• BİTİŞ ÇİZGİSİ HER ZAMAN GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE.
 • BMW M5 Sedan'ın Sürücü Destek sistemleri.
 • Yenilikçi Sürücü Destek Sistemleri, mükemmel şeffaflık ve ergonominin yanı sıra, sürücünün üzerindeki yükü alarak sürüşü herkes için daha güvenli hale getiriyor.
BMW M Serisi M5 Sedan Surucu Destek
 • iDRIVE DOKUNMATİK BUTONU.
 • iDrive Dokunmatik Butonu, tek elle iDrive sistemini rahatça kontrol etmenizi sağlar. Dokunmatik pad sayesinde varış noktası gibi bilgileri kendi el yazınızla navigasyon sistemine kolayca girebilirsiniz. Çok çeşitli bilgilere ve ayarlara ulaşmanın yanı sıra listeler içerisinde gezinmek için de kullanabilirsiniz.
 • Kullanımı kolaydır ve dokunmatik olarak sezgisel bir biçimde gerçekleşir. Yola olan konsantrasyonunuzu kaybetmenize neden olmadığından büyük bir yardımcıdır. Buton kullanarak çalıştırılan tüm işlevler Kontrol Ekranından rahat bir biçimde görülebilir.
 • M EKRANLI BMW HEAD-UP DISPLAY.
 • M ekranlı ve tam renkli BMW Head-Up Display, sürüşle ilgili tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak tamamen sürüşe odaklanmasını sağlar.
  Navigasyon sisteminden gelen bilgileri, Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti bildirimlerini ve Check Control mesajlarını görüntüler. Aynı zamanda radyo istasyonu, parça adları, telefon rehberi kayıtları ve arama listeleri gibi bilgi/eğlence verilerini de alabilirsiniz.
 • Ön cama yansıtılan simgeler, yüksek çözünürlüklü ve tam renkli görüntülenir; trafik işaretleri gerçekçi görünüme sahiptir. Ön camda görüntülenen bilgi etkili ergonomik özellikleri sağlar ve bağımsız olarak uyarlanabilir.
BMW M Serisi M5 Sedan Surucu Destek
 • BMW GECE GÖRÜŞÜ.
 • Karanlıkta sürüş artık daha güvenli. BMW ConnectedDrive’da bulunan isteğe bağlı BMW Gece Görüşü, karanlıkta görebilir ve sürücüyü farların menzili dışında kalan yaklaşan tehlikelere karşı uyarır.
  BMW böbrek ızgaralarına monte edilmiş kızılötesi kamera, otomobilin önündeki insan ve hayvan görüntülerini doğrudan Kontrol Ekranına aktarır.
  Parlak görünüm sağlayan akıllı erken uyarı sistemi: Kızılötesi seziciler, karanlıkta çarpılabilecek yayaları ya da büyük hayvanları tespit ettiği anda ayrı ayrı kontrol edilen iki Dinamik Işık Spotunu parlak ışık etkisi yaratmadan bu nesnenin üzerine yönlendirir. Bu
 • ışık, hem sürücünün hem de yaklaşan nesnenin olası tehlikeli bir duruma karşı etkili bir biçimde uyarılmasını sağlar.
  Sürücüye tam renkli BMW Head-Up Display üzerinde veya termal görüntüleme ekranı etkinleştirilmişse gösterge panelinde ilave uyarılar gösterilir. Algılanan insan veya hayvanlarla yüksek oranda çarpışma tehlikesi varsa sesli bir alarm çalar ve frenler ani bir hareket için ön hazırlığa geçer.
  Dinamik Işık Spotu ile BMW Gece Görüşü, BMW ConnectedDrive'ın sunduğu bir yeniliktir.
BMW M Serisi M5 Sedan Surucu Destek
 • BMW SEÇİCİ FAR.
 • BMW Seçici Far özelliği ile gece otomobil sürmek daha rahat ve güvenlidir. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş kabiliyeti sunar.
  BMW Seçici Far yoldaki diğer sürücüleri algılar ve onları seçerek uzun huzmeli far ışığından korur. 400 m'lik bir ışık mesafesi risklerin erken algılanmasını sağlar ve yönelimli izleme işlevini geliştirir.
BMW M Serisi M5 Sedan Surucu Destek
 • KAMERA SİSTEMLERİ.
 • BMW M5 Sedan'da entegre kamera sistemleri, girişlerde ve görüş alanının sıkıntılı olduğu trafik durumlarında size daha iyi bir görüntü sunar.
  Çevre Görüş Kamera Sistemi, 270 derecelik panoramik bir görünüm sağlayan, üstten görünüm, yan görünüm ve geri görüş kamerasından oluşur. Sistem, dar yerlere park ederken, manevra sırasında veya görüşün sınırlı olduğu alanlarda yönlendirme sırasında sürücüye yardımcı olur.
  Üstten Görünüm özelliğine sahip Geri Görüş Kamerası yan aynalara ve arkaya monte
 • edilmiş üç kamerayı kullanarak sürücüye otomobilin arka kısmının ve yan bölümlerinin kusursuz bir görüntüsünü aktarır. Bir park alanına manevra yaparken sürücü otomobili kuşbakışıyla görür, böylece otomobilin tam konumunu görebilir.
  Yan Görüş yollardan veya ara sokaklardan çıkarken görüş alanını iyileştirir.
  Geri Görüş kamerası, Çevre Görüş Kamera Sistemi ve Yan Görüş arasında istediğiniz gibi geçiş yapabilirsiniz.
BMW M Serisi M5 Sedan Surucu Destek
 • AKTİF KORUMA.
 • Aktif Koruma, BMW M5 Sedan için güvenlik bileşenleri içerir ve BMW ConnectedDrive'ın önleyici yolcu koruma özelliğidir.
  Ön koltuk emniyet kemerleri bağlandıktan sonra otomobil hareket eder etmez otomatik olarak gerdirilir. Yolda kritik bir durum meydana gelirse ön koltuk emniyet kemerleri gerektiğinde ters yönde gerdirilir. Otomobilde comfort koltuklar varsa ön yolcu koltuğunun sırtlığı dik konuma getirilir. Yan camlar ve varsa açılır tavan kapatılır. Kritik durumlar arasında sürücünün acil durumda fren yapması veya otomobilin önden veya arkadan aşırı şekilde savrulma eğilimi göstermesi yer alır.
 • Otomobilde Yaklaşma Uyarısı veya Fren etkinleştirme özellikli Yaklaşma Uyarısı sistemi olduğunda hareketli veya park halindeki otomobillerle potansiyel çarpışma tehlikesi önceden algılanabilir (sistemin sınırları içinde).Belirli kaza durumlarında sistem sürücünün herhangi bir müdahalesi olmadan otomobili tamamen hareketsiz hale getirebilir. Bu durum ikinci bir çarpışma olasılığını engeller ve ilk çarpışmanın yaratabileceği hasarı en aza indirir.Dikkat Asistanı gösterdiğiniz yorgunluk belirtilerini izler. Sistem direksiyon tepkisini analiz eder ve Kontrol Ekranında sürücünün mola vermesini tavsiye eden bir mesaj görüntüleyerek düzensiz sürüş davranışına tepki gösterir.