Kosifler Oto


BMW 118i / ECO PRO Modu


ECO PRO modu, BMW tarafindan sirket içerisinde gerçeklestirilen bir yakit tüketimi çalismasina göre, sürüs stillerine bagli olarak sürücülerin yakit tüketimini yüzde 20 oranina kadar düsürmelerine yardimci olur. Seyir islevi, ileri rota asistani ve ECO PRO rota ise yakit tasarrufunun %5 oraninda daha azaltilmasina olanak saglar.

Seyir fonksiyonu hareketli aksam ile motorun baglantisini keser ve otomobil herhangi bir motor direnci olmaksizin seyreder. Sürücü 50 ve 160km/sa hizlar arasinda ayagini gaz pedalindan çektiginde ve frene basmadiginda, otomobil "seyir durumuna" geçer. Gerekirse ileri rota asistani akilli bir sekilde seyir fonksiyonunu bastirir.

Ileri rota asistani navigasyon sisteminden gelen verilere dayanarak hiz limitlerini, meskun alanlari, virajlari, göbekleri, kavsaklari ve otoyollari algilar ve sürücüye dogru zamanda hizlanmayi durdurma konusunda tavsiyelerde bulunur.

ECO PRO rota; trafik durumu, sürüs stili ve yerel kosullara göre en verimli rotayi gösterir. Yol bilgisayari, ECO PRO rota fonksiyonu kullanilarak otomobil seçilen rota boyunca sürüldügünde tasarruf edilen yakit miktarini gösterirCanlı Destek