BMW i Serisi i3 Menzil ve Sarj
 • GİDECEĞİNİZ YERE GÜVENLİ BİR YOL ARKADAŞIYLA VARIN.
 • BMW i3 için menzil ve şarj,günlük kullanım için idealdir.
 • GİDECEĞİNİZ YERE GÜVENLİ BİR YOL ARKADAŞIYLA VARIN.
 • BMW i3 için menzil ve şarj,günlük kullanım için idealdir.
 • BMW i, sürdürülebilir elektrikli mobilitenin geliştirilmesini sistematik olarak destekler ve günlük kullanım için daha kullanışlı hale getirir. Mevcut 60 amper-saat'lik BMW i3'e ek olarak, batarya kapasitesi 94 amper-saat olan ikinci bir daha uzun menzilli model de bulunur. BMW i3 (60 Ah) günlük kullanımda 130 km'ye kadar düzenli bir hareket alanı sunarken (Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü NEDC: 190 km), BMW i3 (94 Ah) ise maksimum 200 km uzaklıktaki varış noktalarına ulaşmanıza olanak tanır (NEDC: 300 km). Bu özellik BMW i3'ü şehirde geçirdiğiniz tüm anlarda güvenilir bir yol arkadaşı haline getirirken, aynı zamanda ev ile ofis arasındaki günlük yolculuklarınızda, ara sıra kullandığınız alternatif rotalar da dahil olmak üzere mükemmel bir mobilite çözümü sunar.
 • Bireysel menzilinizi menzil hesaplayıcıyla belirleyebilirsiniz.
  Enerji rezervi tükeniyorsa, BMW i3'ün şarj edilmesi işi halleder. Otomobili park halinde bıraktığınız zamanı, otomobili standart şarj kablosuyla (Mod 2) veya BMW i Wallbox ya da BMW i Wallbox (pro) ile evde, gece boyunca birkaç saat içerisinde şarj etmek için kullanın. BMW i3'ü ne kadar süreyle şarj etmeniz gerektiğini öğrenmek için hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz.
BMW i Serisi i3 Menzil ve Sarj
 • SÜRÜCÜ PROFİLLERİ.
 • BMW i3 artık iki model seçeneğiyle birlikte sunuluyor. Bunlardan biri günlük kullanımda düzenli olarak maksimum 130 km menzile sahip BMW i3 (60 Ah) (Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü NEDC: 190 km), diğeri ise, kullanım alanı maksimum 200 km olan BMW i3 (94 Ah) modelidir (NEDC: 300 km).
  Şehir içi ve Ev/İş Yeri olmak üzere iki sürücü profili, BMW i3 (60 Ah) ve BMW i3 (94 Ah)'ün
 • yaz ve kış aylarındaki tipik kullanımını temsil eder. Şehir içi profili, şehir içerisindeki gezintilere yöneliktir; bu nedenle sık enerji kazanım safhaları ve duraklamalar mevcuttur. Bu sık yavaşlamalarla birlikte, profil 0 ve 60km/sa arasında tipik sürüş hızlarını içerir. Ev/İş Yeri profili, yoğun şehir içi trafiğinde geçirilen sürenin üçte birini, kırsal yollarda geçen sürenin üçte birini ve otobanlardakinin üçte birini temel alır. Profile bağlı olarak, Range Extender özellikli BMW i3'ün menzili maksimum 10 kilometre değişiklik gösterebilir.
BMW i Serisi i3 Menzil ve Sarj
 • MENZİL.
 • Çoğu kişi düşündüğünden çok daha az mesafede otomobil sürer. Ortalama olarak günde 35 ile 45 km arası seyahat ederiz. BMW i3 artık iki model seçeneğiyle birlikte sunuluyor. Bunlardan biri günlük kullanımda düzenli olarak maksimum 130 km menzile sahip BMW i3 (60 Ah) (Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü NEDC: 190 km), diğeri ise, kullanım alanı maksimum 200 km olan BMW i3 (94 Ah) modelidir (NEDC: 300 km). Her iki model de ortalama günlük sürüş mesafesini üç veya dört kat aşar. Yine de hiçbir şeyi şansa bırakmayız. Güvenilir bir program, menzili hassas bir şekilde belirleme açısından önemli olan tüm faktörleri analiz eder. Sürüş stili, topografi, hava sıcaklığı, sürüş modu, rota planlaması ile birlikte klima ve
 • ısıtma da menzil hesaplanmasına dahil edilir. Bu, kullanım alanına ilişkin olarak her zaman kesin bilgiye sahip olacağınız, gideceğiniz yerlere rahatça ve güvenli bir şekilde ulaşbileceğiniz anlamına gelir.

