YENI RANGE ROVER / İkonik Tasarım


Range Rover, markanin var olan tasarim elemanlarinin yepyeni bir yorumdan gelistirilmis olan pürüzsüz ve zarif bir sekilde sahiptir. Bir yandan Range Rover marka bir araç oldugu hemen anlasilirken, bir yandan da ikonik tasariminin cesur bir evrim geçirmesi yoluyla ileriye dogru büyük bir adim atilir.

Ikonik Tasarimin Modern Yorumu 

Range Rover' in ikonik cazibesinin merkezinde, kendini belli eden siluetinden kabininin güçlü yapisina kadar sahip oldugu tasarim bulunur. Range Rover gelistirilirken, tasarimcilar bu zengin mirastan faydalanmakla beraber, yeni nesil Range Rover müsterilerinin de ilgi çekici bulacagi yepyeni bir vizyon olusturmak için yola koyuldular.

Modern Aerodinamik Form

Range Rover' in kendine özgü tasarimi üzerine kurulan siluet, simdi biraz daha ince ve eskisinden daha kivrimli. Aerodinamik performansi optimize etmek için, 170 yila es deger islemci süresi harcandi. Erisim modunda 20 mm daha alçak olan tavaniyla, Range Rover su ana kadar üretilen en aerodinamik model.

Fark Yaratan Tasarim Detaylari

Tasarimcilar, klasik tasarim elemanlarinin modern bir yorumunu gelistirmek için, diger alanlarda sinifinin en iyisi olan yenilikleri dikkate alirlar. Kendine özgü ön farlar, bir fotograf makinesi lensinin teknik biçiminden esinlenerek tasarlanmistir. Imza niteligindeki istiridye kabugu biçiminde motor bölümü kapagi, yüzer tavan, yan çamurluk havalandirmalarinin biçimi ve arka lambalarin deseni de Range Rover ruhunu özünü yansitir.

" Çizgi " Tasarim Prensibi 

Range Rover, mükemmel sekilde dengeli oranlara sahiptir. Markanin üç klasik çizgisi olan alt vurgu grafigi, tavan çizgisi ve aracin etrafini saran orta çizgi, bu modele kendine özgü bir denge hissi ve baskalariyla karistirilmasi mümkün olmayan bir form sunar. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Canlı Destek