Görüş Kamerasının yardımı ile çevreyi kontrol eder.
 • Manevra tamamlandıktan sonra sistem vitesi P pozisyonuna getirir. Maksimum 35km/sa'e kadar hızlarda ilerlerken ve park edilen otomobillerle aradaki maksimum mesafe 1,5m ise BMW'nin ultrason sezicileri yol kenarına paralel park etmeyi mümkün kılabilecek potansiyel boşlukları göstermek üzere Kontrol Ekranını kullanır.
BMW M Serisi X6M Secici Far
 • BMW SEÇİCİ FAR.
 • BMW Seçici Far özelliği ile gece otomobil sürmek daha rahat ve güvenlidir. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş kabiliyeti sunar. Sistem yoldaki diğer sürücüleri algılar ve onları seçip ayırarak uzun huzmeli far ışığından korur. 400 m'lik bir ışık mesafesi risklerin erken algılanmasını sağlar.