  Gerekli olması halinde, Range Extender sürüş keyfinizi daha da artırabilir. Küçük ve sessiz iki silindirli benzinli motor, gerektiğinde devreye girerek batarya şarjının sabit bir seviyede kalmasını sağlayan bir jeneratörü çalıştırır.
 • Isı pompası sistemi ile havayı sürüş menziline dönüştürme

Elektrikli otomobiller yanmalı motor tarafından üretilen fazla ısı enerjisini kullanamayacaklarından elektrikle ısıtılmak zorundadır. Bunun sürüş menzili üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Bu yüzden otomobilin etrafındaki havadan enerji üretme konusunda özellikle etkili, yenilikçi bir ısı pompası sistemi geliştirdik. Otomatik olarak etkinleştirilen opsiyonel ısı pompası sistemi geleneksel ısıtma sistemlerine kıyasla enerji verimliliğini maksimum %50 oranında artırabilir. Sıcaklığın konforlu bir seviyede tutulmasının yanı sıra dışarısının sıcaklığına bağlı olarak sürüş menzili de maksimum %30 oranında artırılabilir.

 • Sürüş modları sizi gideceğiniz yere ulaştıran verimliliği sunar

Menzili artırma söz konusu olduğunda, BMW i3 ile siz de direksiyon başındasınız. Standart COMFORT ayarında menzil maksimum 200km'dir. Sürüş deneyimi düğmesini ECO PRO veya ECO PRO+'a getirerek menzili artıracak iki verimli sürüş modunu seçebilirsiniz.

 • Her zaman BMW i3 otomobilinize bağlı BMW i Remote Uygulaması

Elektrikli mobilitenin modern çağı, daha önceleri gerçekleştirilebileceği düşünülmeyen birçok olasılık da dahil olmak üzere yeni olanaklara kapı açar. BMW i Remote Uygulaması, BMW i3'ünüzü akıllı telefon veya akıllı saat aracılığıyla her yerden kontrol altında tutar. İstediğiniz zaman batarya şarj seviyesini ve elektrikli sürüş menzilini kontrol edebilirsiniz. BMW i3'ünüz bir şarj istasyonuna bağlıysa şarj işlemini uzaktan takip edebilirsiniz. BMW i3'ünüzün doğru sıcaklıkta ve tam şarj edilmesi gerektiği kalkış zamanını ayarlayabilirsiniz. İsterseniz, uygulamadan sürüş verimliliğinizi değerlendirmesini de isteyebilirsiniz.

 • Dinamik menzil ekranı ile doğruluk sizi her yere ulaştırır

Menzil ekranı, size mutlak bir kesinlikle herhangi bir zamanda ne kadar menzil kaldığını göstermek amacıyla BMW i3 için dikkatle yeniden tasarlanmıştır. Bu kulağa basit bir şey gibi gelebilir; ancak gerçek zamanlı olarak birçok temel faktörü değerlendirmek için karmaşık bir yazılım gerekir. Bunlar arasında kişisel sürüş davranışı, çevrenin topografyası, sıcaklıklar, seçilen sürüş modu, planlanan rota ve klima ile ısıtma sisteminin kullanımı bulunur ve işlem saniyeden daha kısa bir sürede gerçekleştirilir. Bunun sonucunda, son derece doğru, sürüş modelinin ve çevresel faktörlerin etkisinin daha iyi anlaşılmasını sağlayan bir dinamik menzil göstergesi elde edilir.

