Kosifler Oto


BMW X5 xDrive25d / Dış Tasarım


Dinamik ve dik orantilariyla BMW X5'in üçüncü neslinin bir BMW X modeli oldugu aninda anlasilir. Bununla birlikte olaganüstü görünümü ve karsi konulamaz çok yönlülügünü daha fazla vurgulayan çok sayida yeni tasarim özelliklerine sahiptir.

Optimize edilmis tasarimin önemli bir unsuru, aerodinamiklere odaklanmasidir. Ön tasarim, arka tasarim ve yanlardaki göz alici unsurlar sayesinde, biçim ve islevsellik ideal sekilde birlestirilmistir. Genis hava girisleri, ön rüzgarlikta yer alan Hava Perdesi, ön tekerlek çamurluklarinda yeni gelistirilen Havalandirmalar; BMW X5'in sportif karakterini ön plana çikarirken, ayni zamanda yakit tüketimi ve CO2 emisyonunu azaltir.

Aerodinamik biçimler arka tasarim boyunca da devam eder. D-sütununda yer alan Hava Kanadi, otomobile genis bir görünüm kazandirmanin yani sira hava akisini iyilestirir.

Ön tasarimda, BMW böbrek izgaralarinin düz, genis tasarimi BMW X5'e atletik bir durus kazandirir. Böbrek izgaralari ve farlar birlestirilerek tek bir ünite görünümü yaratir ve otomobilin iz genisligini vurgular. Ayni zamanda A-sütunu ve ön aksin arasindaki kisa mesafe, otomobilin görsel odak noktasini ileri dogru tasiyarak dört çeker sürüse vurgu yapar. Canlı Destek