• HER DURUMDA AKILLI YARDIMCILAR.
 • BMW 1 Serisi'nde BMW ConnectedDrive Sürücü Destek Sistemleri.
 • Akıllı Sürücü Destek Sistemi sizin için bazı görevleri yerine getirdiğinde sürüşünüz çok daha rahatlatıcı hale gelebilir. Sürüş Desteği sizi olası riskler hakkında uyarır. Professional Navigation Sistemi neredeyse her yerde yolu bulur. Hız Limit Bilgisi, hız sınırlarını geçmeden yola devam etmenizi garanti eder. Bunlar, BMW 1 Serisi'ndeki eğlence unsurunu arttıran çok sayıda seçenekten yalnızca üçüdür.
Bmw 1 Serisi 5 Kapı Sürüş Asistanı
Bmw 1 Serisi 5 Kapı Sürüş Asistanı
 • SÜRÜŞ ASİSTANI.
 • Sürüş Asistanı paketi Şerit Terk Uyarısı, yaklaşma kontrolü ve hafif şehir içi fren özellikli yaya uyarısı gibi kamera tabanlı sistemleri bir araya getirir.
  Şerit Terk Uyarısı şerit çizgilerini algılar ve yaklaşık 70km/sa üzerinde hızlarda mevcut şeritten istemeden ayrılma durumunda direksiyonu titreterek sürücüyü uyarır.Şerit değişikliği isteyerek gerçekleştirildiğinde yani sinyal lambası kullanıldığında uyarı etkinleştirilmez.
  Şehir içi fren aktivasyonu özellikli yaklaşma uyarısı fonksiyonu otomobilleri algılarken, şehir içi fren aktivasyonu özellikli yaya uyarı fonksiyonu yayalara tepki gösterir.
 • Öndeki otomobil sert bir fren yaparsa yaklaşma kontrolü uyarısı etkin durumdayken BMW derhal tepki verir. Sistem kademeli olarak çalışır. Önce bir uyarı sembolü görüntülenir, ardından sembol yanıp sönmeye başlar ve sesli bir sinyal işitilir ve son olarak hafifçe fren uygulanır (60km/sa'in altındaki hızlarda yolculuk yaparken). Yaya Uyarısı 10 ila 60km/sa arasındaki hızlarda çalışır ve kaçınılmaz bir tehlike durumunda tek seviyeli bir uyarı yayınlar. Sistem potansiyel bir çarpışma uyarısı yaptığında, frenler daha hızlı bir tepki için aynı anda hazırlanır. Acil durumda ise sistem frenleri harekete geçirir. Bu fonksiyon karanlıktan ve sisten etkilenebilir.
Bmw 1 Serisi 5 Kapı Sürücü Destek
 • DUR & KALK İŞLEVLİ AKTİF CRUISE CONTROL.
 • Radar tabanlı ve frenleme özelliğine sahip yaklaşma kontrolü uyarısı içeren Dur & Kalk İşlevli Aktif Cruise Control trafik sıkışıklıklarında daha fazla konfor ve güvenlik sunar. Sistem sürücü tarafından önceden belirlenmiş bir hızı ve öndeki sürücüyle olan mesafeyi korur. Otomobil hızlanma ve fren işlemlerini üstlenir ve yavaş ilerleyen bir trafikte ve trafik sıkışıklıklarında hareketsiz kalana dek öndeki otomobille önceden belirlenen mesafeyi korur. Otomobil öndeki otomobile yaklaşırsa veya şeride başka bir otomobil girerse sistem diğer otomobili hesaba katacak şekilde hızı hassas biçimde ayarlar. Maksimum 210km/sa hızda etkinleştirilebilir.
 • Dur & Kalk işlevi yalnızca hızı durma noktasına kadar düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda trafik akışı izin verdiğinde sınırlı bir zaman içerisinde otomatik olarak arzu edilen hıza yeniden çıkar.
  Öndeki otomobil aniden fren yaparsa yaklaşma kontrolü uyarısı etkinleştirildiğinde BMW derhal yanıt verir. Sistem kademeli olarak çalışır. İlk olarak bir uyarı sembolü gösterilir, daha sonra sembol yanıp sönmeye başlar ve sesli uyarı duyulur ve son olarak fren yapılır.
Bmw 1 Serisi 5 Kapı Park Asistanı
Bmw 1 Serisi 5 Kapı Park Asistanı
Bmw 1 Serisi 5 Kapı Park Asistanı
Bmw 1 Serisi 5 Kapı Park Asistanı
 • PARK ASİSTANI.
 • Park asistanı yola paralel ve dikey park etmeyi kolaylaştırır. Sistem etkin durumdayken ya da değilken düşük bir hızda (35km/sa'in altında) ve park edilmiş otomobil sırasından maksimum 1,5m mesafeden geçerken en dar paralel park alanları dahil olmak üzere potansiyel alanları ölçer. Yeterli genişlikte bir aralık bulunduğunda sürücü sinyal lambasını yakar ve Park asistanı direksiyonun idaresini üstlenirken sürücü gaz, vites ve frenleri kontrol etmeye devam eder. Sistem aynı zamanda ilave talimatları Kontrol Ekranında gösterir ve ek sesli sinyaller yayar.
 • Otomobil yavaşça bir engele yaklaşırken Park asistanı "Auto PDC" (Otomatik Park Mesafesi Kontrolü) işlevi aracılığıyla otomatik olarak etkinleştirilir. Sistemin geliştirilmiş işlevselliği yola dikey boşluklara park etme durumunda da sürücüyü destekler. PDC aynı zamanda her iki yandan nesnelere çok yaklaşıldığında da bir uyarı sinyali verir. Böylelikle sürücü park sırasında rahat eder ve daha fazla güvenliğin tadını çıkarır.
 • PROFESSIONAL NAVİGASYON SİSTEMİ.
 • Professional navigation sistemi, zarif bir tasarıma ve üstün servis çeşitlerine sahiptir: iDrive işletim konsepti ve dokunmatik iDrive Butonu ile birlikte sorunsuz biçimde BMW'ye entegre edilmiş, basit ve kullanımı kolay bir navigasyon sistemi sunar. Sistem; USB arayüzüne sahip hands free özelliğine, ses kontrolüne, DVD sürücülü BMW Professional radyoya ve ses dosyaları için 20 GB hafızaya sahiptir.
 • Ayrıca, Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisinin kullanımını kolaylaştırır. Bölünmüş ekran fonksiyonuna sahip (ana ve yardımcı ekran) yerleşik 8,8 inç LCD renkli ekran kolaylıkla görülüp okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.
 • iDrive Dokunmatik Butonu