 • BMW i Serisi i3 Evde Sarj
 • BMW i Serisi i3 Evde Sarj
 • EVDE ŞARJ.
 • Heyecan verici sürüş keyfi, aslında şarj işlemi sırasında başlar. BMW i3'ünüzün batarya rezervi azaldığında otomobilinizi evde rahatlıkla şarj edebilirsiniz. BMW i3'ü standart şarj kablosuyla 203 volt'luk geleneksel bir ev tipi prize bağladığınızda, yüksek gerilimli batarya tam kapasitesinin %80'ini sekiz saatten kısa sürede geri kazanır.
  Kurulum hizmetimizin sizin için kurmaktan memnuniyet duyacağı BMW i Wallbox veya BMW I Wallbox (pro) ile, şarj işlemi daha da hızlı ve kolay olacaktır. Tasarıma bağlı olarak,
 • BMW i3'ünüzü üç saatten kısa süre içinde kapasitesinin %80'ine kadar şarj etmek mümkün olacaktır. Bu, BMW i3 (94 Ah) için yeni BMW i Wallbox'ın maksimum 11 kW'lık oldukça yüksek şarj kapasitesi sayesinde mümkün olur.
  Ayrıca evde kullanım için tasarlanan bu dolum istasyonu, hızlı şarj ve çok daha fazla sürdürülebilirlik için size kendi ürettiğiniz yeşil elektrik ve güneş enerjisini kullanma olanağı sunar.

BMW i WALLBOX.

Hızlı.Güvenli.Verimli

BMW i Serisi i3 Tasarim
 • TASARIM
 • Yeni BMW i Wallbox, yeni tasarımı ve yüksek kaliteli malzemeleriyle etkileyicidir.

  Günlük kullanım sırasında, evde şarj istasyonu olağanüstü bir işlevsellik sunar. Kompakt boyutları, işlevsel tasarımı ve uzun kablosu, kullanımını ve şarj işlemini basitleştirir.
BMW i Serisi i3 Sarj Islemi
 • ŞARJ İŞLEMİ
 • Şarj işleminin otomatik olarak başlaması için şarj kablosunun fişe takılması yeterlidir.

  Şarj verimi tek aşamalı modda 7,4 kW'ye, üç aşamalı modda ise 11 kW'ye kadar çıkar. Bu, BMW i3'ünüzü üç saatten kısa bir süre içinde tam kapasitesinin %80'i kadar şarj edebileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, şarj işlemi, otomatik olarak sağlanan standart şarj kablosuna göre daha hızlı ve daha kolaydır.

  Şarj işlemi sırasında otomobilinizde ön ısıtma veya soğutma işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu işlem için gereken enerji, otomobilin bataryası tarafından sağlanmaz, dolayısıyla menzilinizi en üst seviyeye çıkarır.
BMW i Serisi i3 Kurulum
 • KURULUM
 • BMW i Kurulum Hizmeti'nin avantajından yararlanın.

  Bu güvenilir ve kişiselleştirilmiş çözüm, evinize ya da garajınıza uzman kurulum hizmetini, bir şarj istasyonunu ve kurulum denetimini içerir.

  Kurulum denetimi sırasında, vasıflı uzmanlar BMW i Wallbox için olası bağlantıları kontrol eder. BMW i Wallbox takıldıktan sonra nasıl kullanacağınız hakkında talimatlar verilir. 24 ay garantiyle güvenli çalışma garanti edilir.

  Online Ön Kontrol, bireysel durumunuzun BMW i Wallbox kurulumuna uygun olup olmadığını sizin kontrol edebilmenizi sağlar.
TARASIM
ŞARJ İŞLEMİ
KURULUM.

BMW i WALLBOX (PRO).

Akıllı. Sürdürülebilir. Çok işlevli.

 • TASARIM
 • Daha iyi şarj hızı ile Akıllı ev ve enerji yönetim sistemlerine akıllı bağlantı sağlayan BMW i Wallbox (Pro), üstün kalitede tasarımı maksimum işlevsellikle bir araya getirir.
 • BMW i Wallbox (Pro), şarj işlemini kontrol edebilmenizi sağlayan ve aynı zamanda tüketim verileri hakkında size kusursuz bir genel bakış sunan 7 inçlik bir dokunmatik ekran aracılığıyla kullanılır. Bir PIN kodu, wallbox'ınızı yetkisiz erişime karşı korur. Yüksek kablo bağlantısı sayesinde şarj işlemi standart yakıt pompasından yakıt ikmali yapmak kadar kolaydır. BMW i Wallbox Pro'nun şarj kablosunun ideal uzunluğu zeminle teması önler ve kabloya takılma riskini en aza indirir. Cazip LED fiber optik şeritler mevcut şarj durumunu gösterir.
 • ÇALIŞMA KONSEPTİ
 • Entegre 7 inçlik dokunmatik ekran BMW i Wallbox (Pro)'nun merkezi kumanda öğesidir ve kendi bireysel ayarlarınızı seçmenize izin verir. Açık alanda, her türlü hava koşulunda ve hatta eldiven takıyor bile olsanız kullanmak mümkündür. Wallbox'a yaklaşır yaklaşmaz bir mesafe sensörü otomatik olarak tepki gösterir ve ekranı etkinleştirir.

