• SINIRSIZ SÜRÜŞ KEYFİ.
 • BMW 4 Serisi Cabrio'nun sürüş dinamikleri.
 • Sürüş dinamiklerini en saf formuyla keşfedin. BMW 4 Serisi Cabrio ile özgürlük isteğiniz her sürüşte canlanır. Tüm bunlar sizi güvenilir şekilde rotanızda tutan ve sportif, çevik bir sürüşe eğiliminiz olsa bile size maksimum güvenlik sunan BMW'nin yenilikçi teknolojileri sayesinde gerçekleşir.
BMW 4 Serisi Cabrio Surus Dinanmikleri
BMW 4 Serisi Cabrio Surus Dinanmikleri
BMW 4 Serisi Cabrio Surus Dinanmikleri
 • 8 İLERİ STEPTRONIC ŞANZIMAN.
 • BMW EfficientDynamics'in temel bir öğesi olan 8 ileri Steptronic şanzıman, dinamik performans ve verimlilik açısından yeni standartları belirler. Viteslerin özellikle hassas şekilde ayarlanmış kademeleri, düşük hızlardan yüksek hızlara kadar optimum güç dağıtımı sağlar. Bu da yakıt tüketimini azaltırken, daha fazla sportif sürüş ve dinamik performansın keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Özellikle yüksek hızlarda, ek vitesler motor devrini azaltarak yakıt tüketimi ve motor gürültüsünü de azaltır.
  Dönüştürücü debriyaj, manuel vites moduna geçiş yapıldığında bile bu duruma katkıda bulunur. Yüksek motor devri geçişleri ve hassas şanzıman ayarı ile bir araya gelerek, vites
 • geçiş konforunu artırır ve gürültüyü belirgin şekilde azaltır.
  BMW EfficientDynamics tarafından sunulan 8 ileri Steptronic şanzıman sayesinde Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla yeni Önsezili Hareketli Aksam ile otomobilin performansını artırmak mümkündür. "Sport" modunda, şanzıman yönetimi rotanın özelliklerine göre daha dinamik ve daha anlık bir tepki sunmak üzere navigasyon sisteminden gelen verileri kullanır. Adından da anlaşılacağı gibi "Comfort" modu, daha az sayıda vites değişimiyle konfora yönelik bir vites değiştirme programı sunar.
BMW 4 Serisi Cabrio Surus Dinanmikleri
BMW 4 Serisi Cabrio Surus Dinanmikleri
 • SÜRÜŞ DENEYİMİ KONTROLÜ.
 • Sürüş Deneyimi Kontrolü, size standart motor ve şanzıman ayarları için COMFORT Modu, verimliliğe yönelik olarak ECO PRO modu ve çok daha dinamik bir sürüş için SPORT Modu arasından seçim yapabilme seçeneği sunar.
 • ECO PRO Modu

Ekonomik ECO PRO Modu, karakteristik gaz pedalı ve şanzıman özelliklerini uyarlarken ısıtma/klima stratejisini de yeniden düzenler. ECO PRO Modu sürücünün yakıt tüketimini yüzde 20'ye kadar azaltmasına yardım eder. Seyir fonksiyonu (yalnızca Steptronic şanzımanla), İleri Rota Asistanı ve ECO PRO Rota (ikisi de yalnızca Professional Navigation Sistemi ile birlikte sunulur) gibi ek fonksiyonlar daha fazla tasarruf yapılmasını mümkün kılar.

 • ECO PRO Rota

ECO PRO Rota fonksiyonu da yakıtı ekonomik olarak kullanmanıza yardımcı olur. Size trafik hacmi, kişisel sürüş stili ve yerel koşullara bağlı olarak, verimlilik açısından optimize edilmiş bir rota sunar.

BMW 4 Serisi Cabrio Surus Dinanmikleri
BMW 4 Serisi Cabrio Surus Dinanmikleri
BMW 4 Serisi Cabrio Surus Dinanmikleri
 • ADAPTİF M SÜSPANSİYON.
 • Çok daha dinamik bir kullanım için ideal süspansiyon; Adaptif M Süspansiyonda yer alan elektronik olarak kontrol edilebilen amortisörler sürüş stiline ve yol koşullarına uyum sağlar. Amortisör karakteri Sürüş Deneyimi Kontrolü kullanılarak değiştirilebilir.
  Sürüş Deneyimi Kontrolü aracılığıyla Sport Modu seçildiğinde, fark edilir derecede daha sert bir amortisör ayarı etkinleştirilir. Sport+ modunda, Dinamik Denge Kontrolü (DSC) daha dinamik sürüş için yerini Dinamik Çekiş Kontrolüne (DTC) bırakır.
 • DEĞİŞKEN SPOR DİREKSİYON.
 • Servotronic özellikli değişken spor direksiyon, en düşük seviyede efor harcayarak direkt ve çevik bir sürüş karakteri elde edilebilmesini mümkün kılar. Direksiyon oranını mevcut hızdan bağımsız olarak değiştirerek tepki verir. Böylelikle özellikle keskin bir direksiyon açısı için gereken direksiyon hareketini azaltır. Bu durum özellikle keskin virajlarda ve eğimlerde ya da bir engelden kaçınmak üzere direksiyonu kırarken çevikliği artırır.
 • Aynı zamanda park, dönüş ve manevralar sırasında konfor seviyesini artırır. Dar direksiyon açılarında sistem kusursuz bir yönlendirme dengesi ve çok üst düzey bir direksiyon hassasiyeti sunar.