Doğrudan menü kontrolü düğmelerine, sekiz işlevsel yer işaretine ve ses kontrolüne sahip iDrive Dokunmatik Butonu, dokunmaya hassas yüzeyinde el yazısıyla varış noktanızı girmenize olanak sağlayarak sezgisel bir şekilde çalışır. Uydu görüntülerini harita arka planı olarak kullanan, seçili manzaraların fotoğraf kalitesinde görüntülerini sunan üç boyutlu harita ekranı sayesinde, navigasyonu kullanmak heyecan verici görsel bir deneyime dönüşür.

 • Otomatik harita güncelleme

BMW Yetkili Satıcısı aracılığıyla harita güncellemelerine üç yıl boyunca ücretsiz olarak ulaşılabilir. BMW ConnectedDrive çerçevesinde, seçili Avrupa ülkelerinde sistem üç yıl boyunca, yılda dört defa otomatik olarak haritaları günceller.

 • Bmw 1 Serisi 5 Kapı Sürücü Destek
 • HIZ LİMİT BİLGİSİ.
 • Önce güvenlik: Sollama yapılmaz işareti içeren Hız Limit Bilgisi mevcut hız limitinin yanı sıra sollama yapılmasının yasak olduğu alanlara ait bilgileri de gösterge panelinde gösterir. Bu bilgiler gösterge panelindeki Bilgi Ekranında gösterilir. Arka görüş aynasına entegre kamera ilgili trafik işaretlerini algılar. Ardından bir kontrol ünitesi bu bilgileri navigasyon sisteminden gelen bilgiyle beraber işler ve görüntüler. Günün belli saatlerinde veya yağış durumunda uygulananlar dahil olmak üzere, otomobildeki diğer özelliklerin kullanımıyla değişken hız limitleri de bazı durumlarda görüntülenebilir.
 • Bmw 1 Serisi 5 Kapı Sürücü Destek
 • ARKA KAMERA.
 • Arka kamera manevra ve otomobilin park edilmesi sırasında sürücünün Kontrol Ekranı üzerinden otomobilin arka alanını görmesini sağlar. Arka kamera 15km/sa'in altındaki hızlarda (örneğin otomobilin park edilmesi sırasında) geri giderken görüş açısını genişletir. Kontrol Ekranında görüntülenen kılavuz çizgileri ve renkli engel işaretleri sürücüye seçilen park yerinin otomobil için yeterli büyüklüğe sahip olup olmadığını gösterir ve böylelikle park etmeyi kolaylaştırır. Direksiyon sonuna kadar çevrildiğinde sistem direksiyon hareketlerine uyarlanan kırmızı dönüş dairelerini ve yeşil kılavuz çizgilerini görüntüler.
  Arka kamera on metre sonra veya otomobilin hızı 15km/sa'i geçtikten sonra otomatik olarak devre dışı bırakılır. Geri görüş Kamerası römork çeki demiri ile birlikte kullanıldığında kullanışlı yakınlaştırma işlevi sayesinde römork bağlamak üzere yapılan yaklaşma manevrasını kolaylaştırır.
 • Bmw 1 Serisi 5 Kapı Sürücü Destek
 • UZUN HUZME ASİSTANI.
 • Uzun Far Fonksiyonu geceleri karşıdan gelen trafiğe veya önde otomobil olup olmadığına bağlı olarak uzun ve kısa huzmeli farları otomatik olarak etkinleştirerek sürücüye destek olur. Caddenin aydınlatması yeterliyse farlar otomatik olarak karartılır. İç dikiz aynasının yanında bulunan bir kamera maksimum 1.000 metre mesafedeki diğer otomobillerin farlarını tespit eder. Öndeki bir otomobilin stop lambaları ise 500 metre mesafeden tespit edilir. Uzun Far Fonksiyonu etkinleştirildiğinde ve karşıdan bir otomobilin geldiği ya da önde ilerleyen bir otomobilin stop lambaları algılandığında sistem otomatik olarak uzun ve kısa huzme arasında geçiş yapar.