  Monitör mevcut tüketim verilerinizin yanı sıra önceki şarj döngüsü hakkında da bilgi verir..

  BMW i Wallbox (pro)'nuzu ev şebekenize entegre etmek isterseniz, BMW i Wallbox Remote Uygulaması, tüm işlevlerin bir akıllı telefon veya tablet üzerinden uzaktan kumanda edilebilmesini sağlar.
 • ŞARJ İŞLEMİ
 • Yalnızca şarj kablosunu takmanız yeterlidir, şarj işlemi kişisel tercihlerinize göre otomatik olarak başlar.

  Maksimum 7,4kW'a kadar şarj hızıyla BMW i Wallbox (pro) elektrikli ve hibrit otomobillerin hızlı şekilde şarj edilmesini destekler. BMW i3'ün yüksek gerilimli bataryası üç saatten daha kısa bir sürede tüm kapasitesinin %80'i oranında şarj edilebilir.

  Otomobilinizin ne tür elektrik enerjisiyle güçlendirileceğine siz karar verin. Enerji ölçere sahip BMW i Wallbox Pro'nun akıllı şarj işlevi, şarj işleminde örneğin emisyonsuz mobiliteye yönelik özel bir enerji kaynağı olarak ev tipi güneş enerjisi sistemi gibi evde kendi ürettiğiniz elektriğin kullanılmasını sağlar. Evde üretilen enerji mevcut değilse BMW i Wallbox (pro) otomatik olarak şebekeden gelen elektriği kullanır.
 • EVE TÜKETİLEN ELEKTRİK.
 • Opsiyonel BMW i Wallbox (pro) enerji ölçer, bağımsız güneş enerjisi biriminizi otomobilinizin şarj işlemine entegre eder. BMW i Wallbox Pro mevcut güneş enerjisi sistemine uygun olarak şarj işlemini optimize eder; böylece en üst seviyede emisyonsuz elektromobiliteyi mümkün kılar.

  BMW i evde üretilen enerjiyi premium güneş enerjisi üreticileri ile birlikte kullanabilmenizi sağlar. İş ortaklarımız, evinizin veya garajınızın çatısında kullanabileceğiniz size özel güneş enerjisi çözüm paketlerinin yanı sıra eksiksiz güneş enerjili sundurma tekliflerini de sunacaktır. Burada iş ortağımız Solarwatt GmbH'nin bağımsız güneş enerjisi çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.
 • KULLANICI YÖNETİMİ.
 • BMW i Wallbox (pro) kullanıcı yönetimi sayesinde elektrik tüketiminizi izleyebilirsiniz.

  Otomobilinizi iş amacıyla kullanıyorsanız, entegre bir fonksiyon, gider muhasebesi açısından ideal bir şekilde bu elektriğin ayrıca kaydedilebilmesini mümkün kılar.

  Belirli bir kullanıcı hesabına ait elektrik tüketiminin detayları doğrudan BMW i Wallbox (pro) tarafından bir e-postayla iletilir.
 • ŞARJ YÖNETİMİ
 • Entegre şarj yönetimi sayesinde, BMW i Wallbox (pro) ev tarafından ne kadar elektriğin kullanıldığını algılar ve şarj performansını otomatik olarak uyarlar.

  Bu durum evinizdeki tüm elektrikli aletlere uygun olarak maksimum şarj verimliliğini sağlar.

  Net, kolay okunabilir dokunmatik ekran, evin elektrik sisteminden ne kadar güç çekildiğini gösterir.
 • KURULUM
 • BMW i Kurulum Hizmeti'nin avantajından yararlanın.

  Bu güvenilir ve kişiselleştirilmiş çözüm, evinize ya da garajınıza uzman kurulum hizmetini, bir şarj istasyonunu ve kurulum denetimini içerir.

  Kurulum denetimi sırasında, vasıflı uzmanlar BMW i Wallbox için olası bağlantıları kontrol eder. BMW i Wallbox takıldıktan sonra nasıl kullanacağınız hakkında talimatlar verilir. 24 ay garantiyle güvenli çalışma garanti edilir.

