Kosifler Oto


BMW 118i / 8 ileri Steptronic şanzıman


8 ileri Steptronic sanziman konfor ve dinamik performans açisindan yeni standartlari belirler ve BMW EfficientDynamics'in temel bir ögesidir. Disliler arasindaki hassas oran tüm devirlerde optimum güç dagitimi saglar.

Bu da yakit tüketimini önemli ölçüde azaltirken, daha fazla sportif sürüs ve dinamik performansin keyfini çikarmaniza olanak tanir. Motor devri özellikle yüksek devirlerde azaltilmistir; bu durum hem yakit tüketimini hem de motor sesini azaltir.

Otomobil manuel moda alindiginda bile dönüstürücü debriyaj buna yardimci olur. Hizli motor devri geçisleri ve hassas sanziman ayari sayesinde son derece yumusak vites geçislerini garanti eder.

Önsezili motorun yani sira otomobilin hareketlerinin ve trafik durumunun sürekli olarak izlenmesi gibi entegre fonksiyonlar sanzimanin vites degisimlerini önemli ölçüde etkiler. Mevcut sürüs modundan bagimsiz olarak, sistem her zaman en uygun vitesi seçer. Sanziman kumanda birimi navigasyon sistemine baglidir ve böylece rotaya bagli olarak önsezili motor daha atletik, tepkisel bir ayarla (SPORT modu) daha az vites degisimi gerektiren daha rahat bir ayar (COMFORT modu) arasinda geçis yapar.Canlı Destek