• İŞİ GÜVENİLİR YARDIMCILARA DEVREDİN.
 • BMW M6 Gran Coupé'de BMW ConnectedDrive sürücü destek sistemleri.
 • Yolculuğunuz sırasında farklı yöntemlerle size destek verecek çeşitli yenilikçi teknolojiler üst düzey konfor ve güvenliği garanti eder. Bu, her şeyden önemlisi, zahmetsiz sürüş keyfine odaklanabilmenizi mümkün kılar.
 • BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
 • BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
 • BMW GECE GÖRÜŞÜ.
 • Kişi tanıma özellikli BMW Gece Görüşü, uzun farkların ışık mesafesini aşarak geceleri insanların ve büyük hayvanların oldukça uzak bir mesafeden tanımlanmasını sağlar.
  BMW böbrek ızgaralarına monte edilmiş kızılötesi kamera, otomobilin önündeki görüntüleri Kontrol Ekranına aktarır. Bu da sürücülerin yaklaşık 300 m.'ye kadar mesafeden insanları ve hayvanları tanımasını sağlar.
  Otomobil hızını ve direksiyon açısını da dikkate alan sistem aynı zamanda belirlenen nesnelerin gerçek bir risk oluşturup oluşturmadığını da hesaplar. Büyük bir tehlike
 • durumunda, video görüntüsünde ve BMW Head-Up Display'de yanıp sönen kırmızı bir simge (insan veya hayvan) görüntülenir. Bununla birlikte akustik bir alarm sesi duyulur ve frenler otomobilin durması için ön hazırlığa geçer.
  Bu uyarı sistemi, otomobil çalıştırıldığında otomatik olarak etkinleşir. Bir tehlike durumunda görüntüleme ekranı etkinleştirilmediğinde sistem uyarı verir. Kişi tanıma özellikli BMW Gece Görüşü, BMW ConnectedDrive'ın sunduğu bir yeniliktir.
BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
 • ÖZEL M EKRANLI BMW HEAD-UP DISPLAY.
 • M'e özgü işlevlere sahip tam renkli BMW Head-Up Display, seyahatle ilgili tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına yansıtarak tamamen sürüşe odaklanmasını sağlar. Ekranda hız, navigasyon önerileri, Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti, telefon ve eğlence listelerinin yanı sıra çeşitli sürücü destek sistemi bilgileri ve uyarıları gibi veriler bulunur. Sürücü tek bir düğmeye basarak daha sportif M'e özgü ekrana geçebilir. Dijital hız göstergesiyle birlikte aynı zamanda seçili vites ve çok renkli devir sayacı ile en ideal vites değiştirme anını belirleyen vites değiştirme ışıkları da görüntülenir.
  Ön cama yansıtılan simgeler özellikle yüksek çözünürlüklü ve tam renkli görüntülenir.
 • Görüntünün yansıması, otomobilin 2,3 metre önündeymiş gibi gözükür. Optimal konumlamayla birlikte bu durum, bilgilerin hızlıca ve en az dikkat kaybıyla okunmasını sağlar. Projeksiyonun parlaklığı, dış ışık koşullarına otomatik olarak uyarlanır. Ayrıca, gündüz ve gece ayarları mevcuttur ve projeksiyonun yüksekliği ayarlanabilir. Mevcut hıza ve sürücü destek sistemlerinden gelen uyarılara ek olarak hangi bilgilerin görüntüleneceğini sürücü seçebilir.
BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
 • ÇEVRE GÖRÜŞ KAMERA SİSTEMİ.
 • Çevre Görüş Kamera Sistemi Üstten Görünüm, Yandan Görünüm ve Geri Görüş Kamerası gibi kamera tabanlı işlevleri içerir. Dış aynalarda kameralar ve geri görüş kamerası otomobilin 270° derece çevresinin görünümünü sunar.
  Üstten Görünüm daha rahat bir manevra için otomobilin yan kısımlarındaki alanı görüntüler. Yan Görünüm çıkışlar veya karmaşık kavşaklar gibi görüşün zayıf olduğu yerlerde daha güvenli şekilde yol almanızı sağlar. Otomobilin sol ve sağ önünde yer alan iki dijital kamera otomobilin önündeki trafiğin durumunu izler. Bu özellik karşıdan gelen
 • trafiğin erken tespit edilebilmesini ve sürücünün uygun şekilde tepki verebilmesini mümkün kılar. Yan Görünüm otomobil 15 km/sa hıza ulaştığında otomatik olarak devre dışı bırakılır. Daha sonra sürücü Geri Görüş Kamerası, Üstten Görünüm veya Yan Görünüm özelliğini etkinleştirmek üzere seçimini yapabilir.
  Kamera sistemleri otomobil geri vitese alındığında veya PDC düğmesine ya da Yan Görünüm düğmesine basıldığında etkinleştirilir. Görüntü, Kontrol Ekranında görüntülenir.
 • BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
 • BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
 • BMW SEÇİCİ FAR.
 • BMW Seçici Far özelliği ile gece otomobil sürmek daha rahat ve güvenlidir. Diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasına neden olmadan karanlıkta mükemmel bir görüş kabiliyeti sunar. Sistem yoldaki diğer sürücüleri algılar ve onları seçip ayırarak uzun huzmeli far ışığından korur. 400 m'lik bir ışık mesafesi risklerin erken algılanmasını sağlar ve yönelimli izleme işlevini geliştirir.
 • BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
 • BMW M Serisi M6 Gran Coupe Surucu Destek
 • PROFESSIONAL NAVIGATION SİSTEMİ.
 • Professional Navigation sistemi, zarif bir tasarıma ve üstün servis çeşitlerine sahiptir: Kullanımı kolay navigasyon sistemi, iDrive Butonu ve Kontrol Ekranı kullanım konseptlerine mükemmel bir biçimde entegre edilmiştir. Sistem; USB arayüzüne sahip hands free özelliğine, ses kontrolüne, DVD sürücülü BMW Professional radyoya ve ses dosyaları için 20 GB hafızaya sahiptir. Bununla birlikte sistemde çevrimiçi alternatif rotalar ve müzik veritabanı görüntülenebilir. En popüler POI'ler (ilgi çekici noktalar), POI menüsünde yapılan arama sıklığına göre semboller (benzin istasyonu, otel vb.) halinde listelenir. Bölünmüş ekran işlevine sahip, sabit, yüksek çözünürlüklü 10,2 inç renkli ekran
 • en üstün okunabilirlik ve netlik seviyesini sağlar.
  Sistem, sürücünün dokunmaya duyarlı yüzeye kendi el yazısıyla varış noktasını girmesine olanak veren iDrive Dokunmatik Butonu aracılığıyla sezgisel olarak kullanılır. Sistem, alternatif olarak, doğrudan menü kontrol düğmeleri, sekiz işlevsel yer işareti veYA ses kontrolü aracılığıyla da kullanılabilir. Harita arka planı olarak uydu görüntüleri içeren, seçili manzaraların fotoğraf kalitesinde görüntülerini sunan üç boyutlu harita ekranı sayesinde, navigasyonu kullanmak heyecan verici görsel bir deneyime dönüşür.