  Online Ön Kontrol, bireysel durumunuzun BMW i Wallbox kurulumuna uygun olup olmadığını sizin kontrol edebilmenizi sağlar.
TARASIM
ÇALIŞMA KONSEPTİ
ŞARJ İŞLEMİ.
EVDE TÜKETİLEN ELEKTRİK.
KULLANICI YÖNETİMİ.
ŞARJ YÖNETİMİ.
AKILLI EV SİSTEMİ.
KURULUM.
 • EV-DIŞI ŞARJ.
 • BMW i3'ünüzle dışarı çıkmak için birçok iyi neden vardır ve hatta bataryayı dışarıda şarj etmek için de birçok olanak mevcuttur. BMW i3 ile hem alternatif akım (AC) hem de doğru akım (DV) içeren ev-dışı şarj istasyonlarını kullanabilirsiniz. Bu durum esnekliği artırmanın yanı sıra otomobilinizi mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde şarj edebilmenizi de sağlar. Bir DC ev-dışı şarj istasyonunda sabit, güçlü bir akım doğrudan yüksek gerilimli bataryaya aktarıldığından BMW i3'ün 30 dakikadan daha kısa bir sürede kapasitesinin %80'i
 • oranında şarj edilebilmesi mümkündür. Herhangi bir DC şarj istasyonu yoksa BMW i3'ünüzü üç saatin altında bir sürede kapasitesinin %80'i oranında bir AC şarj istasyonunda şarj edebilirsiniz. Bu yolla ev-dışı şarj istasyonları, gece verimli şarj işlemine yönelik olarak veya otomobilin uzun süreyle park halinde kalacağı zamanlardaki şarj işlemi için uygun hale gelir.
 • ChargeNow: En üst düzeyde elektrikli sürüş keyfi

Sezgisel kontrolleri ve Chargenow mobilite hizmeti sayesinde bu ağa bağlantı son derece kolaydır. Bunun nedeni, ChargeNow'un farklı tedarikçiler tarafından işletilen şarj istasyonlarını tek bir ağ içinde toplamasıdır. Bu durum, istasyonları belirlemeyi ve rotanız üzerinde BMW i3'ünüzün enerjisini yenilemeyi daha kolay ve daha hızlı hale getirir. BMW i ConnectedDrive, yakınınızdaki tüm serbest şarj istasyonlarını otomobilinizi navigasyon ekranının yanı sıra akıllı telefonunuzda ve ChargeNow web sitesinde görüntüler. Türkiye’deki ChargeNow hizmetini “Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.” vermektedir.

Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu.

 • BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
 • Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
 • CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 0
 • kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12,9
 • BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
 • Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0
 • CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 0
 • kWsa/100 km'de güç tüketimi: 12.6 / 13.1*
 • Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (60 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
 • CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 13
 • kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 13,5
 • Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6
 • Range Extender özelliğine sahip BMW i3 (94 Ah) için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
 • CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 12
 • kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,3 / 11,9**
 • Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 0,6
 • Plug-In Hybrid BMW eDrive özellikli BMW i8 için güç tüketimi ve CO2 emisyonu:
 • CO2 emisyonu, (gr/km) (ortalama): 49
 • kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,9
 • Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,1
 • * Jant grubu 2: 20 inç Stil 431
 • ** Jant grubu 2: 20 inç kış lastikleri
 • kWsa/100 km'de güç tüketimi (ortalama): 11,9
 • Yakıt tüketimi, (l/100 km) (ortalama): 2,1
 • Yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve güç tüketimi değerleri, seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır.
 • Sürüş menzili birçok faktöre dayanır; bunlar arasında özellikle kişisel sürüş tekniği, seçili güzergah, hava koşulları, ısıtma/soğutma kullanımı ve önceden ayarlama yer alır.
 • Yakıt tüketimi, AB 80/1268/EWG tarafından belirlenen standart sürüş normlarına göre saptanır. Bu değer; sürüş tarzı, yükleme, yol şartları, trafik yoğunluğu ve akışı, hava şartları, lastik hava basıncı gibi birçok faktörle ilişkili olan ortalama yakıt tüketimi değeriyle aynı değildir 1, 73760 Ostfildern, Almanya.